2737
2739

من ازین یاد گرفتم :

#طریقه_خواندن_نماز_شب👇👇 

. 🌼نماز شب يازده‌ ركعت است: 

چهار تا دو ركعت (مثل نماز صبح) به نيت نماز شب و يك نماز دو ركعت به نيت نماز شَفْعْ و يك نماز يك ركعتي به نيت نماز وَتْر .

. ✅نيته چهار تا نماز دو رکعتی: دو ركعت نماز شب مي‌خوانم قُربة اِلي الله .

. . ✅نماز شفع: 👇 

نيت: دو ركعت نماز شَفْعْ مي‌خوانم قُربة اِلي الله .

. در ركعت اول: يك بار سوره حمد +(میتوان به اختیار توحید هم خواند)+ يك بار سوره قل اعوذ برب الناس + ركوع + سجده. .

. در ركعت دوم: يك بار سوره حمد + يك بار سوره قل اعوذ برب الفلق + ركوع + سجده + تشهد + سلام. .

. ✅نماز وتر: 👇 

نيت: يك ركعت نماز وَتْر مي‌خوانم قُربة اِلي الله در ركعت اول: يك بار سوره حمد + سه بار سوره قل هو الله احد + يك بار سوره قل اعوذ برب الفلق + يك بار سوره قل اعوذ برب الناس .

مستحبات قنوت👇 

. . - در قنوت: خواندن كامل قنوت + در حاليكه دستهايتان در حالت قنوت است، (با دست چپ قنوت بگیرید و با دست راست تسبیح)و چهل بار بگوييد ( اَللّهُمَّ اِغْفِر لِلْمومِنينَ وَ اَلْمومِناتْ وَ اَلْمُسلِمينَ وَ اَلْمُسلِماتْ ) .

. 👈«خدايا ببخش جميع مؤمنين مرد و مؤمنين زن را» 

یا چهل مومن رو دعا کنید:

مثال:اللهمَّ اغْفِرْ لِمریم احمدی

میتوانید کسانی که از دنیا رفته اند را هم دعا کنید .

. و بعد از آن هفتاد بار بگوييد ( اَسْتَغْفِرُ اللهَ رَبي وَ اَتُوبُ اِلَيه) 👈«آمرزش مي‌طلبم از خدايي كه پروردگارم است و بسويش باز مي‌گردم».

.  سپس هفت بار بگوييد (هذا مَقامُ الْعائِذِ بِكَ مِنَ اَلْنار)

👈«اين است مقام كسي كه از آتش قيامت به تو پناه مي‌برد». .

.  سپس سيصد مرتبه بگوييد ( اَلْعَفو ) «ببخش». + و سپس يك بار بگوييد ( رَبّ اغْفِرْلى وَ ارْحَمْنى وَ تُبْ عَلىََّ اِنَّكَ اَنْتَ التّوابُ اَلْغَفُورُ الرّحيم ) .

. . 👈«پروردگارا ببخش مرا و رحم كن به من و توبه مرا بپذير به راستي كه تو، توبه پذيرنده، بخشنده و مهرباني». + ركوع + سجد + تشهد + سلام + (پايان نماز) + تسبيحات فاطمة زهرا (س) . 

. 👌نکته:(تسبيحات حضرت زهرا (سلام الله عليها): (34 مرتبه، الله اكبر، 33 مرتبه، الحمد لله و 33 مرتبه، سبحان الله) در حديثي آمده: خواندن تسبيحات فاطمه زهرا (سلام الله عليها) از هزار ركعت نماز مستحب، نزد خداوند بهتر است).

🍃تمام اذکار قنوت نماز وتر مستحب است و می توانید آن را کم یا زیاد کنید. هر دعایی که بخواهید به فارسی یا عربی می توانید بگویید. دعا برای فرج مولامون فراموش نشه. حاجات خود را بگویید. برای دیگران هم خیلی دعا کنید.

#نماز_شب

@namazshabiha

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

یازده رکعته عزیزم میتونی هم فقط نماز وتربخونی 

من کاربرminiyator6cهستم بااون کاربریم بیشترفعال بودم هیچوقت خارج ازچارچوب قوانین حرفی نزدم اومدم دیدم تعلیق شدم واقعا ناراحت شدم هیچ کس پاسخگو نیست 🙃🤍مکث کن، نفس بکش، اگر باید گریه کنی اینکارو بکن، ولی هیچ وقت نا امید نشو و به راهت ادامه بده🤍
2731

دو رکعت نماز شب می‌خوانم قُربه اِلی الله
– در رکعت اول: یک بار سوره حمد + یک بار سوره قل هو الله احد + رکوع + سجده
– در رکعت دوم: یک بار سوره حمد + یک بار سوره قل هو الله احد + قنوت + رکوع + سجده + تشهد + سلام.
(نماز شبی که در قسمت بالا آمده است را چهار بار تکرار کنید که جمعاً هشت رکعت نماز شب می‌شود).

