2733
2734
من پیاز داغ میگیرم بعد الو بخارا با گردو کشمش تفت میدم با زردچوبه ونمک واینا میکنم توی شکم مرغ شکمشو میدوزم بعد باز توی پیاز تفتش میدم نمک وزردچوبه وادویه ودارچین بهش میزنم میذارم با اب بپزه اخر کار هم اگر دلت خواست باز سرخش کن اگر نه یه لیمو بهش بزن.نوش جان فقط اول الو بخاراشو بریز بعد با یه مقدار اب بذار بپزه تا نرم بشه.
2731
عزیزم یه کم شاخه درخت بچین و به صورت ضربدری بزار ته قابلمت و مرغ رو کمی زردچوبه بزن و پشت و روش را کمی تفت بده. بعد شکمش رو پر کن با هرچی دوست داری مثل فلفل دلمه ای و گوجه و هویج و ... بعد یکلایه پیاز روی شاخه ها بچین و بعد مرغی که نمک و ادویه و با شکم پر بزار روش و یک نیم استکان آبلیموو یک پشقاب بزار روش و بعد هم دم کنی . من همیشه صبح که میزارم ظهر میرم سراغش اونقدر خوشمزه و مغز پخت شده که نگو. راستی اگه شاخه درخت انجیر باشه بهتره و اینکه شاخه ها را بشوری. این برای اینه که ته مرغ به ته دیگ نچسبه و مرغ با بخار بپزه و تازه کلی هم آب میندازه. و بعد شاخه ها را بنداز دور.
اول مرغ کامل با پوست رو شب قبل در بیار با زعفران و کمی ابلیمو و فلفل و نمک بذار بمونه بعد فردا در بیار مرغ کامل، رو سرخ کن کمی کره هم بندازی بد نمیشه برای داخل شکم مرغ اول پیاز و سرخ کن بعد سبزی معطر ،هویج رو رنده کن سرخ کن ، الو بخارا رو در بیار با کمی گردو خرد شده فلفل دلمه ای سرخ شده . اول کمی از پیاز رو با کمی از هویج سرخ شده و کمی فلفل دلمه سرخ شده قاطی کن با ادویه و رب گوجه کمی قاطی کن برای مرحله اخر بریز روش .سبری معطرو با گردو با فلفل دلمه و پیاز و هویج و الو و سیر رب انار 2قاشق پر البته یستگی به ترشی رب داره و یک قاشق رب گوجه قاطی کن بریز داخل شکم مرغ درشو بدوز بذار توی قابلمه موادی که گفنم مرحله اخر بریز روش و خیلی کم اب داشته باشه چون اب بندازه درست کن بخور و حالشو ببر و دعام کن خیلی خوشمزه میشه
کدبانو ها اینجا هم بیاین و عکس غذاهاتونو بزارین http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=53539&postID=43972572
همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1