2737
2739
عنوان

دختر من و تب دوره اى به نام مارشال

| مشاهده متن کامل بحث + 52691 بازدید | 1206 پست

ببخشید شما هیچ وقت بچه هاتونو زمانی ک تب ندارن ازمایش crp و esr بردبن؟؟؟؟؟دخترمن تب ک کزد۲۵بهمن بردمcrp94بود و esr۴۸بعد دوهفته ک خپب شد تبش بردم crp۲۲بود باز بالا بود وesr۱۴نرمال یعنی بعد دوهفته هنوز التهاب وحود داره؟؟؟؟؟

سلام به همگی 

دختر من 7 سالشه و از پارسال اسفند تبهاش شروع شد 

ما ازمایش تست خون الرژی دکتر موحدی که فوق تخصص ایمونولوژی هستن رو انجام دادیم هم غذایی بود هم استنشاقی هزینه اش هم بالا بود به نسبت . توی تست حساسیت به سفیده تخم مرغ و کاکائو و فلفل و ذرت و برنج ! بود. و بقیه چیزها رد شد . اما احساس کردم هیچ پیش زمینه ای از تب مارشال نداره . و دارویی تجویز نکرد و تنها راه کارش پرهیز همین چند مورد بود! 

باز برگشتم سر خونه اول و ازمایش رو بردم دکتر شیاری . دکتر ازمایش رو دید و انداخت کنار گفت این ها ارزش ندارن!و چندتا لغت تخصصی بکار برد که من نفهمیدم. 

از اونجا که توی بهمن دخترم 4 بار تب کرده بود دکتر کلشی سین رو به داروها اضافه کرد .

توی بروشور این دارو عوارض وحشتناکی براش نوشته شده که واقعا منو ترسوند . اما تصمیم گرفتم فعلا به دکتر اعتماد کنم 

فقط یه مورد اینکه دکتر به من گفته بود قبلا شیر بز یا شتر یا گاومیش میتونی بدی. اما دختر من بعد از خوردن شیر و ماست و پنیر بز تبهاش به شدت نامنظم شده و 4 بار در 1 ماه شد . فقط 4 روز هم خورد 

اینو به دکتر گفتم که یهو گفت چه اصراری داری به شیر دادن ! من کی گفتم شیر بز! فقط شیر خر !   

دیگه به قرص کلسیم رضایت دادیم.

یه مورد دیگه هم اب نمک قرقره کردن قبل خواب و اول صبح بود . توی یه لیوان اب جوشیده یه قاشق چای خوری سر خالی نمک .

اینا رو گفتم شاید به درد تون بخوره . 

راستی دوستی گفته بود ویتامین دی . من توی ازمایش دخترم دیدم پایین نبود . 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام به همگی  دختر من 7 سالشه و از پارسال اسفند تبهاش شروع شد  ما ازمایش تست خون الرژی د ...

نترس کلشی سین عوارض خطرناک نداره

عوارض شایع فقط اسهال و حالت تهوع ایناس که اوایل مصرف قرص دیده میشه

بده بهش 

تو تاخیر تب موثره

منم اگه دخترم دوباره تب کنه میخوام منم بدم

قرقره آب نمک رو دکتر بهتون گفت؟؟

منم شروع کنم

سلام به همگی  دختر من 7 سالشه و از پارسال اسفند تبهاش شروع شد  ما ازمایش تست خون الرژی د ...

شما ازمایش fmf انجام دادین برا دخترتون؟بعد الان دکتر شیاری میک اینک بچه ی شما ب سفیدع تخم مرغ و فلفل و... حساسیت داره مهم نیست یعنی؟؟؟دکتر ب دختر منم گف لبنیات گاوی حذف بجاش گوسفندی بده 

2731

بعد لبنیات گوسفندیم گف از یجای معتبر بگیر ک قاطی با شیر گاو نباشه من از یجای معتبر گرفتم بعد خودم ماست وپنیر درست کردم براش .....کلا بنظرم زیاد نباید لبنیات بهشون بدیم چ گاوی چ گوسفندی

2740
اره ایشون تو پستهای قبلی یادمه گفتن میدن پردنیزیلون 

اهان.‌

تبهایی ک انقدر نزدیک هم میشن و نامنظمن باور کنید بخاطر پردنیزولونه. 

پسر منو یکسال طول کشیدتا  تشخیص دادن علت تباش چیه. 

