2733
2734
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2413530 بازدید | 51182 پست
عزیزم قبلا گفتم من دوماه پیش دخترمو بردم یک کلینیک که خیلی هم الکی تبلیغ میکنن و اونجا شش جلسه کاردر ...

خوب خداروشکر عزیزم.دکتر حق داره دخترت نشونه های خوب زیادی داره که اوتیسم رو نقض میکنه.آزمایش متابولیک رو حتما انجام بده اما زیاد نگرانش نباش من تا حالا هر بچه ای رو دیدم با این مشکلات آزمایش متابولیکش اکی بود.در مورد پوراعتماد هم به 90 درصد مراجعینش میگه اوتیسم.پس اگه بهتون گفت اوتیسم نگران نشین.ولی روشش روش خوبیه و به حرفاش گوش کنین.

آره عزیزم برنامه 4ماهه دادن من 4ماه طبق همون برنامه باهاش کار کردم بعد 4ماه دوباره برنامه جدید دادن.

پس معلومه حسابی با پسرتون کار کردین که اینقد پیشرفت داشته واقعا خسته نباشید 

پیج بازیهای من در منزل @bazi.va.kardarmani

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پس معلومه حسابی با پسرتون کار کردین که اینقد پیشرفت داشته واقعا خسته نباشید 

حقیقتش رو بخوای نه عزیزم خیلی هم خوب کار نکردم و اصلا از خودم راضی نیستم چون خیلی وقتها به جای اینکه باهاش کار کنم اسیر استرس و اضطرابم شدم و زمان رو از دست دادم و اینکه هنوزم پسرم خیلی جای کار داره و الان 4سال و 4 ماهشه و من خیلی نگران پیش دبستانی و مدرسه هستم.ولی دیگه نگرانی هایی که پارسال این موقع داشتم رو الان ندارم.پارسال اصلا امید این رو که یه روزی این بچه بتونه حرف بزنه و درخواستهاشو بگه یا حتی بتونم از پوشک بگیرمش نداشتم.

آره عزیزم برنامه 4ماهه دادن من 4ماه طبق همون برنامه باهاش کار کردم بعد 4ماه دوباره برنامه جدید دادن.

عزیزم برای گفتار درمانی چجوری برنامه 4 ماهه دادن ؟ 

من گفتار درمانی به صورت آنلاین برنامه میگرفتم هفته ای یه جلسه بعد 5 جلسه متاسفانه نتونستم ادامه بدم و فعلا همون 5 جلسه رو دارم باهاش کار میکنم از چن روز دیگه دوباره شروع میکنم 

2731
عزیزدلم چن تا از کاربرهای قدیمی توی همین تاپیک از سی دی های باما پلاس خیلی تعریف کردن و میگفتن توی گ ...

من فکر میکردم این پکیج ها دیگه موجود نباشن 

دستت درد نکنه گفتی منم الان سرچ میکنم سفارش میدم چون ما موبایل و تبلت رو واقعا قطع کردیم اما تلوزیون رو آخر شب ها مجبوریم روشن کنیم شبکه پویا که قربونش برم انقدر کارتونهای بی کیفیت و قدیمی میده اصلا دوست نداره و به ناچار gem روشن میکنیم که اونم گاهی انگلیسی هست و من همش حرص میخورم باز این سی دی ها که شما فرمودین لااقل فارسی هست 

دستت درد نکنه

خدایا بچه هام رو به خودت میسپرم به خوده خوده خودت
حقیقتش رو بخوای نه عزیزم خیلی هم خوب کار نکردم و اصلا از خودم راضی نیستم چون خیلی وقتها به جای اینکه ...

کاملا درکتون میکنم منم از دو سال و پنج ماهگی تشخیص گرفتم و شروع کردم ولی چه شروع کردنی ساعتهای زیادی بازم بچه به حال خودش رها بود تیوی میدید فک میکردم دو سه ساعت کار کنی کافیه ولی الان تقریبا یه ماهه بکوب دارم باهاش کار میکنم منظورم اینه اصلا نمیذارم تو حال خودش باشه از ساعت 10 شب تیوی روشن میکنم تا 11:30 باورت نمیشه حالا اون نمیذاره تو حال خودمون باشیم بازم میاد توجهمونو به خودش جلب میکنه 

حقیقتش رو بخوای نه عزیزم خیلی هم خوب کار نکردم و اصلا از خودم راضی نیستم چون خیلی وقتها به جای اینکه ...

