2733
2739

اول که دکتر بردیم براش پروفن نوشت ...ولی خب خیلی کنترل نمیشد دیشب دوباره تب داشت بردیم گفت خانم کی ب بچه پروفن میده اول استامینوفن...بعد شیاف استامینوفن...نشد بعد دکتر...‌‌... دیشب من اول استا دادم کنترل نشد ۱ ساعتی پاشویه کردیم از ۳۸.۴ نیومد پایین شیاف گذاشتیم بعد بازم پاشویه کردم نیومد دیگه ب اورژانس زنگ زدیم گف عیبی ندارع میشه پروفن داد ...دادم تبش اومد پایین ...الان موندم چیکار کنم برای تبش ...۳ سال ۶ ماهش 

درمان تب:

برای درمان خانگی تب این نکات را در نظر بگیرید و میزان داروی تب‌بر را محاسبه کنید‌. همیشه برای تعیین علت اصلی تب لازم است به پزشک مراجعه کنید.

۱- همیشه اولویت با استامینوفن هست بعد داروهای دیگر مثل بروفن؛ چون بروفن باعث مشکلات گوارشی می‌شود. 

۲- همیشه اولویت با داروی خوراکی هست بعد اگر مججججبور شدیم شیاف و بعد هم اگر مجبور شدیم آمپول و سرم.

۳- بچه‌ای که تب دارد لازم نیست بعد از مصرف دارو کاملا سرد بشود. همینکه درجه به زیر ۳۸ برسد کافی است. در مصرف دارو زیاده‌روی نکنید.

۴- دوز داروها را در ادامه می‌نویسم بر اساس وزن و اولویتی که گفتم حساب کنید:

1⃣قطره استامینوفن: هر ۸ کیلوگرم یک سی سی 

2⃣شربت استامینوفن: وزن تقسیم بر ۲ برحسب سی سی مثلا برای ۱۰ کیلوگرم ۵ سی سی یا برای ۱۴ کیلو گرم ۷ سی سی

3⃣شیاف استامینوفن ۱۲۵ هر ۸-۱۰ کیلوگرم یکی

4⃣شیاف استامینوفن ۳۲۵ برای حدود ۲۰ کیلوگرم یکی

5⃣شربت بروفن وزن تقسیم بر ۲ مثلا ۱۰ کیلوگرم ۵ سی سی ضمنا سعی کنید زودتر از ۸ ساعت تکرار نشود. با معده خالی ندهید. در کودک بدحالی که آب بدنش کم شده و ادرارش کاهش یافته مصرف نشود‌.

6⃣شیاف دیکلوفناک برای موارد خاص مثلا مواقعی که کودک بستری و تحت نظارت مستقیم پزشک باشد. 

7⃣شربت و قطره استامینوفن را ۵ بار در یک شبانه روز می‌توان تجویز کرد. برای بیماران فاویسم یا حساسیت به باقلا استامینوفن و بروفن ممنوع نیست و می‌توانید ۵ بار در شبانه‌روز استامینوفن مصرف کنید.

👌حتما داروها را با سرنگ یا نهایتا قطره‌چکان بکشید. قاشق مرباخوری و چای خوری وسیله مناسب انداره گیری دارو نیست.

👌در گذشته میزان مصرف استامینوفن را برحسب تعداد قطره‌ها می‌شمردند اما الان که داروها اغلب سوسپانسیون هستند اگر تعداد قطرات را بشماریم احتمال اشتباه خیلی زیاد است.

#نکته: سوسپانسیون را قبل از مصرف تکان دهید. 

T.me/doctor_zarifi

#درمان_خانگی

#تب

بروفن چون عوارض داره و خیلی قوی هست میگن اول شربت استا بعد شیاف بعد بروفن.ضمن اینکه شاید اندازه وزنش نمیدی چون باید با استا میومد پایین

🖤حضرت علی علیه السلام🖤میشه اگر دوست داشتید برای شفای دخترم دعا کنید.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728