2733
2734

سلام

بچه من از وقتی اضطراب جداییش شروع شده دیگه بغل اعضای خانواده من و شوهرم نمیره

اگه بره چندثانیه 

قبلا خوب بود.تو بغلشون میموند 

الان نزدیکای ۱۱ ماهگیه و دوسه هفته ای میشه ک اینجوری شده

من همش نگرانم ک اتیسم نباشه.چون اشیا رو ب ندرت اگه بگم بده بعد بگیر حاضره بده

توپ رو براش پرت میکنم برام پرت نمیکنه.ولی سایر چیزاش خوبه و جدیدا اشاره هاییم میکنه

من چ کنم با این نگرانی

ایا بچه ها شمام اینطوری بودن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دختر من ۶ماهشه از اول اینجور بود هنوزم هست یعنی خطرناکه؟

بغل هر کسی بره دنبال من میگرده.تو بغلم باشه واسه بقیه میخنده ولی بغلشون نمیخواد بره گریه می افته.

منو ترسوندی که.

2731

اووو چه اوتیسمی

اوتسثیسم بالای ۳ سال قابل تشخیصه

راهش اینه که بهت میگم

رفتی مهمونی جایی بسپر به بقیه نیان بجه رو بگیرن ازت و تو هم نده بغل کس دیگه

جون بچه اینجوری گارد میکیره

یه مدت زیاد برو بیرون پاساژ خانه بازی جایی مه آدم زیاده و وقتی بچه ببینه کسی اصلا کاری به کارش نداره احساس امنیت میکنه و خودش میره برای بازی باهاشون

مثلا میری مهمونی تو بغل خودت یه جند دقبقه بیست دقیقه اینا بشینه بعد خودت ببر این ور اون ور و نشون بده بکو عمه اس خاله اس اینا اونا هم عکس العمل نشون ندن بعد یه مدت درست میشه

حاهایی که غریبه هست زیاد ببرش

دختر من ۶ماهشه از اول اینجور بود هنوزم هست یعنی خطرناکه؟ بغل هر کسی بره دنبال من میگرده.تو بغلم باش ...

نه عزیزم طبیعیه نگرانی نداره که بعضی بچه ها از اول این مدلین. حتما خیلی از خونه بیرون نمیرید و در ارتباط با ادمهای زیادی نبوده مشکلی نداره که

دختر من ۶ماهشه از اول اینجور بود هنوزم هست یعنی خطرناکه؟ بغل هر کسی بره دنبال من میگرده.تو بغلم باش ...

نمیدونم.ولی تو سن بچه من دیگه غریبی کردن از اقوام درجه یک فک نکنم نرمال باشه

بچه من خوب بود.میبردنش بیرون ولی دو سه هفته ایه میچسبه ب من یا باباش انگار اینارو نمیشناسه

اووو چه اوتیسمی اوتسثیسم بالای ۳ سال قابل تشخیصه راهش اینه که بهت میگم رفتی مهمونی جایی بسپر به ب ...

بعد اینکه توپ رو برام شوت نمیکنه چی؟

نمیدونم شوهرم میگه من وسواس فکری دارم‌

کلا بازی مورد علاقش اینه ک چهاردستا پا ی چیزیا شوت کنه و هی بره دنبالش

حالا ی تیکه لگو باشه یا توپ یا قاشق هرچی

نه عزیزم طبیعیه نگرانی نداره که بعضی بچه ها از اول این مدلین. حتما خیلی از خونه بیرون نمیرید و در ار ...

بله همش تو خونه ایم جایی نمیریم.

اولین بار حدود ۳ماهگی بود رفتیم خونه دوستم تا رسیدیم این بچه انقدر جیغ زد که نمیدونی دوستمم هی بغلش میگرد میگفت تو بلد نیستی ساکتش کنی بده من واینا من هرچی میگفتم این غریبی میکنه میگفت وا مگه میفهمه و...

تا اومدیم تو ماشیم وخونه خوب شد.

بعد چند روز بعدش پادرشوهرمینا اومدن خونمون باز تا دیدشون جیغهایی میزد که انگار برق گرفتتش میبردم بالکن خوب میشد تا باز چشمش بهشون میخورد گریه.تا رفتن شروع کرد خندیدن.

الان اونجور جیغ نمیزنه غریبه ببینه ولی نمیره پیششون یا بغلش کنن گریه میکنه یخواد برگرده گریه شدید مثل قبلا نه معمولی.

حالا چرا انقدر زود اینجور بود رو من میگم شاید به خاطر اضطرابهای شدیدیه که تو بارداری داشتم.واسه ان تی واسه اپینوسنتز بعد استراحت مطلق زایمان زودرس و...

بعد اینکه توپ رو برام شوت نمیکنه چی؟ نمیدونم شوهرم میگه من وسواس فکری دارم‌ کلا بازی مورد علاقش ای ...

بهش باید یاد بدی هرچیزی رو

بشین با باباش اون مدلی توپ رو بنداز یاد بگیره بچه بغل تو باشه بندازید به باباش اون بندازه به شما

عادت کرده به مدل خودش

ینی نباید دیگه اقوام درجه یک رو بشناسه و باهاشون راحت باشه؟

میشناسه ولی میترسه بذاری پیششون و برای همیشه بری

یواش یواش عادت کیکنه

بعدشم بچه ها متنفرن ازینکه وقتی وارد جایی میشن یه هو یکی بغلشون کنه ماچ کنه و اینا احساس ناامنی میکنن البته تا یه سنی بعدش حل میشه

بله همش تو خونه ایم جایی نمیریم. اولین بار حدود ۳ماهگی بود رفتیم خونه دوستم تا رسیدیم این بچه انقدر ...

نه عزیزم ماشالله بچه باهوشه تا میتونی بغلش کنو ببوسش اصلا هم به حرف کسی اهمیت نده. کم کم خودش بررگتر شد یاد میگیره روابط اجتماعیش هم خوب میشه. 

مثلا توی جمع کسی نگیرتش از شما به زور

یا خیلی بقیه توجه نکنند که کم کم خودش احساس امنیت کنه و بتونه ارتباط برقرار کنه

از سه سالگی باید برنامه های اجتماعی واسشون بچینیم مثل کلاسهای مادرو کودک و مهد و... اصلا نگران نباش و دختر گلتو اول و اخر بسپار به خدا خودش آفریده خودش هم انشاالله حافظش باشه

2706