2733
2739
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2413144 بازدید | 51182 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم من ازونجایی که تجربه خیلیا رو دیدم علت تاخیر دربچه سهم عمده شو دنیا اومدن زودتر از موقعشه ...م ...

نه عزیز جان نمیشه صدرصد گفت برای شماهم دلیلش این بوده باشه.نمیشه گفت هر بچه ای ک زود بدنیا بیاد اوتیسمه وهربچه ای دیر بدنیا بیاد باهوش

دلیل اصلی اوتیسم مشخص نیس نمیشه با قاطعیت گفت برای ماکه دلیلش همین بوده

ان شاءالله به زودی خوشگل خانوم کلی صفحه گشتم پست های اصلیتو نیافتم فقط اونجا که گفتی بین اطرافیانتو ...

منم تاخیرداشتم تو تکلم میگن ۴ سالگی زبان باز کردم خواهرکوچیکترم حرف میزده شیرین زبان بوده همه دوسش داشتن من نه جذبه نداشتم تازه لاغر مردنیم بودم  همسرمم والله الانم تاخیرداره     تا حرف نزنم حرف و شروع نمیکنه خیلی کم حرفه ... کنایه اصلا نمیفهمه چیه؟ تا حالا ندیدم تواین شش سال از کسی گله کنه یا غیبتی. کنه  حق و به همه میده همیشه ،خوبی باید از خودش باشه ً.. تو تصمیم گیریا خیلی کنده .. فوق العاده خجالتی مثلا منو همیشه همه جا جلو میندازه من مثلا با فلان فروشنده چونه بزنم یا حرف بزنم ... بهم میگه من از یه مغازه چیزی قیمت کرذم باید بخرم ... روابط اجتماعی وسیعی نداره درونگرا ومودبه حرص درآره تا حالا فحش ازش نشنیدم به کسی بگه حتی کسی که نامردی درحقش کرده باشه .... خلاصه اطرافیان میگن امیرعلی شبیه خودتون شده ... ولی اینم هست  ما حرکتهای کلیشه ای نداشتیم . ...نمیدونم شاید ماها خانوادمون پرجمعیت بوده بعضی تاخیرا به چشم نمیومده ...من یادمه خودم درباره خیلی مسایل گیج بودم مثلا یه مساله ای اتفاق میوفتاد من آخرین نفرو اون اتفاق و درک میکردم ...ختی زمان دانشگاهمم یه دوست صمیمی و زبرو زرنگ داشتم اون درباره اتفاقات کلاسمون اطلاعات میرسوندبهم ...

خدایا! گاهی،، نگاهی،،،،
2731
نه عزیز جان نمیشه صدرصد گفت برای شماهم دلیلش این بوده باشه.نمیشه گفت هر بچه ای ک زود بدنیا بیاد اوتی ...

عزیزم ولی درصد بالایی امکان داره باشه چون به دکترم گفتم تلویحا تایید کرد ...البته تا حدودی به باباشو من کشیده شاید زود دنیا اومدن تقویتش کرده ...بدتراز ما شده ... والله من به واکسن شش ماهگیشم مشکوکم البته نه خودواکسن عفونت پاش بعده واکسن که بدلیل بی تجربگیم هرروز یه ساعت جیغ میزد فکرمیکردم از عوارض واکسنشه ..دیربردم دکتر دکترگفت شانس آوردی مننژیت نکرده پاش شدیدا عفونی شده بود

خدایا! گاهی،، نگاهی،،،،
2738

[QUOTE=101226066]میشه بگید کیندر برای چی هست؟[/QUOT

شربت کیندر مولتی ویتامین + روی حاوی ۱۰ ویتامین ضروری و ریز مغذی روی می باشد. ویتامین ها اجزاء اصلی تشکیل دهنده رژیم غذایی روزانه را تشکیل می دهد ودر فعالیت تعداد زیادی از واکنشهای متابولیکی بدن شرکت دارند. جذب میزان کافی از ویتامینها  در کودکان و نوجوانان خصوصاً جهت حفظ قدرت دفاعی بدن و رشد مطلوب ، بسیار ضرروی و لازم به نظر میرسد. ویتامینD موجود در شربت کیندر مولتی ویتامین، باعث جذب بهتر کلسیم از رژیم غذایی جهت ایجاد افزایش استحکام استخوانها و دندانها نیز می گردد.

خدایا! گاهی،، نگاهی،،،،
عزیز دلم نمیتونی باور کنی با گوشت و خونم درکت میکنم من تا ۳ سال و ۴ ماهگی حسرت شنیدن یه آوا از دهن ...

ارکیده جان شما به دختر خانمت قرصم میدادی من ریسپریدون میدم روزی دوبار نصف ... کلونیدین برای تنظیم خوابش .... شربت پیراستام ...وویتامین ام گا۳ ...کیندرم یه بار یه دوره دادم فعلا منتظرم باز دکترش بنویسه....

