2752
2734
عنوان

دختر من و تب دوره اى به نام مارشال

| مشاهده متن کامل بحث + 53686 بازدید | 1211 پست
بله خداروشکر. از روزی ک بردم دیگه تب نکرد . الان ماه ششم.  قبلش هر ماه تب میکرد  البته م ...

خاروشکر شما ازمایش ژنتیک دادید که فهمیدید تب مارشاله؟تب سنتی چجوری بود چون پسر من هرچیزی رو نمیخوره و حجامت که اصلا نمیزاره کسی دست بزنه بهش.بچتون چندسالش بود که درگیر شد

اگه بودی حال و روزم با الانم خیلی فرررق داشت🖤 غم تو از دل من اینجوری زندونی نمیساخت 🖤افتادم این گوشه دنیا تک و تنها دلم تنگ💔 تو که نیستی چی قشنگه توی این دنیای بی رنگ😭 منو ول نکن من این گوشه دنیا تک و تنهاااام 😭😭منه دیوونه از این دنیا فقط دستاتو میخوااام 😭💔🖤
خاروشکر شما ازمایش ژنتیک دادید که فهمیدید تب مارشاله؟تب سنتی چجوری بود چون پسر من هرچیزی رو نمیخوره ...

پسر من مرکز طبی بستری شد همه ازمایشا رو گرفتن و گفتن مارشال. به جز اون هر جا ک میبردیمم میگفتن صددرصد مارشال. چون کلا علائم مارشال داشت.‌

طب سنتی دمکرده و یکی دوتا عرق گیاهی میده. و سه بار هم حجامت ک خودش مشخص میکنه چ روزایی. فقط اینکه قبل حجامت حتما باید داروهاشو بخورن .‌ 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خاروشکر شما ازمایش ژنتیک دادید که فهمیدید تب مارشاله؟تب سنتی چجوری بود چون پسر من هرچیزی رو نمیخوره ...

حجامت بچه ها از امپول زدن راحتتره .‌تا بچه ندونه حجامت چیه زیاد اذیت نمیکنه.‌ 

خوبیش اینه ک درمانش طولانی نیس یه دوره ۶۰ روزه س‌ 

پسر منم از ده ماهگی درگیر شد الان ۵ سالشه‌ 

سلام دوستان من کاربری مادر هستی هستم .اون معلق شد یکی دیگه ساختم .

میخواستم بگم منم اگه یادتون باشه پارسال همین موقع ها حالم بخاطر دخترم و حالش خییییییبلی داغون بود.روز به روز داغون تر میشدم .طوریکه در عرض 3ماه 10-12کیلو کم کردم و کلی از موهام از غصه ی هستی سفید شد .انقدر در به در دکتر بودم که خدا میدونه .رفتم شاخه روماتولوژ همونطور که همه میرن .تحت نظر دکتر شیاری .تو گروه مخصوص مریض ها از هر کی در مورد مصرف دارو و حال بچه میپرسیدم با وجود رژیم غذایی فقط تبها یه کم بازه ی زمانیش دیرتر شده بود .خوب نشده بودن .

رفتم شاخه ی ایمونولوژ

شاخه ی گوارش

شاخه ی عفونی گرمسیری

شاخه ی فوق تخصص کودکان 

از هرکدوم بهترین دکترهای مطرح .از هر شاخه دو سه تا دکتر

تا در نهایت رفتم شاخه فوق تخصص مغز و اعصاب 

و در اون شاخه نتیجه گرفتم و دخترم تحت درمان قرار گرفت.

تا الان چیزی تو نی نی سایت تو این تاپیک ننوشتم که از حال دخترم مطمئن شم بعد به شما امید و دلگرمی بدم بابت درمان بچه هاتون .

دکتر دختر من تعریفش از تب یه چیز دیگه بود.دکترهای دیگه یا اصلا نمیدونستن چیه .یا اون باسوادهاشون میگفتن مارشاله اونم با توجه به جواب ازمایش مدیترانه که منفی بود میگفتن.

ته درمانشونم این بود که قرص فاموتدین و پردنیزولون و پودر مونته لوکاست و قرص پنتوپرازول و..... میدادن .اونایی که یه مدت مثلا حتی یه ساله هم دارو میخوردن بازم خوب نشده بودن.

ولی دکتر مغز و اعصاب تعریفش از تب این بود که مغز یه قسمتی داره برای تنظیم دمای بدن .اون اگه دچارنویز باشه این تب های گاه به گاه رخ میده . 

تمام ازمایشهایی که داده بودم رو دید .گفت تو تمام ازمایشها نشونه ایی از عفونت نیست . جواب مدیترانه هم منفیه خداروشکر.پس احتمال میده از قسمت مغز باشه این مسئله.باید نوار مغزی بگیریم ببینیم از اونه یا نه .و اینکه اگه از اونه شدت مشکلش چقدره .که نوار مغزی گرفتیم و دیدیم مشکل همونه و متاسفانه وضعش اصلا خوب نیست و سریع دارو نوشت .

