2752
2734
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2438855 بازدید | 51256 پست
اره پسر من یادگیریش خوب بود الانم همینه یه شعر بخونم براش بار دوم سوم دیگه حفظش کرده بنظرم فقط حفظ م ...

وقتی میام اینجا میبنم مادرای بچه های بزرگتر و شش هفت سالم هنوز سردرگمن بیشتر میترسم

فک میکردم تا اونموقع دیگ تکلیفمون مشخص میشه

اره پسر من یادگیریش خوب بود الانم همینه یه شعر بخونم براش بار دوم سوم دیگه حفظش کرده بنظرم فقط حفظ م ...

حرفاتون باهم نمیخونه یه جا گفتین یادگیریش ضعیفه 

بعد الان میگین یادگیریش خوبه 

میگین ارتباط اجتماعیش صفره بعد میگین با اطرافیان خوبه 

تو سن دختر من یعنی بیست ماهگی دقیقا چه علايمی داشت که شک کردین یا کلا اون موقع هیچ شکی نداشتین

شاید پسرتون تشنج پنهان داشته متوجه نشدین

من الان متوجه نشدم مشکل دقیق پسرتون چیه تفاوتش با بقیه تو چیه

تو سن زیر دوسال ارتباط چشمیش چطور بود؟

بابچه ها ارتباط داشت؟باهاشون بازی میکرد؟

تو اون سن کلیشه داشت؟

2731
حرفاتون باهم نمیخونه یه جا گفتین یادگیریش ضعیفه  بعد الان میگین یادگیریش خوبه  میگین ارت ...

ببین من بچم هنوز یکسالش نشده بود که شک کردم چون خیلی گریه میکرد و نااروم بود و فضول و شلوغ بود شدید بعدم هر چی بش میگفتم فقط میگفت نه سرچ کردم نت من به امید بیشفعالی تو نت میچرخیدم بعد تو مقاله بیشفعالی دیدم نوشته کلمه نه گفتن به هر چیزی تو این سن یکی از علائم اوتیسمه از همونموقع من دیگه کاراشو زیر نظر گرفتم هر چی که سنش بیشتر شد علایمشم واضح تر شد یا اینکه مثلا یه حرکتی از سرش میفتاد یه حرکت بدتری پیدا می‌شد

اولین بار دو سالگی بردم دکتر گفت نمیتونم تشخیص بدم براش گفتاردرمانی نوشت که شوهرم اصلاااا قبول نکرد گفت بچه سالمه کاردرمانی نبردم خودش دیگه شروع کرد به حرف زدن 

شاید پسرتون تشنج پنهان داشته متوجه نشدین من الان متوجه نشدم مشکل دقیق پسرتون چیه تفاوتش با بقیه تو ...

باور میکنی خودمم نمیدونم مشکل پسرم چیهههه فقط میدونم با بقیه همسناش فرق داره و این تفاوتم هر آدم عادی که ببینش سریع متوجه میشه از رفتارش 

تشنجش و نمیدونم چندتا دکتر متخصص و فوق تخصصم بردم هیچ کدومشون نوار مغز ازش نگرفتن 

تو سن زیر دوسال ارتباط چشمیش چطور بود؟ بابچه ها ارتباط داشت؟باهاشون بازی میکرد؟ تو اون سن کلیشه دا ...

ارتباط چشمیش از همون اولم زیاد تعریفی نبود 

اونموقع چون هیچ بچه ای پیشمون نبود با هیشکی ارتباط نداشت پارک و اینام که چندبار بردم ن با کسی ارتباط برقرار نمی‌کرد بازی هم نمی‌کرد با وسیله ها فقط استخر توپ و یه کم دوست داشت ولی خودش تنها دوس داشت بازی کنه نه با بچها یادمه خیلی هم بی هدف میرفت مثلا میرفتیم بازار من میخاستم برم یه جای دیگه پسرم دستمو ول می‌کرد برا خودش میرفت جای دیگه اگه جلوشم میگرفتم قشقرق بپا میکرد 

من الان ۷ ساله دیگه یه روز آروم و بدون دغدغه نداشتم مثل بقیه مادرا همیشه خدا باید با بچم راه میومدم یا حرکت بعدش و پیش بینی میکردم 

یکی هم اینکه پسرم از همون کوچیکی ترس نداشت حالا از هر چیزی مثلا رو یه بلندی میرفت بیخیال بود اصلا نمی‌ترسید الانم همینطوره خودش و از بالکن آویزون میکنه و به پایین نگاه میکنه بیخیال و نترس من سکته رو میزنم وقتی میبینم میخام ردشم کنم جیغ و داد میکنه که ولم کن نمیفتم🫤

ببین من بچم هنوز یکسالش نشده بود که شک کردم چون خیلی گریه میکرد و نااروم بود و فضول و شلوغ بود شدید ...

آره گریه شدید یه نشونه هست ولی نه گفتنو تاحالا نشنیده بودم آخه من دیدم بچه ها نه رو یاد میگیرن به همه چی نه میگن 

دختر خودمم یک ماهی  که تازه نه رو یاد گرفته بود میگفت همون یه سالگی بعد دیگه نگفت 

ببخشید زیاد سوال میپرسم 

درکش زیر دوسال که بود چطور بود متوجه حرفاتون میشد مثلا اگه میگفتین برو دستشویی بیام بشورمت میرفت؟

یافلان چیزو از کابینت بیار

تو سن زیر دوسال ارتباط چشمیش چطور بود؟ بابچه ها ارتباط داشت؟باهاشون بازی میکرد؟ تو اون سن کلیشه دا ...

دو سه سالگی که بود موقعی که اهنگ میزاشتیم میچرخید دور خودش مثلا می‌رقصید و دستاش و بالا پایین تکون میداد بعدا این حرکت از سرش افتاد یا هر چی وسیله تو کابینت داشتیم همه رو میورد میزاشت وسط سالن و بازی میکرد باهاشون از قابلمه گرفته تا مواد غذایی شاید نزدیک یکی دو سال کار هرروزش همین بود یا از رو اپن میپرید رو مبل همینطوری تا شب میپرید و خستم نمیشد😑

آره گریه شدید یه نشونه هست ولی نه گفتنو تاحالا نشنیده بودم آخه من دیدم بچه ها نه رو یاد میگیرن ...

ن من دقیقا یادمه همون موقع تو همون مقاله خوندم گفت نه نشانه اوتیسمه که همون موقع دیگه شک کردم 

دستور پذیریش از همون اول خوب بود هر کاری بش میگفتم دقیق انجام میداد 

باور میکنی خودمم نمیدونم مشکل پسرم چیهههه فقط میدونم با بقیه همسناش فرق داره و این تفاوتم هر آدم عاد ...

تو بچگی حالتای خیرگی نداشت؟ به این صورت که حواسشو پرت کنی بازم تو همون حالت خیرگی بمونه

ارتباط چشمیش از همون اولم زیاد تعریفی نبود  اونموقع چون هیچ بچه ای پیشمون نبود با هیشکی ارتباط ...

خدا بهتون صبر بده میدونم دوران سختیو گذروندین من خواهر زادم اوتیسمه کلام داره ولی درکش خیلی پایینه خیلی به خواهرم سخت گذشته این چند سال

نمیدونم چه حکمتیه آخه یه مادر اینجوری عذاب بکشه

دو سه سالگی که بود موقعی که اهنگ میزاشتیم میچرخید دور خودش مثلا می‌رقصید و دستاش و بالا پایین تکون م ...

اینا که عادیه خیلی از بچه ها اینطورن یادمه خواهر زاده هام همشون اینجوری بودن 

2706