2737
2734

امام زمان نسبت به ما به شدت مهربان‌ و دلسوز است.🥀🥀🥀

مهربانی امام زمان مانند مهربانی پدر و مادر به ما نیست بلکه اساساً مهربانی پدرها و مادرها قطره کوچکی از اقیانوس بی‌نهایت رحمت و مهربانی خداوند است ولی مهربانی آن حضرت به ما از آن جهت که متصل به وجود بی‌نهایت خداوند و مظهر کامل صفات الهی است رحمتی بی‌ نهایت است و چه بسیار عظیم و چقدر سخت است🥀 برای کسی که دارای چنین رحمتی به انسان‌هاست آن‌ها را غوطه‌ ور در انواع ظلم‌ها و فسادها به‌ خصوص ظلم‌ها و فسادهایی که زورمداران و مستکبران عالم به وجود می آوردند ببیند و فریاد عده‌ای را نیز بشنود که با سوز دل و از عمق جان فریاد می‌زنند که ای آقا و سرور ما ،  ای امام عزیز ، ای پدر مهربان ، ای منجی عالم فریاد ما برس. 😔💔💔ولی نتواند اقدامی کامل و اساسی برای نجات جهانیان و به خصوص شیعیان و محبین خود انجام دهد😔 . آری حال امام زمان در طول این قرن های طولانی حال پدری است که با عاطفه و مهربانی عظیم شاهد است که انواع شکنجه ها و ظلم ها و فسادها و گناهان به فرزندان عزیزش تحمیل و اعمال می شود ولی خود گرفتار و زندانی پرده ی غیبت است.🥀💔😭

امام باقر علیه السلام می فرمایند :
به خدا سوگند اوست مضطر (بیچاره) حقیقی که در قرآن کریم آمده است آنجا که می فرماید : ✉
🔴اَمَن یُجیبُ المُضطَرَ اِذا دَعاهُ و یَکشِفُ السُوء : آیا چه کسی است که شخص مضطر را آنگاه که دعا می کند ، اجابت کند و بدی و شر را از او برطرف نماید ...💔

همچنین به فرموده ی امام باقر حضرت صاحب الزمان بعد از اجازه ای که برای ظهور می گیرند ، به خانه کعبه تکیه زده و خطاب به همگان می فرمایند : 💌
🔴شما را به حق خدا و به حق رسول او و حق من که حق قرابت و خویشاوندی با پیغمبر خدا است، سوگند میدهم که ما را کمک کنید و کسانی را که به ما ظلم می کنند از ما دور سازید ، زیرا که ما ترسانیده شدیم و به ما ستم نمودند و از شهر و فرزندانمان طرد شدیم و ...🥀🥀

همچنین آن حضرت در ادامه میفرمایند : 💌
🔴ای مردم هرکس می‌خواهد آدم و شیث را ببیند بداند که من آدم و شیث هستم و هر کس که می‌خواهد نوح و فرزندش سام را ببیند بداند که من همان نوح و سامم و هر کس که می‌خواهد ابراهیم و اسماعیل را ببیند بداند که من همان ابراهیم و اسماعیل هستم و هرکس می‌خواهد موسی و یوشع را ببیند من همان موسی و یوشع هستم و هر کس می‌خواهد عیسی و شمعون را ببیند من  همان عیسی و شمعون هستم و هر کس می‌خواهد محمد (ص) و امیرالمؤمنین را ببیند بداند که من همان محمد (ص) و امیرالمؤمنین هستنم و هر که می‌خواهد حسن و حسین را ببیند بداند که من همان حسن و حسین می‌باشم و هر که می‌خواهد امامان از ذریه حسین علیه السلام را ببیند ، بداند که من همان ائمه اطهار هستم.💔💔دعوتم را بپذیرید و به نزدم جمع شوید که هرچه گفته اند و نگفته اند را به شما خبر می دهم.😔😭

