2733
2739
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
مواد لازم آرد سفید دو لیوان شیر یک لیوان شکر یک لیوان تخم مرغ دو عدد بکینگ پودر دو قاشق مرباخوری وانیل نصف قاشق چایخوری روغن یک لیوان نمک خیلی کم سر قاشق چایخوری دستور فر رو روی 200 درجه سانتیگراد میزاریم. آرد را الک کرده و با بکینگ پودر، وانیل نمک و شکر توی ظرف گود خوب مخلوط میکنیم ( تمام مواد خشک) بعد وسطشو خالی میکنیم و یه حفره ایجاد میکنیم. توی یه ظرف دیگه تخم مرغا رو با چنگال یه هم میزنیم تا از لختی دربیاد در حد یه دقیقه. بعد روغنو بهش اضافه میکنیم و هم میزنیم و شیر رو هم اضافه می کنیم وهم میزنیم. تو این دستور اصلا از همزن برقی استفاده نمیکنیم. بعد مایه رو داخل حفره ای ایجاد کردیم می‌ریزیم و با یه لیسک یا کفکیر شروع به دورانی هم زدن به مدت ده ثانیه میکنیم. دقت کین بیشتر نشه چون مافین خراب میشن. بعد موادو با قاشق داخل مافین ریخته کمتر از دو سوم پر کنین چون پفش خوبه و با سینی داخل فر داغ شده به مدت نیم ساعت میگذاریم. من از این دستور به عنوان بیس استفاده میکنم شما میتونید مثل من کمی تغییرش بدین از کره به جای زوغن استفاده کنین. به جای شیر آب پرتقال بریزین. 3 قاشق پودر کاکائو بریزین به جای شیر از نصف لیوان گلاب و نصف لیوان آب و کمی پودر هل استفاده کنین.عکسی که گذاشتم مال این روشه، مزه کیک یزدی میده. یا توش کشمش بریزین یا حتی آلبالو.
2740
سلام من خیلی وقته دنبال دستور ساده برا مافین بودم .بیشتر دوست دارم از کاپ کیک های کاکاویی که توش کرم زرد رنگ داره و تو قنادی ها می فروشند درست کنم ولی هنوز دستورش را پیدا نکردم