2752
2734
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2442721 بازدید | 51259 پست

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

عزیزم برای بچه ای که دستورپذیر نیست و بچه بسیااار سختیه چطور باید دستورزی کار کنم؟ خمیر و گل و ...

شاید حس دستها بالا باشه که به خمیر دست نمیزنه .ماساژ بدید یا حرکت فرغون (دستهاش رو زمین پاهاشو بگیرید رو به جلو بره) 

اگه تو مهارت ظریف مشکل داره باید از کاردرمان کمک بخاین

در شب هجران مرا پروانه ی وصلی فرست .. ورنه از دردت جهانی را بسوزانم چو شمع 
خانما لطف میکنید جواب بدید  ممکنه بچه ای سالم باشه بعد از 3 سالگی علایم اوتیسم بیاد سراغش؟

نه عزیزم برای چی باید این اتفاق بیفته؟ 

نشانه‌های اوتیسم هم یک دفعه یا از سن خاصی به وجود نمیان علایم از همون ماه‌های اول زندگی هست اما با بزرگتر شدن بچه نشانه‌ها واضح‌تر و قابل‌تشخیص‌تر میشن

2731
امروز زدم رو دستش و گفتم دست نکن دهنت گریه کرد.شوهرم دعوا کرد گفت کارت بده بچه استرس میگیره.گفتم شای ...

عزیزم نزنش چون هم استرس میگیره هم لجباز میشه بعد بزرگتر شه دنبال جلب توجه از راه منفی میگرده

دستاش و بدنشو ماساژ بده باهاش بازی کن از دستاش کار بکش دستاشو با اسباب‌بازی‌های مختلف مشغول کن حواسشو پرت کن وقتی هم دستشو کرد تو دهنش اصلا به روی خودت نیار غیرمستقیم مداخله کن انشاالله از سرش میفته 

عزیزم نزنش چون هم استرس میگیره هم لجباز میشه بعد بزرگتر شه دنبال جلب توجه از راه منفی میگرده دستاش ...

ممنون ازتون.خدا کنه .....

چون واقعا دیگه تو چشمه اینکارش......

یکی از مهمونام میگف این چرا دست تو دهنشه 😑

عزیزم برای بچه ای که دستورپذیر نیست و بچه بسیااار سختیه چطور باید دستورزی کار کنم؟ خمیر و گل و ...

لگو ، سازه‌های مختلف، انواع پازل، نخ و مهره ، چسب کاری و قیچی کردن، نقاشی با رنگ انگشتی و ماژیک و آبرنگ، نقاشی دیواری، شن بازی ، بازی با حبوبات ، چسبوندن استیکر روی اشکال و تصاویر و خطوط، گذاشتن حبوبات یا مهره‌های رنگی یا مرواریدهای رنگی روی اشکال و‌خطوط مختلف، با انگشت مسیرهای مختلف رو دنبال کنه ، با چوبهای رنگی اشکال مختلف بسازه ، با خمیربازی و‌ خلال دندون شکل‌های مختلف درست کنه، با اشکال هندسی چیزهای مختلف بسازه ، تبعیت از الگو مثلا با لگو چیزی بسازین بگین همونو بسازه ... خیلی کارا میشه با دست کرد ؛ بولینگ‌ و انواع بازی با توپ و نشونه‌گیری با توپ هم خیلی خوبه ؛ اگه بولینگ ندارین چند تا لیوان یک‌بارمصرف روی هم بچینین بهش بگین با توپ لیوانا رو نشونه بگیره

ممنون ازتون.خدا کنه ..... چون واقعا دیگه تو چشمه اینکارش...... یکی از مهمونام میگف این چرا دست تو ...

ببخشید که اینو میگم عزیزم ولی مهمون چرا باید از بچه نازنین شما ایراد بگیره؟ خودتون هم جلوی دیگران اصلا به روش نیارین که داره چی کار میکنه چون بچه باهوشیه میفهمه اون وقت جلب توجه میکنه

خیلی ریلکس برخورد کنین و اعتنا نکنین تا بزرگتر شه انشاالله یادش میره 

دارم میگم ایشون اصلا احتیاجی به تبلیغ نداره متوجه میشی؟؟ شماره هم برا این گذاشتم که زنگ بزنید ببینی ...

چون آدم مثل شما بیکار میاین بااعصاب یه عده ازکسانی که واقعا ناراحتن بازی میکنن برای چندر قاز پول دریغ از یه ذره درک وشعور که به عنوان داشتن بچه اوتیسمی میای داخل تاپیک هی پیام میذاری نمیدونم ازخدا بترس.

راز عزیز منم از شما ممنونم برای به اشتراک گذاشتن مطالب آموزنده.الهی که پسرگلتون چراغ دلتون باشه همیش ...

خواهش میکنم عزیزم

راستی یک اپلیکیشن انگلیسی هم هست که من تو گوشیم دارم به اسم Pinterest

این اپلیکیشن اینجا خیلی طرفدار داره من که واقعا عاشقشم اینو نصب کنین، گوشی من آیفونه نمیدونم گوشیهای اندروید هم میتونن نصب کنن یا نه؛ خیلی وقته من این اپلیکیشن رو دارم؛ یادم میاد زمانی که نصبش میکردم ازم پرسید میخوای این اپلیکیشن در چه زمینه‌هایی بهت اطلاعات بده ، منم آشپزی و دکوراسیون خونه و مطالب آموزشی مخصوص بچه‌ها و این جور چیزا رو انتخاب کردم دقیقا یادم نمیاد چطوری بود؛ ولی این اپلیکیشن واقعا کمکم کرده و جالبه که تو سایتها و کانال‌های کاردرمانی ذهنی و گفتاردرمانی خیلی از مطالب این اپلیکیشن استفاده میکنن

این اپلیکیشن عالیه و پر از ایده‌های جالب برای بازی کردن با بچه‌ها، آموزش دادن، کاردرمانی، گفتاردرمانی و هزاران چیز دیگه است و اطلاعات خیلی به روز و مفیدی درباره بچه‌های بیش‌فعال و تاخیری و اوتیسم و از این جور چیزا داره برای تمام رده‌های سنی، اگه زبان انگلیسیتون خوب باشه خیلی راحت ازش میتونین استفاده کنین ، خدا کنه فقط تو ایران کار کنه

گاهی تاسف میخورم که چرا زودتر با این اپلیکیشن آشنا نشدم 

انشاالله بتونین نصبش کنین و ازش استفاده کنین

من خیلی سایتها و کانال‌های مفید توی یوتیوب میشناسم ولی نمیدونم تو ایران این سایتها باز میشن یا نه 

خود یوتیوب که تو ایران فیلتره متاسفانه

پانتومیم؟مثلن چه کار می کرد

مثلا میخاست بهم بگه کلاه بذارم سرش کلاه برمیداشت سرش بادست نشون میداد.یامیخاست رومبل یاصندلی روسینشومیزد بعدصندلی میزد ولی بیشتر کاراش همینطوری بود مامیفهمیدیم.

2706