نیت: دو رکعت نماز شَفْعْ می‌خوانم قُربه اِلی الله
– در رکعت اول: یک بار سوره حمد + یک بار سوره قل هو‌ الله احد + یک بار سوره قل اعوذ برب الناس + رکوع + سجده.
– در رکعت دوم: یک بار سوره حمد + یک بار سوره قل‌ هو الله احد + یک بار سوره قل اعوذ برب الفلق + قنوت + رکوع + سجده + تشهد + سلام.

دعای پس از نماز شفع : به گفته شیخ عباس قمی در مفاتیح الجِنان، مستحب است پس از نماز شفع دعای «إلهی تَعَرَّضَ لَک» که از جمله ادعیه شب نیمه شعبان است، قرائت شود.

نیت: یک رکعت نماز وَتْر می‌خوانم قُربه اِلی الله
– در رکعت اول: یک بار سوره حمد + سه بار سوره قل هو الله احد + یک بار سوره قل اعوذ برب الفلق + یک بار سوره قل اعوذ برب الناس
– در قنوت: خواندن کامل قنوت + در حالیکه دستهایتان در حالت قنوت است، (با انگشتان دست راست یا با تسبیح) چهل بار بگویید ( اَللّهُمَّ اِغْفِر لِلْمومِنینَ وَ اَلْمومِناتْ وَ اَلْمُسلِمینَ وَ اَلْمُسلِماتْ )سپس هفت بار بگویید: (هذا مَقامُ الْعائِذِ بِکَ مِنَ اَلْنار) : «این است مقام کسی که از آتش قیامت به تو پناه می‌برد».

سپس سیصد مرتبه بگویید: ( اَلْعَفو ) «ببخش». + و سپس یک بار بگویید ( رَبّ اغْفِرْلى وَ ارْحَمْنى وَ تُبْ عَلىََّ اِنَّکَ اَنْتَ التّوابُ اَلْغَفُورُ الرّحیم )

«پروردگارا ببخش مرا و رحم کن به من و توبه مرا بپذیر به راستی که تو، توبه پذیرنده، بخشنده و مهربانی». + رکوع + سجد + تشهد + سلام + (پایان نماز) + تسبیحات فاطمه زهرا (س)

من کاربرminiyator6cهستم بااون کاربریم بیشترفعال بودم هیچوقت خارج ازچارچوب قوانین حرفی نزدم اومدم دیدم تعلیق شدم واقعا ناراحت شدم هیچ کس پاسخگو نیست 🙃🤍مکث کن، نفس بکش، اگر باید گریه کنی اینکارو بکن، ولی هیچ وقت نا امید نشو و به راهت ادامه بده🤍

توی دعا کردن برای مومنا   یا استغفرالله هفتاد بار اینارو میتونی کمترم بگی  یا  العفو رو میتونی مثلا دویستا بگی 

از کسے نپرس خوشبختی کجاس ✌                                          تو بازی کن عمو .......!        نویـســـــــنده    خــــــــــداس❤                              هروقت خیلی بهت سخت گذشت وناامید شدی  و رسیدی ته خط مدام با خودت بگـــــو: به مو میرسه  پاره نمیشه ؛؛؛  خداهست خداهست خداهستـــ                         میخوام بد باشم ،خدا نمیزاره                                    میخام خوب باشم بندش نمیزاره ،                       عجب بساطی داریما ،                                         بــخــدا نگـــو ⛔◀ مشکل بزرگی دارم▶     ب مشکلت بگو 😒    خـداے بـــــــزرگے دارم 💗💞💖                                                                                
من ازین یاد گرفتم : #طریقه_خواندن_نماز_شب👇👇  . 🌼نماز شب يازده‌ ركعت است:  چهار تا ...

