2737
2739
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2412938 بازدید | 51182 پست
پسر من از دو ماهگي ارتباط چشميش ضعيف بود ولي رو به پيشرفت بود. ٧ ماهگي پيشرفتش چشمگير بود يعني از وق ...

شادی جان سلام .داشتم ساعت ۱۱میخابیدم اول اومدم اینجا بعد رفتم خابیدم و پست توروخونده بودم وبا خودم گفتم ماشاله گل پسرش خوبه خداروشکر مشکلی نداره.بعد خابیدم و تو خوابم هرچی توصیف ازگل پسرت اینجا کرده بودی رو دیدم😁

تازه ب هوای بارون بیدار شدم که لباساروجمع کنم از حیاط و دیگه خوابم نبرد بازم اومدم اینجا....

درباره اون پستت که نوشتی همه فکر میکنن بچم خجالتیه یه چیزی بهت بگم .برادرزاده منم اینطوری بود طوریکه خواهرم همیشه میگف بچه رو چه ب خجالت انگار ازآدم خجالت میکشخ همه چیزش خوب بود اما ارتباط چشمی ضعیف و جتی مارو میدید پشت مامانش قایم میشد وباهاش حرف میزدیم یه چیزی مثل خجالت سرشو پایین مینداخت اما بعداز دوسالگی همه اینا رفع شد وحتی الان اثری ازش نمونده الانم انقد شر وشیطون شده....

من فکر میکنم اگه فقط نگران ارتباط چشمی هستی نگران نباش انشاله اون رفع میشه .فقط اون تمرینای توی تاپیک رو برای ارتباط چشمی انجام بده

بچه ها دخترم همش  انگشت اشاره به همه چی  میگیره دو روزه این یعنی چی؟بدون اینکه مثلا هدفش اون شی ئ باشه....نمیدونم من انقدر ب عکس خواهرش تو دیوار اشاره کردم از من یاد گرفته و ب همه چی اشاره میکنه یا همینجوری الکی الکی مدلشه.....

دوسه بارم دست زده کوتاه...اونم نه وقتی من بگم دست بزن بزنه بلکه موقعی ک خودش خواسته.واینکه وقتی اهنگ شاد میزاریم دستشو میبره بالا و تکون میده اما نه همیشه ک اهنگ شاد باشه  گاهی اینو انجام میده.تازه ۹ماه رو رد کرده ....

بنظرتون میتونه نشونه خوشحال کننده ای باشه یا نه؟؟؟

اخه این مدت خیلی دارم باهاش کار میکنم  یعنی برای دست زدن دوماهه دارم تلاش میکنم..

الانم دارم بهش یاد میدم که وقتی بگم عکس آجی کو همزمان دستشو میبرم بالا که یاد بگیره همراه با نشون دادن عکس آجی دستشو بالاببره.

بنظرتون اینارو یاد گرفته یا الکی و شانسی شانسی اشاره میکنه؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

شادی جان سلام .داشتم ساعت ۱۱میخابیدم اول اومدم اینجا بعد رفتم خابیدم و پست توروخونده بودم وبا خودم گ ...

ممنون كمند جون. خوشحالم كردي. برادر زادت از چه زماني ارتباط چشميش ضعيف بود؟من از دو ماهگي متوجه شدم و مشكل اصليم همين ارتباط چشميه. 

بچه ها دخترم همش  انگشت اشاره به همه چی  میگیره دو روزه این یعنی چی؟بدون اینکه مثلا هدفش ا ...

صد در صد علامت خوبيه. پسر من هم اول همين جوري برد. منم چند ماه باهاش دست زدن رو تمرين ميكردم انجام نميداد. بهو يه روز خودش دست زد بدون اين كه من بگم. الان هر وقت بگم نميزنه ولي بگم افرين معمولا دست ميزنه. وقتي داروهاش رو ميدم خودم براش دست ميزنم الان تا داروهاش تموم ميشه خودش دست ميزنه يا ميبينه تو تلويزيون كسي دست ميزنه اونم ميزنه. اشاره هم اولش همين جوري شروع كرد. البته از ١١ ماهگي. 

2731
ممنون كمند جون. خوشحالم كردي. برادر زادت از چه زماني ارتباط چشميش ضعيف بود؟من از دو ماهگي متوجه شدم ...

کلا چون ریفلاکس وآلرژی شدید بود همش بغل مامانش درحال گریه بود زیاد دقت نمیکردیم بهش 

یه سال ب بعد ک بهتر شده بود ریفلاکس وآلرژیش همین حرکتهارو داشت خواهرم همیشه میگف مگه بچه یه ساله چ میفهمه خجالتو انگار خجالتی بود و زیاد نگاه نمیکردو خودشو پنهون میکرد و وقتی حرف میزدیم سرشو مینداخت پایین زود مثل خجالتیها و این تا دوسالگی همین بود .....

تا اینکه ۴ماه پیش که ۲سالش تموم شد دیگه اینشکلی نیس....

خیلی ممنون عزیزم..من پسرمو ۳تا متخصص مغز و اعصاب بردم...یکیش گفت ما از چشمای بچه ها متوجه سلامتشون م ...

