2733
2739
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2413530 بازدید | 51182 پست

منم حدود ۱۲ سال پیش رفتم مرکز رشد اون موقع دخترم حدود سه سال داشت دقیقا اون موقع تشخیصsidاختلال همگرایی حسی   داد دکتر پشیاره 

یه سری کلاسم تو دو روز گذاشت که خیلی بچم اذیت شد که فیلم گرفتم بیام شهرمون کار کنم

برگشتم شهرمون بردم مغز و اعصاب آزمایشات روتین رو براش نوشت بردم کریمی نژاد انجام داد فرستادیم آلمان نتیجه خوب بود مشکلی نداشت برگشتیم شهرمون ام آی آر انجام دادیم اختلال نادر ژنتیکی از تو همین نی نی سایت با آزمایشگاه نیلو صحبت کردم  گفت این بیماری رو باید بری پیش دکترشفقتی بیمارستان صارم رفتم 

آزمایشها از طریق دکترشقتی فرستادیم هلند تا تایید بشه بیماری

چند سال بعد بادیه موسسه تو آمریکا مکاتبه کردیم گفت تنها کسایی که تو این زمینه کار کردن دکتر شفقتی و دکتری که آزمایشات روتایید کرده بود هستن  دخترم تا دوسال پیش زیر نظر شفقتی بود الانم دوسال هلندم پیش دکتر اینجا هم بردم ولی بیماری ژنتیک درمان نداره

ا 

من راه و راستی و حیات هستم. هیچکس نزد پدر جز به وسیله من نمی آید.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام دوستان. من یه هفته پیش پسرمو بردم پیش روانشناس و گفت که اوتیسم داره ولی شک داشتم. بردم مغزو اعص ...

حرکات و رفتارهای تکراری هم داره؟ مثلا یه کاری یا یه حرکتی را زیاد تکرار کنه؟

2728

سلام.به همه مادر های مهربون.

من عضو جدید هستم اول دعا میکنم همونجور که میخوایم زنجیره انتقال کرونا قطع شه یه روزی هم زنجیره این تاپیک قطع شه و مدام کسی نیاد اعلام کنه عضو جدید هستم.من به تازگی متوجه شدم پسر دو سال و نیمه ام یک سری علائم مانند اوتیسم داره.از وقتی دکتر روانپزش براش پیراستام و رسپیریدون تجویز کرد و از وقتی موبایل و تلوزیون ممنوع کرد و بهم گفت زیاد توی جمع نبرمش...حال و روزم داغون شده.آخه پسرم تکلم نداره و نمیتونه ارتباط بگیره وقتی میریم پیش اقوام همش در حال گریه زاریه...دنیا داره رو سرم خراب میشه

کاش مادرهای اینجا هم مثل مادرهای چند سال پیش که این تاپیک رو راه انداختن مدام بیان اینجا و خواهرانه به هم کمک کنند و دلداری بدهند.صفحات اول که بخونیم میفهمیم اکثر مادر پیشرفت بچه هاشون رو دیدند و وضعیت بچه هاشون تغییر چشمگیری میکرد چون به هم انرژی میدادند.حس میکنم وقتی تنها باشیم پکر و بی حوصله ایم نمیتونیم انرژی بذاریم و نمیتونیم تنهایی بار این غصه رو به دوش بکشیم.من که فقط شوهرم میدونه.به هیچ کس نگفتم و مثل مرده متحرک افتادم یه گوشه..نمیتونم هضمش کنم

کاش مادرهای اینجا هم مثل مادرهای چند سال پیش که این تاپیک رو راه انداختن مدام بیان اینجا و خواهرانه ...

سلام عزیزم. باید اول به خودت روحیه بدی هر جوری که میتونی باید خودت رو روی پا نگه داری حتا اگه لازم باشه با دارو. و بعد از یه کاردرمان و گفتاردرمان برای پسرت برنامه بگیری و وقتی توی مسیر درست قرار بگیری و کم کم پیشرفتش رو ببینی خیلی با انرژی و انگیزه بیشتری پیش میری. امیدوارم که پسرت خیلی زود پیشرفت کنه. 

