2733
2734
عنوان

ذخیره تخمدان کم - هر کی تجربه داره بیاد تو

| مشاهده متن کامل بحث + 2227833 بازدید | 28070 پست
خرما حتی نمیخوردم جوری شده بود وقتی باردار شده بودم اطرافیان میگفتن خودتو تقویت کن خرما و عسل میوه ا ...

عزیزم 

ولی تو همین اصلاح سبک میگن درسته که باید قندوشکر و مشتقاتش حذف بشه ولی از قندهای طبیعی : خرما ،مویز ،انجیر و ارده و شیره و اینها استفاده بشه که بدن انرژی کم نیاره 

حتی یکی از کاربرا همینجا گفت کلا قندو شکر و میوه و خرما و ... حذف کرد ولی بدنش دچار کمبود شد و به مشکل برخورد و دکتر بهش گفت که قندهای طبیعی رو نباید حذف میکرد 

منم همینکارو میکنم ،قند و شکر مصنوعی و مشتقاتش حذف کردم ولی یه مقدار میوه ،،خرما ،انجیر ،،مویز،، شیره و عسل و ارده و ... میخورم 

مکمل اوابوست و کیوتن و فولیک اسید ،ویتامین d,e و امگا۳ هم  میخورم 

خیلی چیزا رو رعایت میکنم ( خواب قبل از ۱۲ ،،بیداری ۸ صبح ،، پیاده روی بیشتر روزا درحد ۲۰ دقیقه ) 

این ماه هم دارم  ماساژ شکم با سیاه دانه و تنفس شکمی انجام میدم ،اما اگه تا یکی ،دوماه دیگه نتیجه نگیرم باید برم ivf 😐

من متاسفانه گوشت گوسفند به تنهایی نمیتونم بخورم ،با گوساله ترکیب میکنم ،و گوشت مرغ هم استفاده میکنم ولی درطول روز سعی میکنم دمنوش گرمی بخورم که سردی مرغ و ماهی رو بگیره 

۳۹ سالمه و دو،سه تا دکتری که رفتم گفتن وقت تلف نکن و ivf کن 

منم میترسم با اصلاح سبک چندین ماه طول بکشه و نتیجه نده 

اونوقت شرایطم بدتر بشه 😥

فقط 5 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
عزیزم  ولی تو همین اصلاح سبک میگن درسته که باید قندوشکر و مشتقاتش حذف بشه ولی از قندهای ...

واقعیتش من بدنم بهم نریخت چون هرچقدر هم بخواهیم مصرف قند رو صفر کنیم نمیشه چون تو خیلی چیزایی که میخوریم قند وجود داره.حالا دوتا دونه خرما و یه قاشق عسل مثلا توروز مشکلی نداره ولی خیلی ها چون میگن اینا طبیعی هست زیاده روی میکنن میبینی با یه استکان چای هفت هشت تا چای میخورن و یه مشت مویز و .....

از طرفی چون مکمل ها جداگونه مصرف میشه جبران خیلی کمبودها رو میکنه و بدنت فول انرژی میشه من بیشتر هشت نه نمیتونستم اصلا بخوابم آنقدر که بدنم انرژی داشت اصلا بی حال و کسل نبودم آهان مکمل ویتامین دی هم استفاده می‌کردم من ریزش موی خیلی شدید داشتم چندین سال باور میکنید کلا قطع شده بود و از حالت وزی دراومده بود.چون واقعا همه چیز به اندازه و کافی به بدن می‌رسید.

