2752
2734
یا باید اونقدر پولدار باشی که بری بهترین نقطه شهر و گرونترین مدرسه بچه رو بنویسی که اونم اخر عاقبتش معلوم نیست .یا اینکه به روش بقیه بچه رو بار بیاری . و واقعا حیفه معصوممیت و پاکی رو از بچه ها گرفتیم و دوز و کلک یادشون دادیم

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

آره نینی جون ولی توی قوانین یک حد و مرزهایی هست که واقعا فشار میاره. حتی توی همون بهترین مدارس. خانواده من خیلی مراقب بودن که مثلا من برم بهترین مدرسه... من الان 35 سالمه.. دبیرستان که رفتم اولین دوره غیر انتفاعی ها اومدن و من رفتم غیرانتفاعی.. خونمون هم همیشه یکی از بهترن نقاط بود.. ولی باااااااز هم خودمو تحت فشار حس میکردم.. مثلا توی مدرسه ما خیلی ازادتر از مدارس دولتی بودیم ولی باز هم درگیر یه قوانین مسخره بودیم... یا مثلا مفاد درسی که مجبوری بخونی و موضوعاتی که واقعا جز گرفتن وقت چیز دیگه ای ندارن (برای کسی مثل من مثلا.. حالا ممکنه یکی هم خیلی مثلا پرورشی خوشش بیاد) ... میخوام بگم نکات ظریف زیادی هست که تفاوت ها را ایجاد میکنه و کار خانواده ها را سخت می کنه. کاری به محل زندگی و نوع مدرسه اونقدرا نداره. توی همون بهترین مدارس هم چهارچوب هایی هستن که از نظر شخص من واقعا بیخودن و باز هم تاکید میکنم شخص من (لطفا به کسی برنخوره) خیلی خوشحالم که فرزندم تحت فشار همچین جبری نیست و حتی فقط برای نمره لازم نیست دنیاش با این مسائل بگذره...... حالا خانواده های دیگه هم بچه هاشون این دروس و قوانین را یاد میگیرن و البته کار خودشون را میکنن منتهی برای خانواده سخته دیگه.. این بالانس بین فرهنگ خانواده و اجتماع را حفظ کردن واقعا سخته. دست مریزاد به خانواده های داخل ایران که با این شرایط تونستن بچه هایی پرورش بدن که دچار دوگانگی و شک نباشن.
در سرزمین قدکوتاهان ,معیارهای سنجش, همیشه بر مدار صفر سفر کرده اند, چرا توقف کنم.         فروغ فرخزاد
آخه نیکناز جان مهاجرت هم فقط بدلیل مالی نیست یعنی بگیم خوب هرکس وضعش ایران خوب هست نباید بره هر کس وضع بدی داره بره!!! خیلی از دلایل مهاجرت بخاطر شرایط اجتماعی هست. من خودم در ایران زندگی خیلی خوبی داشتم و اگر از بعد مالی نگاه میکرد کسی میگفت کهاصلا احتیاجی به رفتن ندارم ولی خوب عقاید من با جامعه ایران جور درنمی امد. من راحت نبودم. ودوست نداشتم بچه هایم وارد مدرسه بشوند و افکار اشتباهی به انها تزریق بشه . و اینکه ارزشهای انسانی برای من اهمیت بسیار بیشتری دارند که ر ایران متاسفانه کمرنگ شده

اگر عقایدتون با عقل و علم و تجربه جور درنمیاد اشکال از عقایدتون هست نه این موارد!!

کلا مهاجرت برای افراد مذهبی و کسانی که تمام زندگی را در این میبینند که ماشینشان از فلانی بهتر هست یا خانه شان به درد نمیخورد.

اگر عقایدتون با عقل و علم و تجربه جور درنمیاد اشکال از عقایدتون هست نه این موارد!!

روم به دیوار... الان یادم اومد یکی از نزدیک ترین هام بعد از تحصیلش از آمریکا برگشت ایران. پدرم ولی خب بعد هم پشیمون شد.. و البته همون زمان شاه هم برگشته بود ایران. بعد هم همیشه میخواست بره, یعنی بریم. ولی خب وابستگی زیادی به خانواده و شهرش داشت و موفق نشد اون موقع ازشون دل بکنه و از وقتی یادم میاد مجبور بود نق نق های ممتد و منو خواهرمو گوش بده حقش بود!!
در سرزمین قدکوتاهان ,معیارهای سنجش, همیشه بر مدار صفر سفر کرده اند, چرا توقف کنم.         فروغ فرخزاد
پارمیدا پدر منم ایتالیا بوده شرکت ایتالیایی کار میکرده برگشته بود ایران!!! بعد وقتی من حدود ۳ سالم بود برای دیدن داییم با مادرم و برادر و خواهرم رفتیم انگلیس . بعد مامانم طی عملیاتی دلتنگ مادرش میشه در ایران بعد سه ماه!!! و با مادر دوباره برمیگردیم ایران!!! یعنی انقدر خواهر من هم غر میزد بعدها که بزرگتر شدیم که مجبور شدند ۱۸ سالگی بفرستند بره انگلیس ادامه تحصیل.

من هر وقت از پدرم میپرسیدم خوب پدر جان با چه حسی برگشتی؟ میگه واقعا فکر نمیکردم ان زمان اوضاع ایران بخواد اینطوری بشه.

از دست این مامان باباها من یادم میاد مثلا سه یا چهار سالم بود همیشه حرف این بود که بریم کانادا... من فکر میکردم توی شیشه های کانادا (نوشیدنی) یه کره زمین هست که آدم می تونه بره توش زندگی کنه... هی به این شیشه ها نگاه میکردم میگفتم یعنی چرا اینقدر سخته تو اینها رفتن؟ کی باید ما را کوچک کنه که از دهنه این رد شیم بریم تو ...
سلام خانمها...من 40 سالمه و هیچ علاقه ای به در ایران زندگی کردن ندارم...وابستگی عاطفی هم به هیچکس و به خانواده ام ندارم. مدرک تحصیلی هم لیسانس زبان فرانسه و یک فوق لیسانس دارم...چطور میتونم اقامت یک کشور دیگه ای و بگیرم؟ لطفا هر راهنمائی میتونید بکنید ...بکنید...ممنون...
 از جملات قصار :"هر جا که روی آسمان همین رنگ است" !!                   من به آسمونش کاری ندارم ، به زمینش کار دارم 😳
2706