سلام شادی جان.ممنون که جوابمو رو دادی..راستش الان به خاطر کرونا که نمیتونم جایی کلاس ببرم..به یه گفتار درمان زنگ زدم تا تلفنی مشاوره بده..ولی پسرم خیلی شیطون و بدقلقه..خیلی سخته بهش آموزش بدم..به خصوص که دکتر گفت جایی نرم..تنهایی از پسش بر نمیام همش در حال نق زدنه یا وسایل پرت میکنه..عاجز شدم

2738

به خاطر قرص رسپیرودون که داده خیلی اعصابم خورده چیزای بدی راجع بهش توی اینترنت نوشته..نمیدونم بدم بهش یانه نمیدونم نتیجه داره یا تازه اعتیاد به قرص میاره..خدایا این چه مدل بیماریه دیگه

سلام.به همه مادر های مهربون. من عضو جدید هستم اول دعا میکنم همونجور که میخوایم زنجیره انتقال کرونا ...

سلام عزیزم صرف نظر از تشخیصی که گرفته حتما باید گفتارورمانی ببریش، از تمرینات همین تاپیک هم میتونی استفاده کنی، اوایل خیلی سخته تا به حرف بیان ، ولی وقتی شروع به کلمه گفتن کردن دیگه سرعت پیشرفتشون زیاد میشه

توسان جان سلام. دیدم که چقدر با توجه جواب همه را میدی از خدا میخوام کمکت کنه و همیشه بچت سالم و سرحال باشه.نظرتون راجع به قرص ریسپیریدون چیه..راستش مطالب بدی درموردش خوندم نمیدونم بدم یانه..شما تاثیری ازش دیدین؟

سلام شادی جان.ممنون که جوابمو رو دادی..راستش الان به خاطر کرونا که نمیتونم جایی کلاس ببرم..به یه گفت ...

عزیزم من شرایط پسر شما رو نمیدونم دقیقا چطور هست ولی تجربمو در مورد پسر خودم میگم شاید بتونه کمکت کنه. پسر من اصلا نمیشینه که باهاش نقاشی کار کنم یا پازل درست کنه یا مکعب رو هم بچینه یا مهره ها رو نخ کنه من از یه کاردرمان انلاین مشاوره میگیرم گفت همه این کارها برای بچه لازمه مثلا بازی نخ و مهره و پازل روی ارتباط چشمی هم موثره و نقاشی نیمکره راست مغز رو هم فعال میکنه پس حتما انجام بده. من یک ساعت در روز با پسرم بازی های حسی حرکتی انجام میدم. تونل درست میکنم چهاردست و پا بره. اهنگ میذارم براش روی مبل ها بپره. سرسره درست میکنم براش و سطح شیب دار که ازش بالا بره و پایین بیاد تو بغلم میچرخونمش اسیاب بچرخ بازی میکنم تو پتو میپیچمش روی زمین قلش میدم تو پتو تابش میدیم و با پتو رو زمین میکشمش میدونمش دنبال بازی میکنیم. خلاصه حسابی خستش میکنم خودمم خسته میشم راستش. بعد میبینم که دیگه نمیخواد بدو بدو کنه. به این مرحله که رسید وسایل نقاشی برلش میارم و نخ و مهره و دیروز برلی اولین بار مهره ها رو نخ کرد چند روزه از خط عمودی  و افقی کشیدن و دایره کشیدنم تقلید میکنه حالا نه صاف و تمیز ولی حالتش رو میگیره منم تشویقش میکنم بعد پازل میارم و خلاصه چند تا بازی نشستنی انجام میدیم. حتا صبحانش رو هم تو همین حین میدم چون اصلا نمیشینه غذا بخوره. تا حالا با کارتون مینشوندمش ولی دو هفته ای میشه که تلویزیون رو از روزی ۴ ساعت رسوندم به کمتر از یک ساعت در روز. و هفته ای دو بار میبرمش پارک میذارم هر چقدر خواست بدو بدو‌کنه وقتی برمیگردیم بهتر غذا میخوره سریع با یکی دو تا قصه خوابش میبره. دیگه موقع خواب رو پام تکونش نمیدم فقط براش قصه میگم و نوازشش میکنم تا بخوابه و سعی کردم ارتباطم رو باهاش نزدیک تر کنم که به نظرم کم کم داره اثراتی روش میذاره. 

سلام شادی جان.ممنون که جوابمو رو دادی..راستش الان به خاطر کرونا که نمیتونم جایی کلاس ببرم..به یه گفت ...

چرا دکتر گفته جایی نرین؟؟؟اگه از نظر مالی اوکی هستین توانبخشی در منزل انجام بدین..میتونید حتی انلاین برنامه بگیرین.بچتون اول ارزیابی بکنن و بعد برنامه بگیرین..ما که تو کرونا هم بچه رو کلاس میبریم..البته به کسی پیشنهاد نمیکنم.ولی ادم مجبور باشه انجام میده.

2706