یه چیز جالب اینکه

خدایا شکرت

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من هر ماه میرفتم سونو بلااستثنا تخمک سایز خوب داشتم همونطور که گفتم با اینکه ذخیره تخمدانم تقریبا نیم بود ولی نه تا تخمک گرفتن که هفت تا جنین شد پس همه اینا عدد هست باید کیفیت بالا باشه .بعد جالبش این بود روز ۱۲ پری میرفتم تخمک سایز ۱۵ اینا بود میومدم کیت میزاشتم فقط یه خط میفتاد حتی تا چند روز بعدش ولی وقتی اصلاح انجام دادم ماه دوم و سوم کیت گذاشتم بدون اینکه سونو برم دوتا خط پررنگ میفتاد که یادم اولین ماه که دوتا خط پررنگ افتاد با همسرم قهر بودم تو اون ایام نتونستم اقدام کنم ماه بعدش دوباره دوتا خط پررنگ افتاد که دو روز پشت هم اقدام داشتیم که همون ماه هم باردار شدم. 

کیفیت تخمک خیلی خیلی مهم هست تا کمیتش

خدایا شکرت

بعد اینم بگم ما سال ۹۱ ازدواج کرده بودیم همسرم اصلا وابدا زیر بار نمی‌رفت که بچه دار شیم کلا استرس وحشتناکی بود برام دعوا و ناراحتی شدید سر بچه داشتیم از طرفی هم دوسال بعد ازدواجم پدرم بیماری خیلی بدی گرفت تو اون حالم بیماری پدرم هم شوک وحشتناکی بود طوریکه شبیه مرده متحرک بودم که شکر خدا پدرم تا حدودی بهبود پیدا کردن ولی همسرم اصلا راضی نمیشد تا اسفند ۹۷ که شش سال بود دقیقا از ازدواجمون می‌گذشت اونم همش با دعوا و درگیری یکی از دوستانم که همش دعا میکنم گفت اینطور نمیشه میری چکاپ کامل میدی و میای اقدام میکنی حالا هرطور شده انگیزه شد رفتم آزمایش و سونو تست پاپ اسمیر.البته دوسه سال قبلش هم این تست رو داده بودم چون بعد رابطه خونریزی داشتم که مورد مشکوکی نبود و بعدش هم به مرور خیلی کم پیش میومد که خونریزی یعد رابطه داشته باشم شاید هر از گاهی لک اینا بود.

اینبار هم که رفتم تست بدم ناخودآگاه به دکتر گفتم من بعد رابطه لک دارم بعصی وقتا البته قبلا خونریزی بود دکتر تعجب کرد و گفت حتما باید آزمایش اچ پی وی هم بدی منم نمیدونستم چیه گفتم باشه 

خدایا شکرت
2728

تست رو بردم آزمایشگاه روزی که رفتم جواب بگیرم دیدم با تایپ رنگ قرمز بزرگ نوشته اچ پی وی ۱۸ مثبت همون تو ماشین سرچ کردم دیدم یا خدا زگیل تناسلی که باعث سرطان بدخیم میشه نمیدونم چطور اومدم خونه و ظهر شد همسرم اومد دید حالم بده خلاصه فهمید رفتیم پیش دکترم و اونم یکم دل داری داد و معرفی کرد پیش دکتر بهتاش برا نمونه برداری که یه هفته بعد وقت داده بود یعنی هر چقدر بگم اوت روزا چطور گذشت و من واقعا پیر شدن خودم رو دیدم هیچکس باور نمیکنه طوری شده بود که مامانم میدونست آزمایش اینا دادم میگفت از اونموقع که رفتی جواب گرفتی دیگه روحیه نداری چی شده میگفتم هیچی همه چی خوب بود جواب نمونه اومد که فعلا سرطانی نشده و تو مراحل اولیه مونده با تقویت و اینا بدن خودش مقابله میکنه یه هم چین چیزایی آنقدر شوک بزرگی بود در عرض یکی دوماه متوجه شدم تو لگنم و پشت تخمدان چپ یه توده دراومده درحالیکه اصلا ابن توده تو سونوی دوماه پیش اصلا نبود که گفتن نود درصد بدخیم هست رفتم عمل که اینبارم شکر خدا گفتن خوش خیم بود اینطور شد همسرم راضی شد به بجه دار شدنم

خدایا شکرت

همه این پرحرفی ها رو کردم که بگم استرس و ناراحتی و شوک به نظر من خیلی خیلی تاثیر منفی مستقیم تو تخمک و ذخیره اینا داره همه این درمان ها رو انجام بدیم ولی کنارش ناراحتی استرس باشه اصلا تاثیر نداره روحیتون رو حفظ کنید و توکلتون به خدا باشه .