عزیزدلم وقتی توی یه سال این همه پیشرفت کرده مطمئنا تا سال دیگه عالی میشه اگه بتونیم استرس و نگرانیمونو کنترل کنیم خیلی بهتر میتونیم به این فرشته های کوچولو کمک کنیم 

مرسی عزیزم که اینقد با حوصله جواب میدین دخترم غذا خوردنش خوبه ولی خوابش خوب نبود در طول شب بیدار میش ...

عزیزم ارتباط با بچه ها دلش میخواد داشته باشه ولی توی پارک ترد میشد چون کلام نداشت چون بچه چهارساله دیگه باهم حرف میزنن تیم درست میکنن نقشه میکشن که دختر من هم درک اشو نداره هم کلامش رو نداره اما امروز توی پارم جلوی کلینیک همشون مثل هم بودن یک دل سیر بازی کردن با ایما اشاره با جیغ و داد خیلی برام جالب بود 

من واقعا امروز ترسیده بودم اصلا نمیدونی چقدر خرابکاری کرد یه کارایی میکرد که تاحالا نکرده بود حرصم داد خیلییییی 😁

2738
عزیزم برای گفتار درمانی چجوری برنامه 4 ماهه دادن ؟  من گفتار درمانی به صورت آنلاین برنامه میگر ...

عزیزم برنامه 4ماهه یه چیزهای کلی بهم میگفتن مثلا ببرمش جلوی آینه و کلماتو بگم.یا اینکه جلوش وایسم و حرکاتی رو انجام بدم تا اونم تقلید کنه.البته اینا واسه وقتی بود که کلام نداشت.برنامه هفتگی به نظرم بهتره.سعی کن قطعش نکنی و مداوم ادامه بدی.من هفته ای دو جلسه گفتار و دو جلسه کاردرمانی حضوری هم میبرم که بچه غیر از من با بقیه هم ارتباط داشته باشه

من فکر میکردم این پکیج ها دیگه موجود نباشن  دستت درد نکنه گفتی منم الان سرچ میکنم سفارش میدم چ ...

خواهش میکنم عزیزم 

منم اون یه ساعت ونیمی که براش تیوی میذارم سگهای نگهبان یا دختر کفشدوزکی و توت فرنگی رو فلش زدم اونا رو براش میذارم یا سی دی های ترانه های شاد ( توت فرنگی ) که بیشتر جنبه آموزشی دارن و یا فیلمهایی که حین آموزش از خودش گرفتیم و همشو رو فلش میزنیم وقتی میبینه کلی ذوق میکنه 

نه عزیزم ان شااله چیزی نیس نگران نباش ماشااله دختر باهوشی دارین رفته دکتر و از روی صندلی بلندش کرده ...

البته با کلام نگفت منو بچرخون با ادا اصول حالیش کرد 

عزیزم ارتباط با بچه ها دلش میخواد داشته باشه ولی توی پارک ترد میشد چون کلام نداشت چون بچه چهارساله د ...

ای جانم 😘😘😘شما داشتی حرص میخوردی در صورتی که دکتر گف کاراش طبیعیه خدا رو شکر دیگه خیالت راحت شد حالا با آرامش بیشتری میتونی با دختر گلت کار کنی 

خوب خداروشکر عزیزم.دکتر حق داره دخترت نشونه های خوب زیادی داره که اوتیسم رو نقض میکنه.آزمایش متابولی ...

ایشالا آزمایشش خوب باشه ممنونم ازت عزیز مهربونم 

اتفاقا منم به خاطر کلاس های aba میخوام برم پوراعتماد. 

ببین دخترم درک اش خیلی پایینه الان بهش بگی یخچال نمیدونه نمیفهه دستورپذیری یک مرحله ای داره و اونم تازه همیشه انجام نمیده کلام هم که دیگه هیچی بیست تا دونه کلمه بلده تازه خیلی واضح هم نیست

عزیزم برنامه 4ماهه یه چیزهای کلی بهم میگفتن مثلا ببرمش جلوی آینه و کلماتو بگم.یا اینکه جلوش وایسم و ...

کاملا با نظرتون موافقم منم این دفه میخوام گفتار و حضوری شروع کنم ولی دکترش میگه این هنوز نمیتونه ارتباط بگیره و فعلا گفتار درمانی بیخودیه واسه همین آنلاین شروع کردم و گفتاردرمانگرش راهکارهایی که میداد عالی بود شاید هم با اون ادامه بدم با این وضعیت کرونا که توی مشهد افتضاح شده 

2706