2737
2734
عنوان

کسی زیست شناسی بلده ؟

111 بازدید | 8 پست

میشه این سوال رو جواب بدین ؟

پیرو وقوع حادثه دلخراش زلزله در استان های غربی کشورمان ، فردی را پس از دو روز از زیر آوار بیرون کشیده اند . انتظار می رود کدام یک از الکترولیت های زیر در خون فرد پایین تر از حد نرمال باشد ؟

۱.پتاسیم

۲.بی کربنات 

۳.منیزیم

۴.لاکتات

۵.فسفات 

جوابش میشه ۲ ولی چرا میشه توضیح بدین ؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

چونکه فردی که زیر آوار مونده نمیتونه نفس بکشه بخاطر همین بی کربنات در خونش کم میشه (چونکه ما میگیم وقتی کربن دی اکسید داخل خون هست با آنزیم کربنیک انیدراز ترکیب میشه و کربنیک اسید تولید میکنه کربنیک اسید هم تجزیه میشه به بیکربنات) 

در اوج عاقل بودن دیوانگی رخ میدهد!                             من رویایی دارم از جنس بیداری''' رویای تسکین این درد تکراری...🙂_💫درون‌گرا بودن اینجوریه که هر حرفی میخوای بزنی، حس میکنی لزومی نداره اینو بگی، میخوای از مشکلاتت صحبت کنی با خودت میگی خب مگه اینا میتونن واسم کاری کنن؟! بگم که چی؟! اینجوریه که دیگران فک میکنن افسرده ای در حالی که فقط از اضافه گویی خوشت نمیاد :)) 
2738
میتونم بپرسم چه رشته ای میخونید ؟

تجربی

در اوج عاقل بودن دیوانگی رخ میدهد!                             من رویایی دارم از جنس بیداری''' رویای تسکین این درد تکراری...🙂_💫درون‌گرا بودن اینجوریه که هر حرفی میخوای بزنی، حس میکنی لزومی نداره اینو بگی، میخوای از مشکلاتت صحبت کنی با خودت میگی خب مگه اینا میتونن واسم کاری کنن؟! بگم که چی؟! اینجوریه که دیگران فک میکنن افسرده ای در حالی که فقط از اضافه گویی خوشت نمیاد :))