2733
2734
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2438865 بازدید | 51256 پست
روشنفکر جون میتونم ازت شماره داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/////
از میان کسانی که برای دعا یه باران به تپه میروند تنها آنان که با خود چتر می آورند به کار خود ایمان دارند
ماساز با روغن به این شکله که نیم ساعت قبل از خواب اول لباساشو در می آری کف دستتو چرب می کنی و از کف پاش شروع می کنی و با حرکات دورانی می ری تا بالا و البته حول و حوش عضو تناسلیش نباشه بهتره. بعد از سینه و کمر و گردن صورت و سرشو ماساژ می دی. دور و بر دهانش هم ماساژ بدی به قوی شدن عضلات گفتاریش هم کمک می کنه.
THE WORLD NEEDS ALL KIND OF MINDS TEMPLE GRANDIAN
ماساژ کلا برای قوی شدن حسهاش و ایجاد رابطه عاطفی بیشتر با والدین کمک می کنه و اوایل روزی 2 بار بعد از یک هفته روزی یک بار و بعد یک روز درمیان و بعد از چند هفته کمترش می کنی تا هفته ای یک بار. می تونی همزمان هم باهاش صحبت کنی.
افشیده جون بچه ها توی بازی کلی چیز یاد می گیرن و اصلا نیاز نیست آموزش مستقیم بهشون بدیم. بدو بدو هم برای رشد استخونهاش لازمه . به نظرم اگه دکتر گفته گفتاردرمانی همونو انجام بده فقط. البته دکی به منم گفت فقط گفتاردرمانی ولی من برای اینکه با گفتاردرمان زیاد احساس کردم نیاز نداره چون تقریبا گفتار داره ولی کم حرفه ولی یک سری کارها مثل کارهای ظریف دستیش هم می خواستم همزمان پیشرفت کنه گذاشتمش آبا که ضمنا مربیش هم خانم بود و چند تا آیتم گفتار هم داخل آبا هست. شماره تلفنتو شما بده برات شماره رو اس ام اس می کنم
اگه دوست داشتی با هم بیشتر راجع به دخترامون تبادل نظر کنیم ایمیلمو بدم برام شمارتو بفرست.
از میان کسانی که برای دعا یه باران به تپه میروند تنها آنان که با خود چتر می آورند به کار خود ایمان دارند
2731
روشنفکر جون برات ایمیل زدم چک کن شماره دادم اگه برداشتی میس بنداز
افشیده جون ایمیلی دستم نرسید گلم.
دخترم این روزا نصف فرم 2 و نصف فرم 3 رو کار می کنه.موارد تشخیصیش خیلی خوبه مثل مشاغل و رنگها و فعلها ولی توی کارهای ظریف دست ضعیف هست. توالی ها رو که کار کرده تماس چشمیش هم خیلی بهتر شده. ماز هم باهاشون کار می شه. در کل 4 ساعت در هفته می برمش مربیش هم می گه بیشتر از این هم لازم نیست.
در مورد قوی شدن عضلات دست کسی نمی دونه چه کارهائی خوبه؟
راستی بالاخره بولینگ رو هم یاد گرفت فقط اگه نگیرمش می خواد بره بالای سر بطری ها و توپ رو بهشون بزنه.
برنامه شماره 1 ABA
1- گام نهادن روی آجرها و راه رفتن روی خط راست ومنحنی و زاویه دار
2- راه رفتن روی دستها/ چهاردست و پا رفتن/ خزیدن
3- در حالت خوابیده توپ را از سمتی بردارد به سمت دیگر بگذارد
4- زدن ضربه به توپ آویزان با دست و در حالت خوابیده با پا
5- تقلید صدای حیوانات: کودک تولید کند
6- جابجا کردن آب از ظرفی به ظرف دیگر با اسفنج
7- پیچاندن در نوشابه و پیچ و مهره درشت و در شیشه مربا
8- کوبیدن چکش بر اشکال هندسی
9- میله پلاستیکی و انداختن حلقه ها در آن
10- کره هوش و رد کردن اشکال از مسیر خود
11- جداسازی از روی رنگ یک رنگ/ دو رنگ...3و4
12- جداسازی از روی شکل : یک شکل دو شکل ...3و 4
13- پاسخ بله در مقابل نامیده شدن همراه نگاه
14- مالکیت : این مال کیه؟ من (اشاره به سینه کودک) شما (اشاره به سینه مربی)
15- کشتی گرفتن و طناب کشی
16- دویدن و گرفتن مربی و کودک به ترتیب
17- قایم موشک: ساده
18- اشاره به اشیا دور و بر با بیان مربی
19- انطباق سه بعدی روی دو بعدی (اشیا / حیوانات/ میوه ها)
20- انطباق اشیا مشابه : اینو بزار روی مثل خودش
21- کشیدن شلوار از ران به بالا
22- شمارش 1/2/3 تیم سربازی قایم موشک بازیهای هیجانی
23- مفهوم عدد: یکی بده دو تا بده ...