ایشان دردمندانه و دلسوزانه درمورد طولانی شدن زمان غیبت میفرمایند : ✉
🔴اگر شیعیان ما که خداوند بر انجام طاعت موفقشان بدارد، در وفا کردن به عهد ما همدل بودند ، مبارکی ملاقات ما از آنها به تاخیر نمی افتاد و سعادت دیدار همراه با معرفت ما به سوی آنها می شتافت ؛ پس ما را از آنها پوشیده نمی دارد، مگر همان چیزهایی که از آنها به ما می رسد و ما دوست نداریم و از آنها انتظار نداریم.💔💔

⚫به فرموده امام باقر علیه السلام : مردم از اینکه برای شناخت امامشان تلاش کنند معاف و معذور نیستند.
(شناخت امام منوط به زمان ظهور نمی باشد بلکه ما باید با شناخت خود و درک موانع و مقابله با آنها ،زمینه ساز ظهور باشیم.)
امام ما حی و حاضر و به اذن خدا ناظر بر تک تک اعمال ماست.💔💔(کمتر با گناهامون قلب امام مون رو بسوزونیم.😔)

🔺️🔺️🔺️حالا چیکار کنیم که امام مون مارو ببخشه و برامون دعا کنه👇👇

🌹🌹 ترک گناه 🌹🌹
اگر روزانه یک دروغ کمتر بگوییم یا برای غیبت کردن جلوی خود را بگیریم یا قبل از عصبانیت اندکی فکر و تامل کنیم و ... کارهای زشت را ترک کرده و مشمول دعای حضرت میشویم ان شاء الله.🌹🌹

🌹🌹به فرموده خود ایشان برای فرج دعا کنیم و خدا را برای تعجیل در امر فرج به حضرت زینب سلام الله علیها قسم دهیم.🌹🌹

🌹🌹به فرموده خود ایشان به کیفیت به دست آوردن مال و اموال توجه کنیم و فقط به فکر کثرت نباشیم و خمس رو پرداخت کنیم(باعث برکت تو مال خودمون میشه).🌹🌹

🌹🌹به مردمی که گرفتار هرگونه ضعف
هستند مثل ضعف مالی و ضعف بدنی و ضعف اعتقادی ... توجه کنیم.🌹🌹

🌹🌹گفتارمون با عملمون هماهنگ باشه(مطابق با آیه ۲ و ۳ سوره صف)🌹🌹

🌹🌹با جان و مال صله رحم کنیم (مخصوصا اینکه حواسمون از لحاظ مالی به اطرافیانمون باشه)🌹🌹

🌹🌹به خواندن زیارت جامعه کبیره و زیارت عاشورا مداومت داشته باشیم.(خیلی آثارو برکات داره)🌹🌹

🌹🌹به گفته آقای بهجت پیوسته سوره توحید بخونید و به صاحب الزمان هدیه کنید (حتی شده روزی ۵ تا)  اینکار باعث میشه مورد توجه خاص حضرت قرار بگیرید ان شاء الله🌹🌹

💔 آفتابا تو چرا گِرد جهان میگردی؟
💔عالم از توست، غریبانه کجا میگردی؟
💔دوستانِ تو جدا و تو جدا میگردی؟
💔جان به قربانِ تو مولا کجا میگردی؟

🌷اللهم عجل لولیک الفرج به حق زینب کبری سلام الله علیها🌷
🌷یا رَبِ مُحَمَد عَجِل فَرَجَ آلِ مُحَمَد
یا رَبِ مُحَمَد اِحفَظ  َغیبَهَ مُحَمَد
یا رَبِ مُحَمَد اِنتَقِم لِابنَهِ مُحَمَد.🌷

منبع : کتاب آشتی با امام زمان و سخنان نقل شده از کسانی که به دیدار ایشان شرفیاب شدند.

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم و تقبل شفاعتهم و ارفع درجتهم و العن اعدائهم❤          خواهشم از شما اینه حتما کتاب ۳ دقیقه در قیامت رو مطالعه کنید بیشتر از یک ساعت وقتتون رو نمیگیره ولی دنیاتون زیر و رو میشه❤