2733
2734
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2416938 بازدید | 51208 پست
سلام عزیزم الان پیاماتو دیدم خیلی خیلی خیلی برات خوشحالم مطمئن بودم پسرگلت چیزیش نیست خداروشکر خیالت ...

ممنون عزیزم..تشخیص به نظرم مهم نیست...پیشرفت بچه خیلی مهم تره..خدا به هممون کمک کنه...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم گفتار درمان میره...خودم زیاد کار میکنم.اول باید درک بچه بهتر بشه تا تبدیل به گفتار بشه.شما زیا ...

یعنی باید چی کار کنم که درکش بره بالا؟ مثلا با کارت دید آموز با اون کار کنم؟ میشه راهنماییم کنید.فعلا که مهد میبرم یا هر چیزی که می خواد به دفعات زیاد تکرار میکنم و بعد دستش میدم.یا شعر می خونم براش.بخدا انقدر خونه رو به هم میریزه نمی دونم اول به کارهام برسم یا بیفتم دنبالش با اون کار کنم  همه جای خونه حتی جایی که دستش نمیرسه یا با چهار پایه یا از روی اپن خودشو به محل دلخواهش میرسونه تا به خراب کاریاش برسه.فقط عاشق اینه همه جا رو کثیف کنه یا اگه کیک با بیسکویتش رو نمی خوره و سیر شده پودر کنه بریزه زمین.باز هم از کاراش ناراحت نمیشم میگم اشکال نداره بزار بازی کنه و محدود نباشه

تمام دنیام آقاییه و دو تا دوخملام
 Best ladyعزیز خوشحالم دوستم. میشه از پیشرفتای پسرت در زمینه تکلم بگی؟ اولین کلماتو کی گفت وچ ...

عزیزم پسرم زیر ۲سال محدود تک کلمه  میگفت...بعد ۲سال مامان و بابا هدفمند شد..و گفتارش پیشرفت کرد..الان اره و نه هدفمند هم میگه...صداش میکنم. بله میگه...مشکلات حسی واضحه داشتن کلیشه.

2731
اره عزیزم..تست گارس ۲نوشته بود.نیم ساعت هم پسرمو زیر نظر داشت....

پس ارزیابی هاشون مثل هم هست پسر منم نیم ساعت زیرنظر داشت و چندتا کار ازما خواست که انجام بدیم من که هنوز اول اول راهم حالاحالاها کار دارم امیدوارم بچه هامون روز به روز پیشرفت کنن

سلام بچه ها برای دستور پذیری بچه 2سال و7ماهه چیکار کنم اصلا باهام همکاری نمیکنه برای تمرینات کاردرما ...

عزیزم پسر منم همکاریش خیلی کمه.واقعا خسته ام میکنه..چاره چیه.ولی چند دقیقه چند دقیقه باهاش کار میکنم.

من پسرم کم شنوایی متوسطه از هردوگوش داره سمعک گرفتم براش اما یکسری از علایم اوتیسم داره کلینیک ذهن ز ...

عزیزم شما کلاس هاشو شروع کن..بعید میدونم مشکل طیف داشته باشه...شما از کلینیک ذهن زیبا راضی هستین؟؟؟من باید پسرمو کلاس حسی ببرم..یکی از گزینه هام ذهن زیبا هم هست.

2740
راستی الان دقیقا پسرت چند سالشه واکسن هاش رو زدی به مشکل بر نخوردی چون انگار با دخترم هم سن هم هستن ...

الان تهرانم ،پسرم دو سال و چهار ماهه است ، براش مربی aba گرفتم،روزی سه ساعت میاد تو خونه باهاش کار می‌کنه و بقیه روزم خودم باهاش تمرین و بازی و ماساژ ، خیلی آروم پیشرفت می‌کنه ،کلا تو طول روز چند کلمه میگه و تمام اونم وقت نیازش ،دخترم پیش مادر خودمه و شوهرم ،تو شهر خودمونن ،میخام یه مدت تهران بمونم تا وقتی برگشتم شهر خودم ،خیالم راحت باشه که مربی اونجا درست کار می‌کنه یا نه ،راست میگی هر چند وقت یکبار یه دل سیر باید گریه کرد تا سبک شد !

خیلی خوشحالم که خدا کسایی مثل شما رو پیش روی من قرار داده.واقعا بعضی موقع هانمیدونم باید چی کار کنم ...

عزیزم باید برای کار کردن باهاش ریز به ریز برنامه بریزی، اینجوری وقتت هم هدر نمیره، هم برنامه گفتار هم ذهنی، برنامه ریزی کن که روزانه چند دقیقه واسش کتاب بخونی، بغلش کن اشیا منزل مثلا وسایل آشپزخونه، حمام و جاهای دیگه را نشونش بده و نام ببر، مفاهیم بیا، برو، بشین، کوچک، بزرگ، بپر، بچرخ، زیر، رو، پشت ، رنگ ها و ... را بهش یاد بده باید خلاقیت به خرج بدی همراه با هیجان ، برای کارهای ذهنی هم میتونی انواع پازل و نخ و مهره، کوبه، هوش چین و ... براش بگیری ، مطمئن باش اگه باهاش کار کنی خیلی جواب میگیری، منتها باید مستمر و جدی باشی، پارک و خونه بازی، خونه اقوام اگه نزدیکن زیاد ببرش، من متاسفانه تو شهری که هستیم هیچ فامیلی نداریم واسه همین از این لحاظ محرومم، سعی میکنم پارک و خونه بازی بیشتر ببرمش، اعضای بدنشو خیلی باهاش کار کن، چشم چشم دو ابرو را زیاد واسش بخون، من اینقدر واسه دخترم خوندم که الان حتی لب و دندنشو هم نشون میده، نباید ناامید بشی؛ حتی اگه هزار بار خوندی و جواب نداد، بار هزار و یکم هم بگو مطمئن باش جواب میده، میدونم کار پرزحمت و سختیه، میدونم بچه های دیگه خودبخود و از محیط یاد میگیرن، اما غصه خوردن و این فکرهای منفی فقط اوضاع را پیچیده تر میکنه، انشالله که روز به روز پیشرفت های گل دخترتو ببینی و کیف کنی

دوستان کی فلش کارت های با ما میخواست!!!!!من سفارش دادم....اگه میخوان الان برین سفارش بدین.

لیدی جان من میخواستم، هر چی زنگ میزنم میگن هنوز آماده نیست، تمرینات حسز حرکتی چجوریه عزیزم؟ تا حالا کاردرمان با دخترم کار نکرده، البته به نظر نمیاد مشکل حسی داشته باشه، فقط خیلی کم البته اونم چند ماه پیش از بعضی صداها میترسید و گوششو میگرفت الان دیگه اینجوری نیست، خیلی کم، فقط حدود یک ماه پیش رفته بودم خونه مادرم از صدای سشوار دادشم ترسید، اینم مشکل حسی میشه؟

2706