بعدش شما فرمودین درباره علایم میبینم با پسرمن فرق میکنه علایم دختر نازتون پسرمن احساس درد داره ...تماس چشمیش خوب نبود الان بهتره غذاشم از اول خوبه فقط بچه بو شیر خیلی کم میخورد به غذا افتاد بهترشد البته همیشه تو کارت سلامت پایینترین خط بود ....به چرخیدن وچرخاندن و ...علاقه داشت بیشترمواقع باید چندبار صداش کنیم برگرده .... فکرکنم کلا هربچه علایم خاص خودشو داره متفاوتن باهم ...ولی همه شون تو طیفه تاخیره شدیدا

خدایا! گاهی،، نگاهی،،،،
عزیزم علت اوتیسم چیه؟ ایا تو بارداری استفاده از نت و گوشی و تلویزیون تاثیر داره روی جنین؟؟؟

عزیزم اگه باردار هستی اولا اصلا به اوتیسم فکر نکن

علت اصلی اختلال  اوتیسم هنوز شناخته نشده به حدس و گمانه‌زنی‌ها هم که ماشاالله تو اینترنت پره کاری نداشته باش؛ فعلا میگن اختلالات و مشکلات ژنتیکی یا جهش ژنتیکی عامل اصلیه و درباره بچه‌هایی که واقعا اوتیسم نیستن ولی بعضی نشونه‌های اوتیسم رو دارن ، سبک غلط زندگی پدر و مادر و عدم رسیدگی و ارتباط درست با بچه رو عامل اصلی میدونن که اینجور بچه‌ها با یکی دو سال کاردرمانی و گفتار کلا مشکلشون حل میشه

در هر صورت عملکرد و رفتار پدر و مادر و سبک زندگی خیلی مهمه هم برای بچه‌های اوتیستیک و هم بچه‌های عادی 

اگه بارداری برای موجود نازنینی که تو وجودت داره رشد میکنه هر روز کتاب بخون باهاش حرف بزن هم خودت هم همسرت ؛ جنین از توی شکم صدای پدر و مادر رو میشنوه و میشناسه و به بهترینها فکر کن

زیاد تو نی‌نی‌سایت و اینترنت هم نچرخ که استرس بگیری؛ امواج رادیویی به قدر کافی دور و برمون زیاده و تاثیر منفی روی جنین داره

ارکیده جان شما به دختر خانمت قرصم میدادی من ریسپریدون میدم روزی دوبار نصف ... کلونیدین برای تنظیم خو ...

عزیزم به نظرمن پسرتون خیلی از ویژگی‌هاشو از شما و پدرش به ارث برده؛ تاخیر کلامی و‌کم‌حرفی و خجالتی بودن و... در شما و پدر بوده در توصیفی که از خودتون و همسرتون و پسرتون دارین کاملا میشه اینو فهمید؛ پس تاخیر پسرتون ژنتیکه

ولی اصلا نگران نباش؛ ناامید هم نشو دست از تلاش برندار؛ از وجود گل پسر شیطونت هم که از امیرعلی جان کوچیکتره خیلی بهره ببر و برای راه انداختن برادرش ازش کمک بگیر؛ داشتن خواهر یا برادر واقعا خیلی وقتا برای بچه‌های تاخیری معجزه میکنه

بچه‌های تاخیری معمولا از چهار سالگی یا نهایت پنج سالگی یه دفعه مثل گل میشکفن؛ 

من پسرم سه ساله بود اگه کسی از آینده می‌اومد و از روزهای الانش برام فیلم میگرفت نشونم میداد باور نمیکردم بتونه در چهار سال و‌ هشت ماهگی چنین توانایی‌هایی داشته باشه

ارکیده جان شما به دختر خانمت قرصم میدادی من ریسپریدون میدم روزی دوبار نصف ... کلونیدین برای تنظیم خو ...

دختر من یه دوره فنوباربیتال خورد اونم بعد یکسال و نیم قطعش کردیم فقط آهن مداوم میخوره چون مینوره

آره شرایطشون فرق میکنه اما روش درمانیشون شبیه همه

ان شاءالله همیشه موفق باشن

🖤 

پسرم الان چهار سال و هشت ماهشه

چند ماهه با ما بگو مگو زیاد میکنه؛ بعضی وقتا کلک‌ میزنه بعضی وقتا با بوس کردن ما به خواسته‌هاش میرسه یا خوراکی میذاره دهنمون تا از دلمون دربیاره مخصوصا اگه باهاش قهر کنیم؛ الانم چند وقتیه برای رسیدن به خواسته‌هاش دروغهای ریز و کوچولو هم میگه که البته برای من اصلا خوشایند نیست و غیرمستقیم در حال اصلاحش هستم تا از سرش بیفته

تازگی هم که فهمیده یک ماه دیگه باید بره رسپشن به من میگه مامان به من سواد یاد  بده برم مدرسه بزرگ (منظورش دانشگاهه) دکتر شم خونه و ماشین بخرم؛ از صبحم که از خواب بیدار میشه جیباشو چک میکنه که پولاش سر جاش هست یا نه تا خیالش راحت شه 😁

تو خیابون هم به دخترها توجه بیشتری میکنه تا پسرا ؛ یعنی یه دختر میبینه چنان نیشش باز میشه تا وقتی دختره تو دیدرسش باشه برمیگرده نگاش میکنه🤣

دیروزم باباش بهش‌ گفت میخوای برات زن بگیریم؟ با انگشتش به من اشاره کرد گفت منم زن میخوام (یعنی تو خودت زن داری برای منم بگیر)

وقتی من از حموم میام بیرون میرم تو اتاق ، اگه بخواد بیاد تو همون اتاق ، اول در میزنه اجازه میگیره، یعنی فهمیده ممکنه من لباس تنم نباشه، یا اگه خودش لخت باشه دوست نداره کسی ببینتش غیر از من و باباش 

باور کنین تا همین سه چهار ماه پیش درکی از مسایل جنسی نداشت پس باید به آینده امیدوار باشیم

2706