2733
2739

داستان اینه که من تقریباً آدم مذهبی هستم و علاقه دارم که در مورد دینم بیشتر بدونم در نتیجه میخوام برم حوزه ولی از طرفی از چند تا چیز دلهره دارم یکی اینه که اعتقادم به این هستش که وقتی آدم یه چیزیو انتخاب میکنه باید حرمتشو نگه داره و به اون عمل کنه مثلا منی که میخوام برم حوزه و اسم طلبه روم میاد پس باید حرمت اون اسمو نگه دارم و بعضی از کارارو که شاید گناه هم نباشه انجام ندم ساده ترینش اینکه کالای خارجی نخرمو و... دومین دلهرم اینکه نمیخوام خواستگارم در آینده طلبه باشه نه اینکه مخالف باشما نه ولی ترجیحم اینکه یه فرد مذهبی عادی باشه و خب اگه بخوام حوزه رو انتخاب کنم بیشتر خواستگارام طلبه میشن دیگه و حتی شاید یه فرد عادی به خاطر اینکه من طلبه ام بترسه ( از جهت اینکه بعضی از طلاب افراطین ) و خواستگاریم نیاد. موندم چیکار کنم 😤 

لطفاً بدون تعصب و خواهرانه راهنماییم کنید ممنونم😉😁❤️

برای اینکه در مورد اسلام بیشتر بدونی حتما نیاز نیست که طلبه بشی می تونی کتابهای مختلف بخونی 

به قدری ساکتم حالا؛که انگاری؛درونم حکم؛ آتش‌ بس،و حالِ چشم‌هایم خوب و آرام است.به قدری ساکتم انگار؛میان شهر قلبم صد هزاران مُرده دارد شعر می‌گوید..ببین من ساکتم، این بغض و این آشوب، از من نیست...دلم تنگ است؟ اصلا نیست کسی را دوست می‌دارم؟ نمی‌دارم رها، آرام و معمولی؛ شبیه کلّ آدم‌هامیان موج‌ها چون قایقی؛ بی سرنشینم، بی سرانجامم نه فکری در سرم دارم،نه عشقی در دلم،آرامِ آرامم...- نرگس صرافیان 💓🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃💓ﯾﮏ ﻭﻗﺘﯽ؛... ﺑﺪﻓﻬﻤﯽ ﻫﺎ ﺁﺯﺍﺭﻡ ﻣﯽ ﺩﺍﺩ! ﻧﺎﺭﺍﺣﺖ ﻣﯽ ﺷﺪﻡ؛ ﺍﺯ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﻫﺎ ... ﮐﺞ ﻓﻬﻤﯽ ﻫﺎ ... ﺳﻮ ﺗﻔﺎﻫﻢ ﻫﺎ .. ﻫﻤﻪ ﺍﺵ ﻣﯽ ﺗﺮﺳﯿﺪﻡ؛... ﮐﻪ ﺁﺩﻡ ﻫﺎ ﺑﺪ ﺑﻔﻬﻤﻨﺪﻡ اﺷﺘﺒﺎﻩ ﻗﻀﺎﻭﺗﻢ ﮐﻨﻨﺪ ... ﻭﻗﺖ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺻﺮﻑ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﻡ؛ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻮﺿﯿﺢ ﺩﺍﺩﻥ ﺧﻮﺩﻡ ... ﺭﻓﻊ ﺳﻮﺀ ﺗﻔﺎﻫﻢ ... ﮐﻪ ﺛﺎﺑﺖ ﮐﻨﻢ؛ ﻣﻦ ﺁﻥ ﭼﯿﺰﯼ ﮐﻪ ﻓﮑﺮ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ، ﻧﯿﺴﺘﻢ! ﺍﺷﺘﺒﺎﻩﻗﻀﺎﻭﺗﻢ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ ... ﺣﺎﻻ ﺍﻣﺎ .... ﻣﻮضعم ﺳﮑﻮﺕ ﺍﺳﺖ؛ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺁﺩﻡ ﻫﺎ ﻭ نگاﻩ ﺷﺎﻥ ... ﺳﮑﻮﺕ ﻭ ﺳﮑﻮﺕ ﻭ ﺳﮑﻮﺕ! ﺗﺎﺯﮔﯽ ﻫﺎ،... ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺑﯽ ﻣﻬﺮﯼ ﺁﺩﻡ ﻫﺎ ﻫﯿﭻ ﻧﻤﯽ ﮔﻮﯾﻢ! ﺍﻧﮕﺎﺭ ﮐﻪ ﻻﻝ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﻢ؛... ﺷﺎﯾﺪ ﻫﻢ ﮐﻮﺭ ﻭ ﮐﺮ!... ﮐﻪ ﻧﻪ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﻢ، ﻧﻪ ﻣﯽ ﺷﻨﻮﻡ ... ﺩﯾﮕﺮ،... ﻧﻪ ﺍﻧﺮﮊﯼ ﺗﻮﺿﯿﺢ ﺩﺍﺩﻥ ﺩﺍﺭﻡ! ﻧﻪ ﺣﺘﯽ ﺣﻮﺻﻠﻪ ﺍﺵ ﺭﺍ ... ﻣﯽ دانی دیر دریافتم که ﻣﺴﺌﻮﻝ ﻃﺮﺯ ﻓﮑﺮ ﺁﺩﻡ ﻫﺎ نیستم ... ﺑﮕﺬﺍﺭ ﻫﺮ ﮐﻪ ﻫﺮﭼﻪ ﺧﻮﺍﺳت؛ ﺑﮕﻮﯾد ﻭ ﺑﺮﺩﺍﺷﺖ ﮐﻨد ... ﺑﯽ ﺧﯿﺎﻝ... میروم ﺩﺭ ﻻﮎ ﺧﻮﺩم ، ﺁﺭﺍﻡ ﻭ ﺑﯽ ﺩﻏﺪﻏﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ خواهم کرد!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام عزیز 

