2737
2734
عنوان

شهرسازی پیشرفت کند امکان گناه بیشتر است

| مشاهده متن کامل بحث + 33 بازدید | 34 پست
بچه بودیم سالی یه بار میبردنمون تهران.پارک ارم.مث چی ذوق میکردیم ولی این راهشه؟ ادم واسه یه شهربتزی یه باغ وحش بره شهر دیگه؟
فرض کن من ادعا کنم تو.خونمون یه اژدهای بزرگ دارم و تو بگی اژدها افسانه است و وجود نداره.آیا درسته من بهت بگم ثابت کن نیست؟نه..من که ادعای وجودش رو دارم باید ثابت کنم اژدها تو خونمون هست :))...
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

دیشب خیلی اتفاقی بخشی از فیلم معمای شاه رو می دیدم.این قسمتش مربوط به شریعتی بود و یه قسمت کوچک از سخنرانی هاش رو گذاشته بود خیلی جالب داشت وضع فرهنگی جامعه ما رو بررسی می کرد که البته تا حدی هنوز هم کاربرد داره. می گفت بخش مذهبی ما هنوز سنتی موندن و با مدرنیته مقابله می کنن و اون رو مخالف دین و مذهب می دونن و بخش مدرن ما فکر می کنن برای این که مدرن بشن و از پیشرفت ها بهره مند بشن حتم باید مذهب رو کنار بذارن و اون رو مخالف با مدرنیته می دونن این دو گروه افراطی و تفریطی اگر چه در امروز کمتر شدن ولی هنوز که هنوزه هستن و بعد از فتنه88این دو گروه جان تازه ای گرفتن و این مقابله افراطی کمی بیشتر شده. ینی من می بینم گروهی رو که مذهبی هستن و برای این که نشون بدن خیلی مذهبین با هر گونه مظاهر پیشرفت و به اصطلاح غربی مخالفت می کنن و همین طور گروهی رو که فکر می کنن اگه ابراز بی دینی و الحاد کنن خیلی دارای مغز متفکر و پیشرفته ای شدن و تا پای جان با مظاهر دین مثل حجاب یا ممنوعیت مشروب الکلی و یا روابط ازاد دخترو پسر ...مبارزه می کنن و برداشتن این مظاهر رو مساوی با پیشرفت اجتماعی و فرهنگی می دونن.این درحالی هست که وضع دنیا داره از سکولاریسم و الحاد به معنویت(نه صرفا دین الهی)تغییر می کنه ولی هنوز که هنوزه بعضی از مردم ما دنبال اصلاحات روشنفکری میرزا تقی خانی هستن.یعنی بعضی هنوز تو تاریخ موندن و ازش خارج نشدن.
   💝اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم💝
2728