مرسی عزیزم

میشه دوبار تو یه شب خوند من هرکاری کردم ذکرهای نماز وتر رو حفظ نشدم قنوت ساده کردم الان میشه برم خونه با کمک همسرم دوباره بخونم؟

خدااا🕊🕊🕊۰۱۰۹۰۴

اصلا خودتو مقید به سوره ها و اذکار خاص نکن اصل تعداد رکعت هاشه .

وقت نکردیم فقط حمد رو بخون .وقت اضافه داشتی توحید هم بخون سه تا بخون .

قنوتم وقت کردی استغفار از یکی تا ۷۰ تا 

طلب مغفرت برای پدرو مادرو خاله و دایی و دختر خاله و... از یکی تا ۴۰ تا 

العفو بگو تا ۳۰۰ یا نگو .

و دعا برای سلامتی امام زمان و حاجت ها 

همه بسته به وقتت 

التماس دعا 

هرگاه خداوند تورا به لبه پرتگاه هدایت کرد به او اطمینان کن چون یا تورا از پشت خواهد گرفت یا پرواز کردن را به تو خواهد آموخت.
2738

نماز شب 11 رکعته

8 رکعت به نیت نماز شب

2 رکعت به نیت نماز شفع

یک رکعت به نیت نماز وتر

دو رکعتی ها همه مثل نماز صبح خونده میشه

نماز یک رکعتی مستحب است که سوره قل هوا الله احد و قل اعوذ برب الناس و سوره قل اعوذ برب الفلق خوانده شه - بعد در قنوت همین نماز مستحبه که 300 با العفو گفته شده و 70 با استغفار بشه یعنی 70 بار یگی استغفر الله ربی و اتوب الیه - وقت نماز شب هم از نیمه شب شرعی تا اذان صبح است

ضمنا اگه حال نداشتی فقط نمازشفع و وتر ر و بخون میشه سه رکعت ولی فضیلت این نماز بسیارزیاده رزق و روزی را زیاد میکند سلامتی جسمی میدهد برکت به عمر می دهد و خیلی فضائل دیگر - اگر موفق شدی خواندی منم دعا کن 

من ازین یاد گرفتم : #طریقه_خواندن_نماز_شب👇👇  . 🌼نماز شب يازده‌ ركعت است:  چهار تا ...

گلم من یه استخاره زدم بقران میخوام یکی برداشتشو ازش بهم بگه ازون ایه میشه کمکم کنی؟

عزیزانم میشه برای براورده شدنه حاجتم صلوات بفرستین💔💔ممنون♥️

نماز وتر ۱ رکعت 

نماز یک رکعتی چجوریه

یهنی بعل نیت و خوندن سوره ها قنوت بگیری و بری سجده و رکوع و سلام  و تشهد بدی ؟

یا مثل نماز دو رکعتی

برای سلامتی و تعجیل در ظهور اقا امام زمان(عج) صلوات بفرستید .الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
دو رکعت نماز شب می‌خوانم قُربه اِلی الله – در رکعت اول: یک بار سوره حمد + یک بار سوره قل هو الله ا ...

ممنون بعد میشه بینش فاصله انداخت من الان ۸ رکعت نماز شب و شفع رو خوندم میشه نیم ساعت دیگه وتر بخونم؟

خدااا🕊🕊🕊۰۱۰۹۰۴
نماز شب 11 رکعته 8 رکعت به نیت نماز شب 2 رکعت به نیت نماز شفع یک رکعت به نیت نماز وتر دو رکعتی ه ...

گلم ناز وتر اینجوریه؟

تیت بعدش اون سوره هارو میخونی بعدش قنوت بعدش سجده و رکوع و سلام؟

برای سلامتی و تعجیل در ظهور اقا امام زمان(عج) صلوات بفرستید .الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

حتی میشه قضای نماز شب رو تو روز خوند .آسون و سه دقیقه ای .

من گاهی ۱۱ رکعت میخونم ،گاهی فقط شفع و وتر و گاهی وتر .

نماز شب مثل شمعدانی در شب هست می‌تونه چند شاخه داشته باشه با کریستال( اذکار) می‌تونه ساده باشه .مهم اینه که باشه 😍

هرگاه خداوند تورا به لبه پرتگاه هدایت کرد به او اطمینان کن چون یا تورا از پشت خواهد گرفت یا پرواز کردن را به تو خواهد آموخت.
عزیزم تاجایی که میدونم نباید فاصله بندازی ثوابش بیشتراینجوری

نه ایرادی نداره .خیلیا از قصد فاصله میندازن چون میگن چند بار پاشیم که به نفس غلبه کنیم 

2706