ما دارو رو با بدبختی تهیه کردیم و دخترم شروع کرد به مصرف دارو و تمام حرف های دکتر در مورد اینده که از حال دخترم میزد درست دراومد .بعد شروع مصرف دارو یه تب خفیف گفت میکنه که همونم شد .و تقریبا تو این مدت یه ساله فقط یه بار تب خفیف کرد و بعد از اون تب خفیف یار یه تب دیگه کرد که دکتر بردمش دیدش گفت گلوش چرک کرده گفتم دکتر قبلا هم که تب میکرد گلوش سفیدک میزد و حالت چرکی میشد .ممکنه بازم همون تب باشه ؟؟؟

دکتر گفت نه اون چرک با این فرق میکنه مدلش .اگزودا فرق داره این چرکه و اون تب نیست .البته خودمم چون خیییییلی حساس شدم تب چرک گلوشو با تب قبلیش مقایسه میکردم قبلا 5-6روز تب وحشتناک میکرد و در عرض یه ساعت که بروفن میدادم دوباره تب اش میشد 40درجه و عین یه تیکه گوشت میفتاد رو زمین و داغووون میشد حالش .دهنش بو میداد و آفت میزد ویبوست و دل درد وتهوع و .... داشت ولی اینسری بروفن که میدادم 6-7ساعت اوکی بود و نهایت درجه ی تب اش  به 39رسید و دوروز طول کشید و بوی بد دهن و افت و یبوست و ... رو نداشت .بخاطر همین قانع شدم که دکتر درست گفته این تب از چرک گلوشه و اون تب نیست.

دکتر دخترم گفت بیشتر کسایی که تب دوره ایی دارن مشکلشون از همون مغزشونه که فقط شاخه ی مغز و اعصاب میتونه تشخیص بده و درمان کنه و هیچ شاخه ایی نمیفهمه.کمتر پیش میاد که تب ناشناخته و نادر مارشال مدیترانه باشه .حتی اگه مدیترانه هم باشه میبینی با یه مدت مصرف دارو به کل خوب بشه و دیگه نیاز به مصرف کلیشسین تا اخر عمر نداره .اونم با نوار مغزی روند درمان مشخص میشه .

2731

واینکه غیز از دختر من چند نفر دیگه رفتن دکتر مغز و اعصاب که خوشبختانه بچه های اونا هم حالشون بهتره و روز به روز از علائم هاشون داره کم میشه.خواستم بگم توروخدا برید شاخه ی مغز و اعصاب و نوار مغزی بگیرین .البته جایی برید نوار بگیرید که مطمئن باشید دستگاهش دقیق باشه .من خیلی مطلب در مورد این تب لعنتی خوندم .تو یه مقاله نوشته بود حتی اوناییکه لوزه عمل میکنن ممکنه تب هاشون باز برگرده .خوب این بخاطر اینه که ایجاد تب اون افراد با لوزه خوب نمیشه .چون مشکل از مغزشونه.البته این نظر منه و سواد پزشکی ندارم که علمی حرف بزنم و براساس تجربه ی خودم فقط مینویسم. 

حتی بعضی دکترها به من میگفتن تا 5-6سالگی خود بخود خوب میشن .ولی من به شخصه ادمی میشناسم 8ساله و11ساله که خوب نشده تب هاشون.من مطمئنم اگه از شاخه ی مغز و اعصاب اقدام کنیم نتیجه میگیریم هممون.

البته که داروهای این ها متاسفانه به سختی و باقیمتهای وحشتناک پیدا میشه .منظورم داروی خارجی هستش و نتیجه با داروی خارجی زودتره تا ایرانی .من با بدبختی داروی دخترمو تهیه میکنم .فقط امیدوارم به زودی داروش وارد بشه و دیگه نیاز نباشه دخترم دارو بخوره و خدا شفای همه بیمارها رو بده کنارشم دخترمنو شفا بده .من خودم به هیچ عنوان نمیتونم به داروی ایرانی اعتماد کنم بخاطر همین هرجور شده خارجیشو میخرم.

از همتون خواااااااهش میکنم برید مغز و اعصاب

من حتی تل گیر طب سنتی هم رفتم .فقط همیو نرفتم چون میترسیدم .

همش میگفتم خدایا راه درمان رو نشونم بده که بتونم به کس دیگه ام بگم .تا الانم نگفتم اینجا که مطمئن بشم و بعد بگم .به نظرم الان دیگه وقتش بود بیام و از تجربه ام بگم. 

اگه کسی از این طریق اقدام کرد و نتیجه گرفت دخترمنو دعا کنه.

راستی دکتر به من گفت باید 7-8ماه صبر کنی و دارو مصرف کنی تا اقر اصلی دارو ببینی و حال بچه ات رو ببینی بهتر میشه .یعنی با یه ماه دوماه مصرف دارو شاید نتیجه مطلوب رو نگیریم .چون ادمها متفاوت هستن .پس اگه از این طریق اقدام کردین 7-8ماه حتما صبوری کنید .

