2752
2734
عنوان

خانمای شاغل یه لحظه بیاید

150 بازدید | 24 پست

شما به همه ی کاراتون میرسید؟

من با غذا درست کردن خیلی مشکل دارم  بعد از کارم میرم باشگاه وقتیم میرسم وقت اینو ندارم که غذای خورشتیو اینا درس کنم. باید یه چیزی درست کنم که زود حاضر شه تازه واسه فردای خودمو همسرم هم باید ناهار بذارم  

شما چیکار میکنید که کارای خونتون نمونه و غذا هم همیشه داشته باشید؟ راهکار بدید

من کمک دارم

اگر نداشتم سعی میکردم با برنامه ریزی به کارا برسم

ولی کلا اگر خانه دار هم بودم کارای خونه و اشپزی رو دوست نداشتم

وقتی یه غم یا یه مشکل پیش میاد میشینم فکر میکنم خب الان این مسئله چقدر مهمه؟ فردا هم همین اندازه مهمه؟ دو ماه دیگه چی؟ سال دیگه چی؟ بعد مقیاسم رو بزرگ تر میکنم : غم من در قیاس با غم سایر مخلوقات در پهنه جغرافیایی این کره چقدر مهمه؟ مشکل من در برابر مشکلات تاریخ خلقت و رنج بشر چقدر بزرگه؟ و اینجوری میفهمم خوشبختم.اسم کاربری من از یه تناقض فلسفی گرفته شده. اگر یه الاغ گرسنه و تشنه رو با فاصله برابر از آب و علوفه ببندن احتمالا انقده بین انتخاب یکی شون تعلل میکنه که از تشنگی و گرسنگی بمیره. آدمها هم خیلی با این موقعیت مواجه میشن و بین دو انتخاب انقده مردد میشن که هر دو فرصت رو از دست میدن

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

کار خونه نمیکنم

نیروی کمکی دارم

خانه دار بودم هم کار خونه نمیکردم . متنفرم از کارای خونه

یه وکیل - مهندسِ فمینیستِ محیط زیستیِ آچار به دست که عاشقِ حیوانات و زندگیه     #حامی_حیوانات #وگان #childfree
من کمک دارم اگر نداشتم سعی میکردم با برنامه ریزی به کارا برسم ولی کلا اگر خانه دار هم بودم کارای خ ...

اخه برنامه ریزی میکنم بازم نمیرسم

من کلا اروم کارامو انجام میدم نمیتونم سریع آشپزی کنم

ساعتم که کلا میدوئه  

اخه برنامه ریزی میکنم بازم نمیرسم من کلا اروم کارامو انجام میدم نمیتونم سریع آشپزی کنم ساعتم که کل ...

مواد اولیه رو همیشه اماده داشته

برنج اول هفته خیس کن بذار توی یخچال

لیست غذا داشته باش تا وقتت رو تلف نکنی

وقتی یه غم یا یه مشکل پیش میاد میشینم فکر میکنم خب الان این مسئله چقدر مهمه؟ فردا هم همین اندازه مهمه؟ دو ماه دیگه چی؟ سال دیگه چی؟ بعد مقیاسم رو بزرگ تر میکنم : غم من در قیاس با غم سایر مخلوقات در پهنه جغرافیایی این کره چقدر مهمه؟ مشکل من در برابر مشکلات تاریخ خلقت و رنج بشر چقدر بزرگه؟ و اینجوری میفهمم خوشبختم.اسم کاربری من از یه تناقض فلسفی گرفته شده. اگر یه الاغ گرسنه و تشنه رو با فاصله برابر از آب و علوفه ببندن احتمالا انقده بین انتخاب یکی شون تعلل میکنه که از تشنگی و گرسنگی بمیره. آدمها هم خیلی با این موقعیت مواجه میشن و بین دو انتخاب انقده مردد میشن که هر دو فرصت رو از دست میدن

ببین یه پنج شنبه جمعه که وقت داری 

یه سری مواد اماده کن 

مثلا مواد فلافل و چرخ کن بسته بندی کن بذار فریزر

لوبیا و نخود و ماش و عدس بپز بذار فریزر

بادمجون کبابی و سرخ شده و پیاز سرخ شده

گوشت چرخ کرده بیشتر داشته باش 

به جای مرغ کامل شنسیل بگیر خیلی سریع تر اماده میشه برا چرخ کردنم خوبه

من مثلا ماکارانی درست میکنم یکم مایه ماکارانی بیشتر اماده میکنم میذارم فریزر برا یبار که عجله دارم 

برنجم شبا خیس میکنم صبح 6 پا میشم کته میکنم تا هفت پخته . خورشتم بخوام بدارم یا زودپز یا اخر شب ساعت 12 میذارم رو شعله کوچیکه تا اخر کمش میکنم تا صبح جا میفته . شبا هم عدسی و خوراک لوبیا . کتلت . کوکو . نون پنیر هندونه یا خیار گوجه. کله جوش . کشک بادمجون . این چیزاست

حبوبات پخته باشه خورش درست کردن خیلی زمان بر نیست 

شما یا باید زودپز استفاده کنی که وقتی اومدی خونه گوشت بزاری بپزه یا آرام پز که صبح قبل از رفتن به سرکار روشن کنی 

من هفته ای دو روز کسی میاد خونه تمیز میکنه 

خودمم وقتی از سرکار برمیگردم ماشین لباسشویی روشن میکنم 

اگر قرار باشه غذا بپزم شروع میکنم 

من تقریبا ۶ میام خونه درست کردن غذا کلا ۱ ساعت طول میکشه و هم تا ۹ آماده هست 

البته من هر روز آشپزی نمیکنم 

ببین یه پنج شنبه جمعه که وقت داری  یه سری مواد اماده کن  مثلا مواد فلافل و چرخ کن بسته ب ...

مرسی عزیزم

اره فک کنم اینجوری جواب بده ولی پنجشنبه جمعه هم نمیتونم استراحت کنم دیگه  

2706