2752
2734
عنوان

فوت و فن ماست خونگی😁موفق شدممم

2073 بازدید | 38 پست

بچه ها من اولین باره ماست درست میکنم ولی ۴،۵ ساعت مطلب خوندم درباره اش الان میخوام همه ی نکات بنویسم

ماست خودمم عالییییی شد با اینکه با شیر پاستوریزه درست کردم :

خب اول اینکه کیفیت خفن ماست به شیرش بستگی داره

هر چی شیر چرب تر محلی تر ماست مرغوب تر

ولی اگه شیر محلی در دسترس نبود شیر پاستوریزه پر چرب رو چند بار بجوشونید ( ۲۰ دقیقه بجوشونید ) مراقب باشید سر نره باز دوباره ۱۰ دقیقه بجوشونید که آب اضافی شیر تبخیر بشه و جامدات داخل شیر نسبتشون زیاد بشه

اگه شیر محلی دارید ۲۰ دقیقه کافیه برای جوشوندن

بعد که شیر رو جوشوندید زیرش رو خاموش کنید و بذارید شیر سرد بشه ( منظورم از سرد شدن اینه که وقتی انگشتت میکنی داخل ظرف شیر انگشتت تحمل کنه گرما رو نه اینکه دستت بسوزه باید دمای شیر به حدود ۵۰ درجه برسه)

وقتی دمای شیر به ۵۰ درجه رسید

حالا میتونید به ظرفی که میخواید ماست داشته

باشید منتقلش کنید 

بعد

مایه ی ماست رو بهش اضافه کنید ( مایه ی ماست

سفت انتخاب کنید که کل ماستتون سفت بشه )

اینجوری مایه رو اضافه کنید:

چند قاشق از شیر به کاسه ی مایه اضافه کنید بعد

قشنگ هم بزنید وقتی یکدست شد مایه رو

به‌کل شیر اضافه کنید

وقتی به شیر اضافه کردید بازم قشنگ هم بزنید 

حالا ظرف شیر رو پتو پیچ کنید و حدود ۴،۵ ساعت بگذارید جایی که حدودا گرمه و تکون نمیخوره

بعد از این ۴،۵ ساعت ظرف ماست رو به آرومی به یخچال منتقل کنید و بذارید ۱ روز بمونه 

اصلا بهش قاشق نزنید در ظرف رو هم بردارید

✅نکات :

۱: ظرفی که برای ماست انتخاب میکنید بهتره پلاستیکی یا سفالی باشه ، میتونید درش رو یک سبد بذارید و بعد پتو پیچ کنید ولی من در ظرفم کیپ بود و بازم عالی شد

۲: میتونید به همراه مایه ی ماست یه قاشق خامه هم اضافه کنی 

تمام تمام❤️

این موفقیت به خودم تبریک میگم🤣

دنیا پر از رنج است، با این حال درختان گیلاس شکوفه می‌دهند🌸
ماهمیشه خودمون ماست درست میکنیم ماست گاو گاومیش که خیلی خیلی خوشمزس

چقدر خوب

اره چون شیرش خیلی چربه عالییی میشه

نوش جانتون 

دنیا پر از رنج است، با این حال درختان گیلاس شکوفه می‌دهند🌸

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

چرا ماست رو ماسک خوندم   

بارالها... از کوی تو بیرون نشود پای خیالم، نکند فرق به حالم... چه برانی، چه بخوانی... چه به اوجم برسانی چه به خاکم بکشانی... نه من آنم که برنجم نه تو آنی که برانی... نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی، در اگر باز نگردد... نروم باز به جایی... پشت دیوار نشینم چو گدایی بر سر راهی، کس به غیر از تو نخواهم... چه بخواهی چه نخواهی... باز کن در که جز این خانه مرا نیست پناهی... 

درسته اماشیری ۳۰دقیقه جوشیده بشه دگه هیچی ازش نمیمونه ماسالهاست ماست پاستوریزه نمیخریم 

لطفا اگرازپستی درتایپکی گذاشتم  خوشتون اومدیادرتایپکی کمکتون کردم لطفابرای سلامتی وسربلندی وخوشبختی همسروبچه هام  دعاکنید 

نوش جونتون 

اگه به مایه ت یکمم نشاسته بزنی ماستت کاملا سفت میشه و اب نمیندازه

ماورای باورهای ما، ماورای بودن‌ها و نبودن‌های ما، آنجا دشتی‌ست فراتر از همه‌ی تصورات راست و چپ؛ تو را آنجا خواهم دید...     
نمیدونم مشکل من چیه وقتی ماست درست میکنم ماست کش میاد، علتش چی میتونه باشه؟

شیرت سردهست یامایه ماستت بی کیفیته اگرازماستای پاستوریزه هم استفاده کنی همین میشه

لطفا اگرازپستی درتایپکی گذاشتم  خوشتون اومدیادرتایپکی کمکتون کردم لطفابرای سلامتی وسربلندی وخوشبختی همسروبچه هام  دعاکنید 
2706