2733
2734

سلام، اینجا می‌خوام تجربه خودم رو از عمل هایپوسپادیاس پسرم بنویسم شاید به درد کسی بخوره.

اول از همه می‌دونم که غصه دار و نگران بچه تون هستین ولی خداروشکر کنین که مشکلش درمان داره و خوب میشه. حتما حتما یه دکتر خوب برای انجام عمل پیدا کنین چون عمل فوق‌العاده ظریف و حساسیه. من اصفهانم و پیش دکتر مهرداد حسینپور (فوق تخصص جراحی کودکان) پسرم جراحی شد که فوق العاده دکتر ماهری هستن، پیش هر دکتری می‌رفتیم می‌گفت حداقل دوتا عمل و بیشتر نیازه و هر عمل ۱تا ۳ ساعت طول میکشه عمل اول فقط ختنه میکنن و عمل دوم مجرای ادرار جدید می‌سازن که ممکنه بعد یه مدت مجرا بسته بشه یا حتی از جای دیگه ادرار خارج بشه (اصطلاحا فیستول بشه) که به عمل سوم و یا بیشتر نیازه ولی دکتر حسین پور با یک عمل هرکاری لازم بود رو توی ۴۵ دقیقه برای پسرم انجام داد. البته بگم که تا دوسال ممکنه فیستول بشه و اونوقت به عمل ترمیمی نیاز داره.

چیزی که توی این عمل مهمه مراقبت بعد از عمله، عمل اول رو حتما حتما توی ۶ ماهگی انجام بدین چون بعد از عمل سوند به بچه وصل میکنن و بچه کمترین حرکت رو باید داشته باشه، حتی به ما گفتن تا یک هفته غلت نزنه، تا وقتی سوند بهشون وصله باید دوتا پوشک بهشون بسته بشه، توی بیمارستان حتما حتما به پرستار بگین که روش پوشک کردن رو یادتون بده (یه بار جلوی شما پوشک بچه رو عوض کنه تا دقیق یاد بگیرین)چون پوشک اول رو باید سوراخ کنین و سوند رو ازش رد کنین توی پوشک دوم. تا زمانی که سوند رو بکشن آب نباید به ناحیه جراحی برسه.

اصلا هم کار خیلی سختی نیست ولی برای هربار تعویض پوشک حداقل سه نفر باید کمکتون کنن که بچه دست به سوند نزنه، 

خلاصه که راحت تر از چیزیه که استرسش رو دارین و بهش فکر میکنین، البته دعا و نذر یادتون نره، خیلی خیلی برای آرامش و اطمینان قلبی خودتون بهتون کمک می‌کنه.

اگه سوال دیگه ای داشتن در خدمتم

انشالله همیشه برای همه بچه ها سلامتی باشه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

خوش بحالت که انجام دادی و راحت شدی پسر من ۴سالشه

دکتر احمق ختنه اش کرده

دیگه شهر خودمون نمیتونم عمل کنم باید ببرم تهران پیوند کنن

همش موکول میکنم به بعد

اگه دیدی در جوابِ حرفت گفتم:شما حرفِ بعدت هم درسته،،،بدون حوصله حماقت و حرف بیخودت رو ندارم😉
چجوری فهمیدی این مشکلو داره ؟؟؟؟

همون روزی که به دنیا اومد توی بیمارستان دکتر اطفال دیدش ولی نگفت هایپوسپادیاس داره فقط گفت به روش عادی ختنه نمیشه و برین پیش متخصص جراحی کودکان. اونجا بهمون گفتن که مشکل اصلیش چیه

همون روزی که به دنیا اومد توی بیمارستان دکتر اطفال دیدش ولی نگفت هایپوسپادیاس داره فقط گفت به روش عا ...

ان شالله خوب بشه بحق این شبای عزیز 

همه چیز رو برای خودت مهم نکن از بعضی چیزا فقد باید رد شد....!
ینی نمیتونه ادرار کنه؟

مجرای اصلی بسته اس یه سوراخ قد سوزن یه جای دیگش داره

بزن نت عکسشو ببین

اگه دیدی در جوابِ حرفت گفتم:شما حرفِ بعدت هم درسته،،،بدون حوصله حماقت و حرف بیخودت رو ندارم😉
خوش بحالت که انجام دادی و راحت شدی پسر من ۴سالشه دکتر احمق ختنه اش کرده دیگه شهر خودمون نمیتونم عم ...

عزیزم کاریه که باید آخرش انجام بدین، هرچی زودتر برین نتیجه عمل بهتره. توکل‌تون به خدا باشه انشالله به خوبی پیش میره

عزیزم کاریه که باید آخرش انجام بدین، هرچی زودتر برین نتیجه عمل بهتره. توکل‌تون به خدا باشه انشالله ب ...

خیلی میترسم🥺

2706