2737
2739
عنوان

پز یعنی چی به نظر شما؟

114 بازدید | 16 پست

توی تاپیک پربازدید، حس کردم خیلی ها، معنی پز رو نمیدونن. 

بنظر شما موارد زیر پز به حساب میاد؟

مثلا اینو حس میکنم اون طرف نمیدونسته بچه هاش کجان... و رفتن خونه عمشون پز به حساب نمیاد... نه رفتن خونه عمشون اونقدر پزه، نه کار بچه ها خیییلی ابروریزی و حاد.. بهرحال تو یه سنی بچه ها شیطنت زیاد میکنن و از این تخس بازیا

یا از این دست چیزا...

خیلیاشون حرفای عادی بود...

یا مثلا طرف برای خواهرزادش استوری پزشکی مبارک گذاشته... 

یا یکی گفته دوستم گفت یه هفته رفتم کابل...

یا طرف گفته فلان کتاب رو بخون خوبه...

برام عجیب بود.

حالا البته یه سری چیزایی هم پز بودن، ولی پز مسخره نبودن. و عادی بودن همچنان. مثل:

و باز هم خیلی پزهای عجیب غریبی هم بود البته... خواهرشوهر طرف گفته بود هر کی اونجامو ببینه از بس سفیده میمیره...یا پز رنگ پوست، پز چیزهایی که وجود نداشتن... پز رفتارهای شوهر و ...

حالا در کل، بنظر شما پز یعنی چی؟

شب ها وقتی دستان کوچکت را در دستانم قرار میدهی و با نوازش مادرانه انگشتانم به خواب میروی،با خودم فکر میکنم...دیگر چه کسی در طول عمرت انقدر عاشقانه و بدون چشم داشت برای آرامشت تلاش میکند... بعد از این روزهای کودکی، دیگر چه کسی توی خواب محو تماشایت میشود و به رویت لبخند میزند تا آسوده بخوابی؟و من چقدر دیر میفهمم عظمت عشق مادرم را. و تو هیچ وقت نمیفهمی! هیچ وقت حجم احساس مرا درک نخواهی کرد! تو دختر نیستی! تو هیچ وقت مادر نمیشوی

خیلی صحبتا، کاملا عادی زده میشه و ذهنیت و پیش پردازش ذهن ما باعث میشه حس کنیم طرف پز میده...

شب ها وقتی دستان کوچکت را در دستانم قرار میدهی و با نوازش مادرانه انگشتانم به خواب میروی،با خودم فکر میکنم...دیگر چه کسی در طول عمرت انقدر عاشقانه و بدون چشم داشت برای آرامشت تلاش میکند... بعد از این روزهای کودکی، دیگر چه کسی توی خواب محو تماشایت میشود و به رویت لبخند میزند تا آسوده بخوابی؟و من چقدر دیر میفهمم عظمت عشق مادرم را. و تو هیچ وقت نمیفهمی! هیچ وقت حجم احساس مرا درک نخواهی کرد! تو دختر نیستی! تو هیچ وقت مادر نمیشوی

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

یعنی چیزای که داری بکنیشششش توچشم چال و.....مردم ندید بدید بازی دربیاری 🤣🤣

وقتی خدا تو آیه هفتم سوره مدثر میفرماید:وَ لِرَبِّكَ فَاصْبِرْ....و بخاطر پروردگارت شکیبایی کن.انگاردستاشو میذاره دو طرف صورتت و میگه عزیزِ دلم اينبارم بخاطرِ من صبر کن

نمیشه که هیچکی از هیچی خوشحال نباشه یا خوشحالیش رو اعلام نکنه...ناخوداگاه تو صحبتا ممکنه خوشحالیه از چیزی نشون داده بشه بدون اینکه قصد خودنمایی باشه

همونطور که ناراحتیمون رو دیگران میبینن، ممکنه خوشحالیمون رو هم ببینم.

ادمی زندگی اجتماعی داره دیگه... نیست؟

نمیشه که هیچکی از هیچی خوشحال نباشه یا خوشحالیش رو اعلام نکنه...ناخوداگاه تو صحبتا ممکنه خوشحالیه از ...

بستگی داره با چه لحن و ادایی خوشحالیشو اعلام کنه ی سریا واقعا هدفشون پز دادن و بلوفه

اینایی که حرفای عادی رو پز برداشت میکنن خودشون مشکل دارن یعنی چون فکر خودشون اینه اینجوری ان حرف بقیه رو بد برداشت میکنن 

در کوچه ام،در یک کوچه خلوت وبی کس راه میروم.بدون نگاه به پشت سر،درنقطه ای که راهم را تاریکی فرامیگیرد،گویی رویایی میبینم که درانتظارماست.آسمان سیاه با ابرهای خاکستری پوشیده شده.گویی رعد وبرق پنجره ی خانه هارانشانه گرفته.عالم وآدم درخوابند،فقط دو دوست بیدارند.یکی منم ودیگری پیاده روهای خلوت
2738
یعنی چیزای که داری بکنیشششش توچشم چال و.....مردم ندید بدید بازی دربیاری 🤣🤣

خب بله... ولی معرفی کتاب، یا اعلام اینکه رفتم مسافرت، یا گوش دادن پادکست، اعلام خوشنودی از رفتن به خونه بزرگتر،... ممکنه به قصد تو چشم و چال کردن نباشه. 

من نصف چیزایی ک گفتن پزه، حس کردم طرف عادی حرف زده. بد برداشت کردن. 

به نظرم کسی که چیزی رو نداری و در موردش زیاد اغراق میکنه پز میده 

من یکی رو میشناسم خانواده و جد و آباد خوبی نداره، قیافه نداره، سواد نداره، پول نداره و البته مهمتر از همه فوق العاده بی تربیتیه... صبح تا شب استوری میذاره کخ به اصالت و خاص بودنم می نازم و .... یا میذاره هیچکس به پای اصالت من نمیرسه

خب بله... ولی معرفی کتاب، یا اعلام اینکه رفتم مسافرت، یا گوش دادن پادکست، اعلام خوشنودی از رفتن به خ ...

بللله موافقم خودم تاپیک خوندم اینجوری شدم 🙄🙄🙄🙄

خدایا اینادیگه پززز نیست شما اشتباه برداشت کردین بخدا😂😂

وقتی خدا تو آیه هفتم سوره مدثر میفرماید:وَ لِرَبِّكَ فَاصْبِرْ....و بخاطر پروردگارت شکیبایی کن.انگاردستاشو میذاره دو طرف صورتت و میگه عزیزِ دلم اينبارم بخاطرِ من صبر کن
به نظرم کسی که چیزی رو نداری و در موردش زیاد اغراق میکنه پز میده  من یکی رو میشناسم خانواده و ...

اونم پز نیست... چیزی حادتر از پزه...اون بلوفه و دروغ یا نقش بازی کردن. 

همه موارد درست بود .پز یعنی فخر فروشی تو چیزهای مختلف.قدیم ها آدم باکلاس رو میگفتن پز میده   &n ...

منم همین حس رو دارم...

خیلی صحبت ها پز نیست. صحبت های روزمره است. 

مثلا بارها پیش میاد من بگم وای انقدر خوردم، اذیت دارم میشم. نمیخواستم پز خوردنم رو بدم. دارم از حس بدم تو اون لحظه میگم و ناراحتم حتی از بی ارادگیم... ولی دوستان میگفتن پز هست این حرفم. 

یا معرفی رستوران... 

نمیدونم خیلی چیزا عادی بود بنظرم

2706