بعد این کلام آخرم باشه به نظر خودم عمل هیسترو که قبل آی وی اف دوم انجام دادم بی تاثیر نبود تو بارداری چون میگن یه لایه خیلی از نازک از رحم رو تراش میدن من خودم بعد عمل هیسترو احساس خیلی خوب و سبکی داشتم ترشحاتم خیلی زیاد شده بود ببخشید مثل دوران بیست سالگی و اینا شده بود میگن خونرسانی رحم زیاد میشه چون سن که بالا میره رحم هم وقتی بارداری نداشته پیر میشه این عمل حالت جوان سازی داشت انگار از این طور حرفا تو تاپیک تورک آنا دوستان میگفتن.

برای همین هست بعد بارداری احتمال خیلی زیاد وجود داره دوباره زودی باردار شد

خدایا شکرت
همه این پرحرفی ها رو کردم که بگم استرس و ناراحتی و شوک به نظر من خیلی خیلی تاثیر منفی مستقیم تو تخمک ...

مررررسی از توضیحات خوبت مهربون جان 🙏😍

فقط 5 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
همه این پرحرفی ها رو کردم که بگم استرس و ناراحتی و شوک به نظر من خیلی خیلی تاثیر منفی مستقیم تو تخمک ...

سلام عزیزم

مبارکت باشه 

میشه بگین fsh شما چند بود وقتی اولی رو باردار شدین ؟ 

عدد fsh خیلی مهم تر از عدد Amh هست. 

اگر تو رنج باشه احتمال بارداری بیشتره. 

شما همسرت سالم بود و هیچ مشکلی نداشت ؟ 

2738
سلام عزیزم مبارکت باشه  میشه بگین fsh شما چند بود وقتی اولی رو باردار شدین ؟  عدد fsh خ ...

فکر کنم ۷ اینا بود زیر ده بود اینو یادمه .بله درسته چون fshهمون کیفیت تخمک رو نشون میده تقریبا هر چقدر بالا باشه احتمال یائسگی بیشتر هست

خدایا شکرت
عزیزم  ولی تو همین اصلاح سبک میگن درسته که باید قندوشکر و مشتقاتش حذف بشه ولی از قندهای ...

نگران نباشید چون هر چقدر تونستید اصلاح سبک کنید و مکمل استفاده کنید برای تخمک کشی تخمک با کیفیت و جنین سالم تر تشکیل میشه ان شاءالله که طبیعی نتیجه میگیرید

خدایا شکرت
سلام عزیزم مبارکت باشه  میشه بگین fsh شما چند بود وقتی اولی رو باردار شدین ؟  عدد fsh خ ...

همسرم آزمایش هاش مشکل جدی نداشت ولی خیلی هم عالی نبود از طرفی همسرم فقط یه بیضه دارن مادرزادی یه بیضه نزول نکرده داشتن که درمان هم نکرده بودن پسرم هم که به دنیا اومد اونم تک بیضه بود که سه ماه پیش عمل کردیم شکر خدا تو کیسه قرار دادن

خدایا شکرت
بذار نصیحت خواهرانه هم بکنم اول اینکه عشق بورزید بخاطر بچه هیچوقت گریه نکنید ما ها چه گناهی کردیم که ...

سلام عزیزم. میشه برام تو پی وی شماره تلفن بزاری. منم باید اهدایی بگیرم. شش بار پانکچر شدم ولی تخمک نداشتم. خیلی داغونم. چند تا سوال داشتم. شوهرم با اهدایی مخالفه