2733
2734

✅ بحث جالب با یک سنی مذهب !

یکی از دوستان سنی مذهب به دیدنم آمده بود؛ گفت و گوی مفصلی در مورد حقانیت اهل بیت علیهم السلام و ماجرای غدیر داشتیم؛

او اصرارداشت که «مولی» در حدیث غدیر به معنای دوست است و هر چه دلیل می آوردم او  بیشتر بر حرف خود پافشاری می کرد؛ بحثمون تموم شد و رفت ...

حدود یک ساعتی از رفتنش گذشته بود که به او زنگ زدم و گفتم: رفیق! سریع برگرد، کار مهمی دارم! گفت: فرصت ندارم و خانواده منتظر و راه دور! تلفنی بگو. گفتم: کار مهمی دارم؛ برگرد؛

بالاخره برگشت و گفت: کارِ مهمت چیست؟

گفتم: می خواستم به تو بگویم: «دوستت دارم»

ناراحت شد و گفت: مرا از این همه راه برگرداندی که این را به من بگویی؟!

مرا دست انداخته ای؟ از تو چنین انتظاری نداشتم!

حالا نوبت من بود که نان را به تنوری که خوب داغ شده بود بچسبانم!

گفتم: عجب! کار مرا ناعاقلانه می خوانی و در عین حال به سرآمد عقلای عالَم، خاتم الانبیاء و المرسلین نسبت می دهید که ده ‌ها هزار نفر را که با عجله به سمت خانوادۀ خود می‌رفتند، سه روز در زیر آفتاب سوزان معطل کردند که فقط بگویند: «هر کس من را دوست دارد، علی  را دوست بدارد»!

دوستم شرمنده شد و اقرار کرد که پس پیامبر - در جریان غدیر خم - می‌خواست نکتۀ مهم تری را بیان کند؛ آری! مسئله جانشینی و تعیین تکلیف امت پس از ایشان.

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّكِينَ بِوَلَايَةِ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ وَ الْأَئِمَّةِ َالْمَعْصُومِين مِن وُلده عَلَيْهِمُ السَّلَام

خاطره مولوی شریف زاهدی از علمای برجسته اهل سنت سیستان وبلوچستان که مستبصر شد و از پیروان اهل بیت عصمت وطهارت گردید.

💡@p_eteghaadi