راستی اینم یادم رفت بگم .من خودم تو اینترنت خیلی دنبال این مسئله ی مغز میگشتم . اون قسمت مغز که کارش تنظیم دمای بدن هستش مربوط میشه به هیپوتالاموس .و مشکل در اون تقریبا میشه علائم بچه های ما .تو اینترنت بزنید غده هیپوتالاموس کجاست و کارکردش چیه .کلی توصیح میاره .حتما مطالعه کنید درموردش تا مطمئن بشین من درست گفتم و بریم مغز اعصاب مطمئنا نتیجه میگیریم

سلام خوبید عزیزم ،از دکتر عقیقی چجوری وقت گرفتید؟ هرچی مطبش زنگ میزنم جواب نمی‌دن..

سلام به شما.ببخشید دیر جواب دادم.

عزیزم من همین امروز با مطب دکتر عقیقی تماس گرفتم.برای چکاپ پسرم.متاسفانه آقای دکتر دیگه طبابت نمیکنن به جای ایشون آقای دکتر ودود جوادی پروانه به تایید خود آقای دکتر عقیقی روزهای زوج توی مطب به جای ایشون میشینن.

من خودم خیلی استرس گرفتم ولی منشی ایشون متقاعدم کردن که آقای دکتر جوادی هم همرده ایشدن هستن.

۸۸۹۸۲۵۰۱ شماره مطبشون.خیابان ایتالیا.روزهای زوج

من برای دوم شهریور وقت گرفتم میرم نتیجه رو همینجا اعلام میکنم.

سلام عزیزم .اگه اسم دکتر رو میخوای درخواست دوستی بده اونجا بگم .چون به هیچ عنوان قصد تبلیغ هیچ دکتری رو ندارم اینجا.مخصوصا دکتر الان دخترم که فوق العاده ادم شریف و محترمی هستش.تو شخصی بهتون میگم .ولی اگه پیش هر دکتر مغز و اعصابی که مراجعه کنید م،مئنا بانوار مغزی متوجه میشه

سلام مامان ها.دختر من از بچگی تب میکرد.تب هایی که چن ماهی یبار تکرار میشد.خیلی دکتربردم.بستری کردم نوار مغز اینها مشکلی نداشت.آخرین سری پارسال بردم دکتر گفت ممکن تب مارشال باشه.دخترم ۵سالگی به بعد تب نکرد خداروشکر

حال دلم خوب نیست..برای دلم (امن یجیب)بخون🖤

وای ... من این تاپیک رو خوندم یاد خودم افتادم

بچه بودم همش تب میکردم همیشه هم از اون دونه ها گلوم داشت 

خیلی زجر میکشیدم . 

دکتراهم پنیسیلین مینوشتن قطع میشد دوباره تا تب بعدی

الانم نزدیک ۳۰ سالمه.. یه چیز میگم بدتون نیاد هر وقت مریض میشم و داغ میشم اون دونه سفیدا بازم میزنه.خودم درشون میارم.به شدت بد بو هستن .وقتی چند وقت درشون نمیارم سفید میشن میچسبن نمیشه دراورد به سختی درشون میارم

من خودم استنباطم این بود که چرک هستن . و  وقتی درشون میاوردم گلودردم تسکین پیدا میکنه و خوب میشه بیماریم

تا میبینم داره میزنه سریع درمیارم ولی بعضی وقتا بعد از بیماری یا حینش میزنه

تو نت سرچ کردم نوشته بود باقی مانده غذا هست ولی عقل خودم میگه امکان نداره اون سفید چرک  بد بو غذا باشه... چون همیشه نمیزنه و  وقتی در معرض بیماری هستم میزنه تازه کدوم غذا قلمبه میشه روی گلو.  کلا علم پزشکی خیلی عقب افتادست

آهااا راستی به دکتر هم نشون دادم و قضیه رو گفتم و گفت درش نیاررررر اونو  و کلی دعوام کرد. منم یه مدت حرفشو گوش دادم درشون نمیاوردم بخدا دیدم تند تند دارم مریض میشمو  تبهام برگشت .دبیرستانی بودم!!!!!نمیدونم دیگه ... این تاپیک رو دیدم یاد خودم افتادم قشنگ..

دوست عزیز من خدا الهی هر چی که میخوای بهت بده واسه منم دعا کن ☺️😍
اولین جملشون این بود :هر انچه در سوپر مارکت هست ! انواع و اقسام کیک و بیسکوییت . شیر ماست دوغ خامه پ ...

چه جالببببب .منم خودم فهمیدم به اینا حساسم بخدا که دکتر شدم رفت. مخصوصا خربزه یعنی تا میخورم تببببب میکنم شدید.با خوندن این تاپیک قشنگ دارم میفهمم منم این مریضی رو دارم. 

بچتوون خوب شد؟به نظرتون با سن من جایی هست برای درمان ؟

دوست عزیز من خدا الهی هر چی که میخوای بهت بده واسه منم دعا کن ☺️😍
2706