خدا رو شکر که پسرت سالمه 

من خودم پیش روانشناس بردم گفت آتیسم ندارن 

اما خب از دکتر مغز و اعصاب پرسیدم نیازی هست ببرم روانپزشک اون گفت نه 

اما برام خیلی جالب بود بهتون گفته از چشماش میفهمیم 

انشاالله همه چیزش درست میشه.همون جلسه اول محولاتی گفت اوتیسمه؟آخه به ما فعلا گفت تاخیر .گفت با یه جل ...

جلسه اول گفت علایم رو داره  منم گفتم آخه خیلی ها میگن نیست  گفت طیف وسیعیه پسرتون میتونه خفیف باشه.   در کل بعد کلی دکتر رفتن سر تشخیص دکتر رازجویان بهترین حرف رو به من زدن که تکلیفم روشن شد   گفتن همین ۴  ۵ علامت کافیه برای اینکه ما تشخیص طیف رو بدیم  منم گفتم آخه بهش نمیاد و... گفتن داریم میگیم طیف از نقطه سیاه تا سفید  لزوما نباید بچه شما خیلی اوضاعش خراب باشه.  شما آموزش و کار درمانی رو شروع کن و قطع نکن     منم ازون روز دیگه به این فکر نکردم که اوتیسم نیست کنار اومدم و اتفاقا اوضاع بهتر پیش رفت 

عزیزم پسرتون چند سالشه الان؟ تکلمش چجوریه؟  من پسران حرکات کلیشه آیی و تکراری ندارن  اما ...

الان سه سال و هشت ماهه.  دو سالگی متوجه شدیم و سه  ۴  ماه بعد درمان رو شروع کردیم.  کلامش بد نیست ولی بیشتر درخواستیه  هنوز گزارش دهی نداره  یا به مفاهیم انتزاعی نرسیده  مثلا بگه سردمه  درکش جلوتر از کلامشه دستورپذیریشم هیچ مشکلی نداره.   ولی دو سالگیش مشکل داشت مثلا میگفتم اینو بده بابا  متوجه نبود   فکر کنم من از حدود صفحه  ۷۰۰  نوشتم  از اول تشخیص

2738
خدا رو شکر که پسرت سالمه  من خودم پیش روانشناس بردم گفت آتیسم ندارن  اما خب از دکتر مغز ...

عزیزم من کلی دل نگران پسرم هستم..و تا گفتارش راه نیوفته خیالم راحت نمیشه...دیگه امیدم به خدا...ولی حتما پیش روانپزشک کودو میبرم...

ممنون عزیزم 

منم دستور پذیری بچه هام قبل حرف زدن افتضاح بود ولی یکدفعه خوب شد 

الانم پسرای من نمیتونن بگن سردمه یا گرممه ولی یکیشون  درد داشته باشه میگه یا اگه یه چیز داغونه بگیرن میگن داغه 

اما یکیشون توصیف داره اما اگه ازش بپرسم نمیگه ولی یه سره همینجوری خودش هم تخیل داره هم توصیف 

گزارش دهی هم که خیلی کمه 

کلا اوضاعشون از نظر کلامی و تعامل خیلی عقبه 

البته یکیشون خوبه خیلی خوب حرف میزنه اما مشکلات بیشتر دستوری و جواب دادن داره 

خیلی ناراحتم میگم چرا خوب نمیشن دکترا هم فقط میگن تاخیر گفتار درمانی هم فک میکنم کاری انجام نمیده

الان سه سال و هشت ماهه.  دو سالگی متوجه شدیم و سه  ۴  ماه بعد درمان رو شروع کردیم. &n ...

مرجان از وقتی کار درمانی رو شروع کردی دوباره پسرتون ارزیابی کردی مثلاً چند وقت یک بار ارزیابی میشه وکلاسهاشو کی برنامه ریزی میکنه?

الان سه سال و هشت ماهه.  دو سالگی متوجه شدیم و سه  ۴  ماه بعد درمان رو شروع کردیم. &n ...

پسر منم دستور پذیرش خیلی بهتر شده گفتارش هم میگه درکش و شناختش خوبه ولی چرا تو گفتار استفاده نمی کنه خدا می دونه بیشتر این الکی دویدنش تو خونه رو اعصابمه ولی تو کوچه و خیابون نمی دوه و همش کنارم راه میرسه کلا پسرم بیرون از خونه رفتارش نرمالتر از تو خونه هست 

دختر منم میفهمه چی میگم گفتارش داشت خوب میشد ولی دوباره داره چرت و پرت حرف میزنه روانی شدم از دستش هفته پیش یهو اومد گفت مامان هیلدا سیب زمینی بخورم ، انقد خوشحال شدم که دور خونه ملق میزدم ولی دیگه از این جمله های درست نگفت یکی که میبینه همش بهش چرت و پرت میگه اون طرف هم با چشمای گرد میگه چرا اینطوری حرف میزنه المانی حرف میزنه کلی بهش میخندن .منم داغون میشم هعی 

در شب هجران مرا پروانه ی وصلی فرست .. ورنه از دردت جهانی را بسوزانم چو شمع 
2706