2733
2739

اگر هیچ آموزشی به بچه ندی بعد در صورتی که به اندام جنسی خودش یا بچه ی دیگه دست حسابی دعواش کنی می دونی چی می شه؟ اگر خدای نکرده مشکل بزرگ تر براش پیش بیاد و یک بچه ی دیگه یا بزرگسالی بهش دست درازی کنی همه روی می ریزه توی قلب کوچک خودش و زجر می کشه و بهت نمی گه. چون اون دعواها رو یادشه و فکر میکنه اگر بگه بدتر دعواش می کنند. منظورم از اموزش این نیست که بگی نباید فلان کارو بکنی. تفاوت های اندام ها رو بگی.. در حد سنش توضیح بدی. 
بیا تو ادامه ی این تاپیک بگم چی کار کنیم که چیزهایی که تو عنوان گفتم اتفاق بیفته.

قدم اول. از همون برای اندام جنسی بچه اسم مناسب بگذارید. یه اسم فانتزی نباشه که فقط خودتون بلدید. یه چیزی باشه که واقعا بچه بتونه ابراز کنه. 

حالا ادامه ی توصیه..  که اصلا فکر نکنم کسی گوش بده. ولی من خیلی تحقیق کردم در این مورد و بنابر توصیه روانشناس این کارو کردم.

توی سن کم... ترجیحا سه و چهار سال اگر به بچه آموزش بدید بچه حساس نمی شه. ولی این کارو بگذارید برای 8 یا 9 سالگی دیگه دیره. بچه کنجکاو شده و حساس شده. 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

من  از اینترنت عکس بچه گانه که اندام دختر و پسر یا زن و مرد رو توضیح می ده پرینت کردم!!! برای بچه توضیح دادم که دختر و پسر با هم فرق دارند. بعد هم توضیح دادم دخترها بزرگ بشن مثل خانوما می شن و پسرها بزرگ بشن مثل آقاها می شن. برای اینکه حساس نشه چندین صفحه چیزهای دیگه عکس حیوانات و میوه و اینام پرینت گرفته بودم. مثل کتابش کردم. بعد اتفاقی می رسیدم به اون صفحه و توضیح می دادم و بعد می رفتیم صفحه بعد. یه جوری که نه مثبت و نه منفی توجهش جلب نشه. وسط حرف زدن در مورد حیوونا و میوه ها اینم براش گفتم. اصلا نه مثل یه موضوع خاص جالب یا یه موضوع ممنوعه. چون هر دو اینا توجه بچه رو بدتر جلب می کنه. فقط خواستم  اطلاعات داشته باشه که به خاطر کنجکاوی دست به هر کاری نزنه.

در کشورهای دیگه کتاب های مناسب سن بچه ها هست. در اینجا که نیست که ما مجبوریم با این راه ها پیش بریم. چون مطمینا وقتی در مورد یه موضوعی یک علامت سوال بزرگ برای بچه ها درست کنیم از روی کنجکاوی دست به این کارها می زنن. این طبیعت بچه هاست که کنجکاو هستند.

منم هروقت تموم شد لایکم کن

1
5
10
15
20
25
30
35
40
خدایا ،ازت ممنون بابت نگاه پرمهرت،از اینکه یکی از فرشته هاتو.بمن سپردی ممنونم وازت میخام که  مثل همیشه کمکم کنی و نگهدارش باشی.دوست دارم خداجون.خدایا به همه کمک کن طعم مادرشدنو بچشند که بتونند عشق واقعیو تجربه کنند.کسی درمورد سرکلاژ شکمی سوال  داشت درخدمتم.

اگر سن خیلی کم برای بچه توضیح بدیم اصلا حساس نمی شه. یکی چیزی هست مثل چیزهای دیگه. می شنوه و رد می شه. ولی سن که بره بالا حساس می شه. به خصوص اگر دیگه کنجکاو شده باشه به مساله. من بچه ام سه سالش نشده بود شروع کردم. مثلا ماهی دو ماهی یه بار اون کتابچه که براش درست کرده بودم رو می خوندم. خیلی عادی یاد گرفت.

