2737
2734
عنوان

اینجا دندون پزشک داریم؟

174 بازدید | 21 پست

یه سوال داشتم

من دندون عقلم دراومده بود بعد زده بود به دنددنام فشار آورده بود دندون‌نیشم و آورده بود جلو

الان رفتم کندمش میخواستم بپرسم دندون نیشم برمیگرده سرجاش یا باید حتما ارتودنسی کرد؟

باید از سمت خدا معجزه نازل بشود...                                          تا دلم باز دلم باز دلم دل بشود...                                            
سلام وقت تون بخیر باشه، من چند بار توی تاپیک ها دیدم در مورد انتخاب رشته راهنمایی کردین🌷 میتونم از ...

سلام آره حتما اگه بدونم خوشحال میشم کمک کنم

باید از سمت خدا معجزه نازل بشود...                                          تا دلم باز دلم باز دلم دل بشود...                                            

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام آره حتما اگه بدونم خوشحال میشم کمک کنم

من رتبه ی ۲۷ هزار منطقه ی سه شدم، تراز کل ۶۸۸۰ و رتبه ی کشوری ۸۳ هزار

و یه مشاور انتخاب رشته بهم گفت شاید بتونم پرستاری آزاد بیارم ولی هوشبری و اتاق عمل و علوم آزمایشگاهی محتمل تره، میتونم نظر شما رو هم بدونم؟ به نظرتون واقعا میارم این رشته ها رو؟

2731
انتخاب رشته رو خودم انجام میدم، به نظرتون اصلا این پیراهایی که گفتم رو روزانه ش رو بزنم؟ یا اصلا نزن ...

برای انتخاب رشته ی سنجش هنوز الویتم رو مشخص نکردم ولی برای انتخاب رشته ی آزاد اول پرستاری شهر خودمون رو میزنم به نظرتون بعدش مامایی شهر خودمون رو بزنم یا برم سراغ پرستاری شهر های دیگه؟ و اگه رفتم شهر دیگه میتونم انتقالی بگیرم به شهر خودمون؟ 

و سال دیگه هم به احتمااااال خیلی زیاد چه انتخاب رشته م قبول بشه چه نشه دوباره کنکور میدم برای همین فکر میکنم شهر خودمون بهتره و واقعا به پرستاری خیلی بیشتر مامایی علاقه دارم، درامد این رشته ها( چون فکر میکنم اختلاف خیلی زیادی باهم ندارن) و مهاجرت و بازار کارشون(بازار کار هم فکر میکنم شبیه همه حدودا)  خیلی برام در اولویت نیست بیشتر علاقه ی خودم هزینه ی دانشگاه و مسافت و خوابگاه برام اولویت رو تعیین میکنه

2738
به نظرتون چه شهر هایی رو بزنم احتمال قبولیم بیشترِ؟ و واقعا عذر میخوام که طولانی شد اگه وقت تون اجا ...

خواهش میکنم

بله احتمال قبولی داری 

من نمیدونم هدف اصلیت چیه که میگی سال بعد هم‌میخوای‌کنکور بدی اگه هدفت پزشکی و ایناست که حتما باید شهرخودت بزنی و یکی دو ترم مرخصی بگیری چون اصلا نمیشه شهر دیگه اونم تو خوابگاه واسه کنکور خوند ولی اگه هدفت پرستاری دولتی هست چون ظرفیت ها بالا رفته احتمال خیلی خیلی کمه که دانشگاه های تیپ ۳ مثل دانشگاه های کرمان و... قبول بشی( میگم احتمال خیلی کم که اون درصد کم قبولی و در نظر بگیری و اگه بر فرض یه درصد قبول شدی آمادگی داشته باشی که اینجور جاها بری و دوری از خانواده و مسافت زیاد و...) در کل هر کد رشته ای که انتخاب میکنی با احتمال قبولی اونو انتخاب کن

مامایی و هوشبری و اتاق عمل و علوم آزمایشگاهی هم احتمالش کمه دولتی قبول بشی ولی دانشگاه های تیپ ۳ احتمال خیلی کم میره بالاتر

چون ظرفیتا بالا رفته نمیشه مثل سالهای قبل قطعی صحبت کرد چون بستگی به بقیه شرکت کننده ها داره که چطوری انتخاب رشته میکنن و آیا رتبه بالاها تعهدی ها و میزنن یا نه

