2733
2734
آره ساغر جان سخته.... البته من این حسو نداشتم که متعلق به جایی نیستم. الان هم ندارم. حسم اینه که هم متعلق به اینجا هستم هم ایران. شاید هم چون همسرم المانیه این احساس تعلق به اینجا دارم چون بیشتر از ایرانی ها و جوامع ایرانی با آلمانی ها رفت و آمد دارم. تنها رابطه من با ایران همین سایته فقط تقریبا. ایران هم که خب محل تولد و 24 سال زندگیمه و مسلما بهش احساس تعلق می کنم. منتهی جوری پرورش پیدا کردم که خودمو محدود به جبر جغرافیا نکردم. کنیا هم که بودیم خودمو جدا ازشون حس نمی کردم... فکر میکنم همه جا باید انواع و اقسام تفکر و سنن وجود داشته باشه و هرکسی کار خودش را می کنه.. کنیا و آلمان که اینطوره.... شاید چون زمان زیادی از بودنم تو ایران میگذره اون نگاه تک بعدی اجتماع را یادم رفته. ( من گم اجتماع منظورم همه نیست)

ممکنه یه شب هوس کنم برم دربند... دلم برای حال و هوای فلان خیابون تنگ شه،دلم اون خونه را بخواد ولی فقط یه شبه. هیچوقت بیقرار و ناراحت نیستم. راستش آرامش خودم برام بیشتر از خاک و زبان و سنن مردم مهمه.
در سرزمین قدکوتاهان ,معیارهای سنجش, همیشه بر مدار صفر سفر کرده اند, چرا توقف کنم.         فروغ فرخزاد
کاملا درسته پارمیدا. مهم نیست آدم کجا زندگی می کنه مهم اینه که آرامش روحی و فکری داشته باشه. اینجا ایرانی خیلی کمه. و من هم در تمام طول دوران مدرسه و کار, فقط با یک ایرانی برخورد داشتم که اون هم بعد از اتمام تحصیل برگشت ایران. همسر من و همسرم برادرم هم ایرانی نیستند و ما تو خونه خیلیییی کم فارسی حرف می زنیم. ولی من هنوز ارتباط خودم رو با دوستای تو ایرانم حفظ کردم و به جرات می تونم بگم دوستای تو ایرانم, از خیلی از خارجی های اینجا بامعرفت ترند. دانمارکی ها هم توشون آدم های خیلی خوب پیدا میشه و چند تا دوست صمیمی دانمارکی هم دارم که با بعضی هاشون واقعا خاطرات شیرینی داشتم. ولی همیشه اون گوشه ی قلبم دلم واسه خاطراتم با دوستام تنگ میشه. البته دوستام میگن چون من نوجوون بودم که رفتم, واسه همین با مشکلات, محدودیت ها و سختی هایی که تو ایران هست آشنا نشدم . اون موقع که من رفتم همه چی برام تو ایران قشنگ و خوب بود و تمام زندگیم پر از مسخره بازی و خندیدن و ادا درآوردن بود. طبیعتا اینجا که بزرگتر شدم و با مشکلات زندگی آشنا شدم, ایران برام همیشه همونجایی موند که من فقط توش می خندیدم و هیچ وقت هیچ مشکلی توش نداشتم. یه کم توضیحش سخته.. به هر حال حتی اگه فقط یک روز از عمرم باقی مونده باشه هم میرم تو ایران اون یک روز رو می گذرونم. خوشحالم که تو توی آلمان احساس خوبی داری پارمیدا. واقعا مهمترین چیز اینه که آدم از وضعیت زندگی خودش راضی باشه و مجبور به تحمل کردن چیزی نباشه. امیدوارم همیشه موفق باشی عزیزم.

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

آره متوجه هستم چی میگی. دوران نوجوانی دوران بی دغدغه و دوست داشتنی هست.

خب من به جز یکی دو تا از دوستانم بقیه ایران نیستن. البته متاسفانه آلمان هم نیستن و به جاهای دیگه مهاجرت کردن. برای همین دلبستگی از این لحاظ ندارم.
در سرزمین قدکوتاهان ,معیارهای سنجش, همیشه بر مدار صفر سفر کرده اند, چرا توقف کنم.         فروغ فرخزاد
سلام دوستان ممکنه راهنمایى کنید آلمان یا هلند چه خوبیهایى داره که دلیل مهاجرت بشه برامون کمک میخوام ازتون چون خودم دلم میخواد بیام اونجا اما شوهرم چون اونجا خیلى سال تنها و مجرد زندگى کرده همش دوران نامزدى با من دچار افسردگى و تنهایی بوده خاطره خوشى از اونجا نداره البته بعضى وقتها میگه دلم میخواد باهم بریم ولى فقط توى حرفه و پاى عمل که میاد وسط یه جورایى مقاومت میکنه
من فکر میکنم بزرگترین دلیلش همون از صفر شروع کردنه که برای کسی که تو ایران جا افتاده بوده وپیشرفت شغلی خوبی داشته خیلی سخته. یه مساله دیگه هم شخصیت و طرز فکر آدمه مثلا من خیلی ایرانی ها رو اینجا میبینم که واقعاً شرایط خوبی ندارن ولی به ظاهر که خیلی راضی هستن و خوب برای شخص من خیلی عجیبه چون مثلا من رضایت شغلی و کاری که انجام میدم برام خیلی اهمیت داره ولی اون عده مسلما اینجور نیستن و اولویت هاشون با من متفاوته
یا باید اونقدر پولدار باشی که بری بهترین نقطه شهر و گرونترین مدرسه بچه رو بنویسی که اونم اخر عاقبتش ...

خوبه خودتونم ایرانید به هموطن های خودتون توهین می کنید 

همه جا خوب و بد هست هم تو بهترین نقطه شهر و گرونترین مدرسه ها که غیرانتفاعی ها گرونن اتفاقن بعضیاشون بدترن چون هر پولداری اونجا ثبت نام میکنه و فقط به پول و درس نگاه میکنن نه به شخصیت طرف 

و بعدشم توی امریکا ، کانادا و هرجای دیگه ی دنیا همه جور ادم هست و این خوده طرف که شخصیتشو شکل میده و از چیزایی که میخواد تاثیر می پذیره و ادم خوبی میشه یا بد

دانکی مانکی هر چی بگی هستم اگه از این لحظه به بعد بیام نی نی سایت به قول مامان:مدیونممم مدیون ،مدیون خودمو تموم آرزوهای قشنگم مدیون مامان و بابام و داداشم که انقدر واسم مایه گذاشتن و زحمت کشیدن مدیون تموم استعدادام مدیون تموم هوش و ذکاوتم مدیون خدا که این همه نعمت بهم داده مدیونم ضایع نکنم کسایی که به هر طرزی دلم شکستنو و کوچیکم کردن و اذیتم کردن یه روزی اینجا برمیگردم با کلیییی خبر خوب دوستتون دارم خداحافظظ نی نی سایت و نی نی سایتیای گرامی زندگی همه تون پر از رسیدن ها و نعمت و برکتت و شادی