2733
2734
عنوان

رویِ خوشِ زندگی

141 بازدید | 5 پست

یه وقتایی پیش میاد که فکر میکنیم چقدر همه چی خوب شده ،چقدر زندگیمون رو به راهه ، چقدر مشکلاتمون کمتر شده  ،حتما زندگی داره روی خوششو بهمون نشون میده . 

تو همین حس و حالای خوب هستیم که یهو یه موضوعی پیش میاد که گند میزنه به همه ی حسای خوبمون ، انگار میخواد بهمون ثابت کنه که نه اینجوریایی که فکر میکنی نیست ،خیلیم خوشحال نباش که زندگی دنیا چیزی جز رنج و سختی نیست  😔

انسان در رنج آفریده شده (آیه قران)

"کسی که بیش از حد فکر می کند، کسی است که بیش از حد هم عاشق می شود" و من این را احساس کردم 😍 وقتی جواب ریپلای رو نمیدم دلیلش اینه : 1) بی احترامی در کلام (افرادی که سلامت روان ندارند به دنبال بی احترامی به دیگرانند)، 2) خشم در کلام (امام علی (ع) : اوج سبک مغزی، خشونت است)، 3) مشهود بودن حسادت در گفتار (امام علی (ع) : آفرین بر حسادت، چه عدالت پیشه است، پیش از همه صاحب خود را می کشد)، 4) عدم درک درست از پاسخ من به استاتر (امام علی (ع) : از سخن گفتن با کسی که گفتارت را نمیفهمد بپرهیز که تو را به ستوه می آورد)، 5) برداشت من اینه که فرد به دنبال بحث و جنجاله (مارک تواین : هرگز با احمق ها بحث نکنید، آنها اول سطح شما را تا سطح خودشان پایین می کشند، بعد با تجربه یک عمر زندگی در آن سطح، شما را شکست می دهند) و جمله آخر خطاب به کاربرانی که درباره کاربران دیگه تاپیک غیبت میزنن و کسانی که تو این تاپیک ها استارتر رو همراهی میکنن (امام علی (ع) : غیبت کردن آخرین تلاش افراد زبون و ناتوان است)

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

داستانی جایی خوندم که گمون کنم گفتنش برای شما خالی از لطف نباشه.شخصی به حبس ابد محکوم شد تمام وقت خود را گذاشت بر روی یاد گیریه نقاشی بعد از چند سال عکسی از همسر و بچه‌هایش کشید توی سلول خود و با عکس آنها باقی عمر خود را سپری کرد 

۱.اینو یادت باشه که سیاهی در کنار سفیدی جلوه نمایی داره .

۲.دیروز ماست که امروزمان رو میسازه.

۳.دوستان خوب و همدل مثل گنج میمونن تا میتونی از آدمای بد دوری کن و دوستان خوب زیاد هم مشکل ساز میشه چون گنج زیادی هم خود به خود آدم رو به نابودی میکشونه قشنگیه گنج به تک بودنشه.

ببخش البته اینا نظر شخصیه منه،اگه خوشت اومد گوش کن اگرم نه کلا فراموش کن

2731

و درضمن برای خودت به واقع به زندگیت نگاه کن 

با داشته هات خوش باش نه نداشته هات

یکی براش اوج خوشبختی اینه تو دنیای مدرن امروزی بتونه با خانواده ش یه وعده غذای کامل در روز بخوره (اونم ماکارونی) که همشون سیر بشن و کسی از خانواده نخواد کمتر بخوره چون غذا کمه ....یکی هم ناراحته که دوستش آیفون ۱۴خریده اون هنوز ۱۳پرو مکس داره افسردگی میگیره 

ما وقتی تو واقعیت زندگی کنیم میتونیم قدمای درست برداریم که فردای شیرینی داشته باشیم 

به قول شاعر بزرگ 

زمانه پندی آزاد وار داد مرا

زمانه را چو نگو بنگری همه پند است

به روز نیک کسان گفت تا تو غم مخوری

بسا کسا که به روز تو آرزومند است

ببخش زیادی پست گذاشتم ،افسردگی برا آدمای تحصیل کرده دیگه کمی نامعقوله ،بزار برای حرف آخر هم اینو بگم 

جوری زندگی کن که انگار فردا میمیری نه کاری به آخرت داشته باش نه چیزی آزاد و انسان زندگی کن خود به خود خوشحال میشی به قول ژاپنی‌ها ،شیاواسه رو پیدا میکنی