ولی آزاد آره احتمال قبولی میتونم بگم بالای ۹۰ درصد داری

پرستاری شاید حالا بشه گفت شهرهای دورتر قبولیت بیشتر باشه ولی مامایی، هوشبری، اتاق عمل و علوم آزمایشگاهی بالای ۹۰ درصد حتی شهر خودت ممکنه قبول بشی

ولی مقایسه بین پرستاری و مامایی

پرستاری خیلی ارجحیت داره مخصوصا از نظر بازار کار و همینطور مهاجرت

اصلا قابل قیاس نیستن

و از نظر سختی هم هردو جزو مشاغل سخت هستن

شهرهایی که دانشگاه های تیپ ۳ هستن احتمال قبولیتون بیشتره

از نظر تیپ دانشگاهی میتونین گوگل سرچ کنین

مثلا دانشگاه تهران، شیراز، بابل اینا تیپ یک هستن

خواهش میکنم بله احتمال قبولی داری  من نمیدونم هدف اصلیت چیه که میگی سال بعد هم‌میخوای‌کنکور ب ...

لطف کردین واقعا ممنونم یه چیزایی رو برام روشن کردین🌷

اگه در طول انتخاب رشته سوالی برام پیش اومد میتونم دوباره مزاحمتون بشم؟

لطف کردین واقعا ممنونم یه چیزایی رو برام روشن کردین🌷 اگه در طول انتخاب رشته سوالی برام پیش اومد می ...

خواهش میکنم چه حرفیه

آره حتما❤️

خواهش میکنم چه حرفیه آره حتما❤️

سلام شب تون بخیر

به نظرتون رشته های روزانه رو کلا نزنم؟(خودم دوست دارم روزانه های استان خودم فقط یا استان های هم‌مرز رو بزنم، خوزستانم)

و بین علوم آزمایشگاهی و پرستاری به نظرتون کدوم بهتره؟ من بالین رو دوست دارم همچنین در ارتباط بودن با آدم ها رو حتی از شلوغی اورژانس بدم نمیاد. اگه هم انتخابم پرستاری باشه و قبول بشم( با فرض اینکه دیگه کلا کنکور ندم چون شرایطش معلوم نیست چی میشه، شایدم بدم) پرستاری رو تا مقطع بالا ادامه میدم ولی خانوادم میگن علوم آزمایشگاهی بهتره اونم در مقاطع بالا و در حد آزمایشگاه زدن. با اینکه گرایش های علوم آزمایشگاهی قشنگ تر و شاید تخصصی تر باشه ولی فکر میکنم علوم آزمایشگاهی از کار بالین دورم میکنه 

هوشبری و اتاق عمل هم فکر میکنم کلا تا فوق لیسانس امکان ادامه دارن و اگه اشتباه نکنم محدود به خود فضای اتاق عمل هستن و مامایی هم که مخصوص مادر و نوزاد میشه و من ترجیحم کار در فضای گسترده تری هست با این چیز ها به نظرتون الویت رشته ها رو چه جوری بچینم؟ ( پرستاری و علوم آز، مامایی، هوشبری، اتاق عمل) بین همه ی اینا پرستاری و علوم آز برام الویت داره

سلام شب تون بخیر به نظرتون رشته های روزانه رو کلا نزنم؟(خودم دوست دارم روزانه های استان خودم فقط یا ...

سلام ممنون

نه چرا نزنی؟؟ تو که تصمیم گرفتی بری دانشگاه درکنار انتخاب رشته آزاد روزانه هم انتخاب رشته کن ضرر نداره که

فوقش قبول نمیشی ولی اگه نزنی و یهو ببینی با رتبه های حدود تو مثلا پرستاری دولتی قبول شدن پشیمونی واست میمونه

الویت ها از نظر من پرستاری

هوشبری

اتاق عمل

علوم آزمایشگاه

مامایی

ولی من شرایط خانواده شما و نمیدونم اگه وضع مالیتون مشکلی نداره و همینطور اراده خیلی قوی واسه ادامه تحصیل داری یا از آشناهاتون کسی هست آزمایشگاه داره و دلت قرصه میتونی بری پیششون کار کنی آزمایشگاه و بزن

در غیر این صورت پرستاری چه از نظر کار و مهاجرت خیلی بالاتر از بقیه رشته هاست

اگه ممکنه بهم میگید که علوم آزمایشگاهی میتونه کار بالین انجام بده یا نه؟

و اگه پرستاری قبول نشدم

از طریق اتاق عمل، هوشبری یا مامایی در گرایش های ارشد امکان تغییر رشته به پرستاری هست؟