2738
دارم می نویسم.. هستید؟ می خونید؟

بنظرم از این جور تاپیک ها واقعا لازمه 

اصلا روانشناسی کودک لازمه ی هر پدر و مادریه 

طرز برخورد با کودک و سوال هایی که براش پیش میاد، و حتی رفتارهای عادی روزمره با کودک رو باید قبل از بچه دار شدن یاد بگیریم

در ادامه اینم بگم که این آموزش ها برای پسرها به اندازه ی دخترها لازمه. یه باور غلطی توی جامعه ی ما هست که پسرها کمتر حساسن. ولی اینطور نیست. اولا آمار می گه توی سال های اخیر خیلی از قربانی های این مشکلات پسربچه ها بودند. به اضافه اینکه پسربچه هم اگر کنجکاویش درست هدایت نشه ممکنه توی سن کم یه چیزی بشنوه و دست به کار خطایی بزنه. پس هم پسردارها و هم دختردارها به موقع آموزش بدید.

در کنار آموزش تفاوت زن و مرد در قالب کتاب داستان. در موقعیت های مختلف برای بچه مدام تکرار کنید که اندام تناسلیش خصوصی هست و هیچ کس غیر از مامان یا دکتر در حضور مامان اجازه نداره اونجا رو ببینه یا بهش دست بزنه. اینو مدام براش تکرار کنید.. مثلا با عروسک ها نمایش بدید و براش توضیح بدهید. یک نمایش عروسکی با این مفهوم براش بازی کنید.  با عروسکاش نمایش اجرا کنید و نشون بدید که اگر کسی ازش خواست اندامش رو نشون بده یا بهش دست بزنه عروسک دیگه سریع فرار می کنه و مامانش رو خبر می کنه. زیاده روی نکنید که حساس بشه ولی براش تکرار کنید چند بار. 

کلا آموزش بچه با بازی هست. شما هزار بار بهش بگید نباید به اندام جنسی کسی دست بزنی تاثیرش به اندازه ی یک بار عروسک بازی نیست. توی موضوعات دیگه هم اینطور هست. بشینید کنار بچه و با عروسک ها براش موضوعات مختلف رو نمایش بدید. توی سن کم بچه این چیزها رو مثل اسفنج جذب می کنه. 

اگر موردی پیش اومد که بچه ی شما خطایی کرد. مثلا با یه دوست همسنش در حال کنجکاوی دیدیدش حتما از واکنش شدید پرهیز کنید. بهش تذکر بدید ولی همه جوره سعی کنید که خودتون رو کنترل کنید. اگر در مورد این موضوع از شما بترسه بدترین اتفاقه. با ترس از شما در مورد این موضوع اون بی پناه میشه و اگر مشکلی براش پیش بیاد دیگه کسی رو نداره که بهش اطلاع بده. 

ممنون ازشما تاپیک مفیدت.ون

1
5
10
15
20
25
30
35
40
خدایا ،ازت ممنون بابت نگاه پرمهرت،از اینکه یکی از فرشته هاتو.بمن سپردی ممنونم وازت میخام که  مثل همیشه کمکم کنی و نگهدارش باشی.دوست دارم خداجون.خدایا به همه کمک کن طعم مادرشدنو بچشند که بتونند عشق واقعیو تجربه کنند.کسی درمورد سرکلاژ شکمی سوال  داشت درخدمتم.

آخرین توصیه ی من بهتون.. بچه رو به مدت طولانی با بچه ای که از نظر سنی از خودش خیلی بزرگ تر هست تنها نگذارید. بچه های بزرگ تر از دوستاشون شاید چیزهایی بشنوند. حتما حتما در حینی که بچه ها با هم بازی می کنند مدام بهشون سر بزنید. مسیولیت بچه ی کوچک رو به بزرگ تر نسپارید و بیرون برید. این مسیولیت ما پدرمادرهاست که مواظبشون باشیم. 

امیدوارم هممون بچه های سالمی تربیت کنیم.