2752
2734
عنوان

از خودت مراقبت کن

165 بازدید | 13 پست

سلام . بریم سراغه افکارم   

هر صفحه ای که خوندنش باعث رنج تو میشه حتی اگه کنجکاوی که بخونی ، برای مراقبت از خودت حذف کن  

با هر کسی همسخن نشو 

هر کتابی نخون هر فیلمی نبین

هرجای خوندن و دیدن متوجه شدی بی ارزش اون کتاب یا فیلم ، حذفش کن ! 

هرجا متوجه شده که اشتباه کردی با یه بار عذرخواهی از خودت ، خودتو ببخش و سرزنش نکن   

هرجا توقعت از آدما این بود که بی نقص باشن یادت بیار اونها هم بار اوله زندگی میکنن و یه اشتباه قابل بخششه اما اگه بارها و بارها تکرارش کردن یعنی میخوان عمدن بهت آسیب بزنن . از خودت مراقبت و حذفشون کن. 

زندگیتو خصوصی نگه دار یه زندگی خصوصی همیشه برنده ست و کسی نمیتونه بهش حمله کنه . ماهی ها تا دهن باز نکنن صید نمیشن ‌.   

بهتره تنها باشی تا اینکه با کسی باشی که تحقیر و نابودت میکنه و بهت حس تنهایی میده .  

منطقت رو بیشتر از احساست بیدار نگه دار .

اولویتت کسی نباشه که اولویتش نیستی .اولویت همیشه خودت باش چون اول ُ آخر خودتی ُ خدا  !   

و اینها رو توی ذهنت نگه دار و با کسی درمیون نذار :

اهدافت

نقطه ضعفات

عقاید و ذهنیتت 

حرکت بعدی زندگیت

در آمدها هزینه ها و پس اندازت

مشکلات خانوادگیت

برنامه ریزی کوتاه و بلند مدتت 

شما برای مراقبت از روان خودتون چیکارا میکنید ؟   

بیست هزار آرزو بود مرا پیش از این 💚

این نوع نگاه عالیه ولی از اون مهمتر عمل کردن به اونهاست.معمولاً آدمها با دونستن همه اینا موقعی که قراره بهش عمل کنن با توجیه ازش رد میشن..از قدیم گفتن خدا انسان رو آفرید..و انسان توجیه رو

آقا هستم....چه بزرگ آفتی ست،،غمین بودن و نتوان گریستن.   هر لحظه که میکوشم در کار کنم تدبیر..رنج از پی رنج آید زنجیر پی زنجیر

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
این نوع نگاه عالیه ولی از اون مهمتر عمل کردن به اونهاست.معمولاً آدمها با دونستن همه اینا موقعی که قر ...

سخته ولی از اونجا که آدمای حسود ، دشمنای دوستنما ، افراد بی خاصیت با بیماری های شدید روان خیلی زیاد شدن ، باید به هر سختی انجامشون داد . 

این مدت خیلی کتاب خریدم و نصفه متوجه شدم ب درد روحیه من نمیخورن وکنار گذاشتمشون 

عوضش کتابخونه عضو شدم دیروز 

کلی سریال ترکی رو نصفه رها کردم

تازه ترینایی که رها کردم سفیر یا همون یاقوت کبود

و سریال وحشی ...

آرامشم مهم تره :) 

حرفای زشتی که بهم تهمیل شده ودرباره میزنن فیلم یا عکسی که دارم چیکارکنم

اون حرفارو جز خودت و ذهنت الان کسی میشنوه ؟ مسلمن نه ! پس ذهنتو پاکسازی کن . مجدد اجازه نده اذیتت کنن . اگه قابل حذفن که بهتر وگرنه باهاشون همکلام نشو . خودتو به کاری مشغول کن که نتونن و ناامید بشن از تکرار اشتباها . 

فیلم و عکس از چه کسی ؟ منظورت توی گوشی داری و نمیتونی پاک کنی ؟

سخته ولی از اونجا که آدمای حسود ، دشمنای دوستنما ، افراد بی خاصیت با بیماری های شدید روان خیلی زیاد ...

بله دقیقاً خیلی سخته..برای همینه که در نهایت بهش میگن خودسازی..یه سفارشی از بزرگان شده که برای من خیلی کاربردی و منطقی بوده و هست..مراقبه..یعنی هر لحظه مراقب رفتار و گفتارمون باشیم.بنظرم این از کاملترین سفارشهاست.برای دوست و دشمن هم کاملاً کارسازه

آقا هستم....چه بزرگ آفتی ست،،غمین بودن و نتوان گریستن.   هر لحظه که میکوشم در کار کنم تدبیر..رنج از پی رنج آید زنجیر پی زنجیر
بله دقیقاً خیلی سخته..برای همینه که در نهایت بهش میگن خودسازی..یه سفارشی از بزرگان شده که برای من خی ...

بله درسته .

من توی این مراقبت ده ثانیه به مغزم وقتی که بهم بی احترامی میشه یا ظلم زمان میدم  ، نفس عمیق میکشم ، ذهن فورا مرتب میشه ، و یا سکوت میکنم یا تایید در برابر احمقها و یا جواب منطقی میدم به دشمنا . 

شما مراقبه رو چطور انجام میدین ؟ 

بله درسته . من توی این مراقبت ده ثانیه به مغزم وقتی که بهم بی احترامی میشه یا ظلم زمان میدم  ، ...

در اصل باید بگم شما یکی از سخت ترین کارها رو خیلی خوب تونستید انجام بدید

والا من بنا به تجربه خودم وقتی ببینم کسی غیر منطقی صحبت میکنه یا نیتش خیر نیست و اصرار به حرف غلطش داره اصلاً جوابی بهش نمیدم تا بفهمه ایشون اصلا در شآن همصحبتی با من نیست

یه چیز دیگه هم که آدمهای عصبی و در کل غیر منطقی بهش حساسیت دارن جواب مودبانه و منطقیه😊

در کل به سفارش همون بزرگان من معمولا آخر شب تمام گفتار و اعمال خودمو بررسی میکنم.اگه اشتباه یا کار نادرستی باشه( که حتما هست) سعی میکنم اصلاحش کنم تا کمتر بشه

در اصل باید بگم شما یکی از سخت ترین کارها رو خیلی خوب تونستید انجام بدید والا من بنا به تجربه خودم ...

چه جالب و سازنده و ممنون از پاسختون  . بله توی کلنجار رفتن و بحث با آدمهای بی منطق باید عمدا ببازیم و از بحث بیرون بیاییم . چون این افراد تا پیروز نشن ساکت نمیشن . باید پیروزی فیک رو با سکوت و حق باشماست به اونها ، و آرامش رو با ترک بحث و انتخاب باخت ظاهری ،  به خودمون هدیه بدیم . 

چه جالب و سازنده و ممنون از پاسختون  . بله توی کلنجار رفتن و بحث با آدمهای بی منطق باید عمدا بب ...

سلامت باشید

آفرین.شما اگه در عمل تونستید اینکارو انجام بدید واقعا از مراحل سخت عبور کردید..من خودم همچنان درگیرم😊..گاهی همون جمله (حق با شماست) برای بعضیها حکم تیر خلاص داره.ایشالا روز به روز موفق تر باشید

سلامت باشید آفرین.شما اگه در عمل تونستید اینکارو انجام بدید واقعا از مراحل سخت عبور کردید..من خودم ...

ممنون . شما هم موفق باشید ان شاالله :)