من خودم طلبگی خوندم ( کارشناسی ارشد تفسیر و علوم قرآنی از جانعه الزهرای قم )

اگه نظر منو بخای ( که ممکنه همه قبول نداشته باشن )😅, نظرم اینه که توی حوزه درس خوندن به درد کسی که صرفا به دنبال اطلاعات دینی و شناخت میگرده نمیخوره

حوزه برای اینه که یه نفر ساااااالها عمرشو بزاره و بتونه عالم دینی بشه. اما کسی که دنبال جواب سوالات خودش میگرده و احتمالا

نمیخاد تا آخر عمر درس بخونه!😅 نمیخوره 

2728

در مورد ازدواج زیاد نگران نباش ...

چون خیلی از خانواده‌هایی مذهبی و معتقد خوششون میاد همچین عروسی داشته باشن

اما خب در هرحال کسی که حوزه درس میخونه با کسی که نمی‌خونه ، یه مقدار کیس های کمتری داره ( به قول خودت بعضیا از دور میترسن )

2740

عزیزم اولا کالای خارجی خریدن که کار حرام نیست

دوماً اتفاقا اونجا یاد میگیری چقدر به خدا و اهل بیت تکیه کنی که از هیچ چیز نگران نباشید آنقدر اذکار و ادعیه عالی یاد میگیری برای ازدواج عالی که نگو

آفرین انتخاب خوبی کردی انشالله موفق باشی اما شاید اگر در رشته های الهیات در دانشگاه های معمولی بخونی به همه مقاصدت یکجا برسی و ازدواجت هم با فرد معمولی باشه

عزیزم اگه فقط میخوای دین رو بهتر بشناسی حوزه گزینه ی خوبی نیس چون خیلی از کسایی که میرن حوزه این تفکر شما رو ندارن که باید حرمت طلبه بودن رو نگهدارن و هر کدوم به نحوی توجیه میکنن، بدتر بری اونجا فکر میکنی واقعا رفتار های غلط اینا مورد تایید دینه، البته نمیگم همه هااا ولی طلبه خوب الماسه الماس! هم گرانبهاست، هم نایاب!

پس همونطوری که من برای جواب سوال هام ازخدا راهنمایی خواستم و اساتید و کتابهاو ... رو خدا سر راهم قرار داد شما هم دنبال جواب سوال هات برو و از خدا کمک بخواه ان شاءالله که موفق باشی، شاید هم یه روزی تصمیم گرفتی سرباز امام زمان عجّل‌الله فرجه بشی و بری حوزه! اما نه برای شناخت دین.

من خودم یه جاری دارم طلبه س جوری توی رفتار با آقایون بی محاباس که حال آدم بهم میخوره ازش، وقتی هم چیزی بهش بگی توجیح میکنه که توی این دور زمونه اگر زبون نداشته باشی همه حقت رو میخورن طلبه باید سر زبون دار باشه.

حالا اینکه اون آقایون کاری به حق ایشون نداشتن و اینکه طلبه های خانم بیشتر با خانم ها در ارتباطن و لزومی نداره با نامحرم جسورانه و صمیمی حرف بزنن رو نمیدونم باید کجای دلم بذارم.

آقایون درخواست ندید.😒🚶🏻‍♀️🚶🏻‍♀️🚶🏻‍♀️ اگر هم ریپلای کردم یا تو تاپیکتون پست گذاشتم مطمئن باشید حواسم نبوده آقا هستید🤦🏻‍♀️
سلام عزیز  من خودم طلبگی خوندم ( کارشناسی ارشد تفسیر و علوم قرآنی از جانعه الزهرای قم ) اگه ن ...

سلام. خدا خیرتون بده. منم خیلی بهم گفتن تو که دوست داری تبلیغ اسلام کنی تو که مذهبی هستی باید بری حوزه.
ولی خودم دلم نبود و حس میکنم برای من مناسب نیست.
میشه خصوصی برام توضیح بدین دربارش؟

بسم الله الرحمان الرحیم. سلام. نابینا هستم. صفحه‌خوان nvda, همه نوشته های متنی جز عکسنوشته ها رو در کامپیوتر میخونه. امروز برای سلامتی و ظهور امام زمانت دعا کردی؟ صلوات فرستادی؟ برای فرج و رفع غربت هزار ساله امام معصوم و مهربانت چه کردی؟! امام زمان هر لحظه دعاگوی ما و آمینگوی دعاهایمان هستند. همه هستی و وجودمون و نعمتهایی که داریم به برکت وجود حضرته. ما خلیفه الهی در زمینیم. معتقدم خدا ما رو آفریده که کانال رحمتش در عالم باشیم. تاپیکهام همشون امیدبخشن. من به خاطر عهدی که با خدا بستم، از سال چهارصد اومدم اینجا و موندگار شدم. عهدم با خدا اینه که به همه امید بدم و همه رو با تاپیکهام و کامنتهام، دعوت کنم سر سفره پرمهر خدا و اهل بیت.