ادامه برنامه 1 aba
چون اسکنر نداشتم تایپ کردم اگه برنامه 2 و 3 رو هم گیر آوردم می زارم:
24- جلب توجه و تماس چشمی و افزایش طول نگاه
25- هدایت نگاه ابتدا با چراغ قوه و بعد با شیئ بعد با اشاره بعد با بیان
26- تقلید حرکات درشت: نرمشی
27- تقلید حرکات زبان در بیرون دهان
28- تقلید حرکات دهان در درون دهان (پشت لپها/ روی دندانهای پائین و بالا)
29- تقلید حرکات مربی با عروسک و ماشین و اسباب بازیها
30- تقلید ساخت: تک حرکتی و تغییر وضعیت و افزایش قطعات
31- اجرای دستورات یک مرحله ای: بنشین/ بخواب/ پاشو/ برو/ به/ بچرخ
32- اجرای حرکات تخیلی: مسواک زدن/ شانه زدن/ خوردن/ خوابیدن/ سرفه
33- نشان دادن اعضای بدن با بیان مربی: دست/ پا/ دندان و ...
34- بوئیدن و فیگور در باغ و تنفس
35- مزه ها : شور و ترش و شیرین: چشاندن و بیان مربی و حالت چهره
36- پیدا کردن شیئ صداداری ک هقایم شده است
37- تولید اصوات آ و او و ای و م
38- بیان کلمات ساده مامان/ بابا/ آب/ بده/ بیا
39- قل دادن متقابل توپ و افزایش سرعت واکنش
40- گرفتن و انداختن توپ
41- شوت کردن توپ و گل زدن با فاصله کم
42- جفت پا پریدن از جا و از بلندی 20 سانتی
43- بالا رفتن از پله( بدون کمک و گرفتن دست)
دوستان سلام
منم به تازگی متوجه شده ام که پسر 2سال و نیمه ام در طیف اوتیسم قرار داره ولی هنوز منتظر آزمایشاتش هستیم تا تشخیص قطعی بشه. چه مراکزی برای آموزش این کودکان مناسب هستند؟ گفتار درمانی خوب سراغ دارید؟ راجع به روش ABA می خواستم نظرتون رو بدونم. ایا مفیده یا اینکه بچه رو خسته می کنه؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید.
لحظه ای که آماده دست کشیدن از تلاشتان هستید، معمولا دقیقا همان لحظه ایست که قرار است معجزه ای رخ دهد. هیچگاه تسلیم نشوید......
هاک جان کاملا بستگی به مربیش داره اگه مربیش خوب باشه می تونه کلاس رو براش جذاب کنه. من که از کلاس آبا راضی بودم. چون تقریبا شامل همه موارد از قبیل گفتاری و حرکتی و دستورپذیری و اجتماعی شدن می شه.
سلام دوستان

پسر من هنوز حرف نمیزنه. موقع ذوق کردن بال بال می زنه. وقتی بیکاره نگاهش یا به چراغای سقفه یا به حاشیه کابینت و میز. نگاهش تقریبا خوبه. اصلا اهل گوشه گیری نیست. همش دوست داره با من و پدرش و افراد نزدیک بازی کنه. ولی تا یکماه پیش با اسباب بازی بازی نمیکرد و دستور پذیری هم نداشت. یکماه و نیمه که تلویزیون رو ازش گرفتیم و یک مربی aba داره. قبلا خیلی تلویزیون نگاه می کرد. الان خیلی کار یاد گرفته تو عرض یکماه ولی تمایلی به حرف زدن نداره. نمیدونم باید براش گفتار درمانی هم بگیرم یا نه.
لحظه ای که آماده دست کشیدن از تلاشتان هستید، معمولا دقیقا همان لحظه ایست که قرار است معجزه ای رخ دهد. هیچگاه تسلیم نشوید......
2706