بعد اصلا هیچ کورتونی نمیدادن بهش. فقط با پاشویه کنترل میشد .‌ اینکه میگن رژیم خاصی رعایت کنید همچین چیزی هم نداشتیم.بعضیا میگن ‌ذرت! که من اکثررورزا واسش پفیلا درست میکردم .خیلیا میگن شیر گاو .‌درحالیکه پسر منم هر روز شیر گاو میخورد از این پاکتیا.‌

ولی تباش دقیقا سر دوماه و دو سه روز بود.‌

تا اینکه تشخیص مارشال دادن. پردنیزولون که دادن بهش تبها خیییلی بهم ریخت. هر هفته. هر ده روز .  

حتی بتامتازون و دگزا هم انقدر نزدیک نمیکردن تبها رو.‌ 

یه بار دگزا زدن حتی فاصله تبش شد ۷۰ روز بیشترم شد. بتامتازونم سر یک ماه تب میکرد.‌

من اصلا از پردنیزولون راضی نبودم. 

اما بعد که بردم هومیوپاتی پرهیزات هومیو رو ۱۰۰درصد رعایت کردم. (اونم بخاطر اثر داروها)

اهان.‌ تبهایی ک انقدر نزدیک هم میشن و نامنظمن باور کنید بخاطر پردنیزولونه.  پسر منو یکسال طول ...

دکتر دخترمن گف پردنیزیلون بده گفتم من نمیدم پروفن میدم و پاشویه میکنم گفت پروفن بده فقط با معده خالی نباشه...اخر بارم بهم گف برو خداروشکر کن ک بچت ی نمونه تب و داره واونم مارشال ک نوع خوب تب کم کم خوب میشه کلا گف چیز خاصی نیست 

اهان.‌ تبهایی ک انقدر نزدیک هم میشن و نامنظمن باور کنید بخاطر پردنیزولونه.  پسر منو یکسال طول ...

پرهیزات هومیو رو کلا رعایت کردین یا روزایی ک دارو میدادین ؟؟؟؟زعفران و دارچینم نمیدین؟؟؟من الان فلفل نعنا سیر کاکایو قهوه نوشابه زعفران دارچین زنجبیل نمیدم برا هومیو...‌‌‌کلاهم سوپر مارکتی و لبنیات گاوی هم نمیدم پیتزا و سوسیس کالباس و انواع سس و پسته و کنحد و مشتقاتشم نمیدم ببینم دیگ چطوره 

دکتر دخترمن گف پردنیزیلون بده گفتم من نمیدم پروفن میدم و پاشویه میکنم گفت پروفن بده فقط با معده خالی ...

دکتر از پسر منم ازمایش گرفتن گفت نگران نباش بهترین نوع تب همین تب مارشال.  

ولی خب خیلی سخته تبی که کنترل نمیشه .‌

استرس اینکه تو خواب تب کنن از همه بدتررر

کلا همه روزا باید پرهیزات رعایت کنین. چون با داروی هومیو تداخل دارن بعد اثر دارو رو کم میکنن‌ . من الان یکسال اصلا به پسرم پرهیزات ندادم. حتی دوغ اماده ک میگیریم نگاه میکنم نعنا و پونه نداشته باشن.‌یا کیک که میگیریم قسمتایی که کاکائوعه بهش نمیدم. یا تی تاپ.‌ حتی یه سر سوزن.‌ 

ادویه هارو که اصلا فقط زردچوبه...

زعفرانم نمیدادم.‌ مثلا جوجه کباب ک زعفران داره و با ادویه ها مزه دار میشه اونم نمیدادم.‌

خونه خواهررو مادراهم که میخواستیم بریم زنگ میزدن میپرسیدن چی بپزیم چی بریزم داخل غذا ،چی نریزیم 😂😂

بعدبه چیزی اگه حساسیت داره مثلا انگور. اونم وقتی تحت درمان هومیو هستین حذفش کنین.‌ چون اونم اثر هومیو رو کم میکنه. 

الان دکتر فاطمی میگه مثلا هفته ای یه بار یه کم زعفران یا ..... مصرف کنن اشکال نداره . لیست میدن غذاهای طبع سرد و گرم نوشتن‌  اول طبع بچه رو مشخص کنی مثلا سرد و گرم و... بعد اگه مثلا بچه مزاجش سرده سردیجات حذف کنین. طب سنتی و هومیوپاتی باهمن.‌

ولی من هنوزم پرهیزات قبلی رو رعایت میکنم عادت کردم. 

الان دکتر فاطمی میگه مثلا هفته ای یه بار یه کم زعفران یا ..... مصرف کنن اشکال نداره . لیست میدن غذاه ...

اره منم الان یکماه ونیمه زیر نظر دکتر فاطمی مهر هست دخترم...کامل زعایت کردم پرعیزاتشو..‌فلفل دلمه ایم نباید تو غذاشون بریزیم؟؟؟من علاوه بر پرهیزات هومیو خیلی ویا دیگم حذف کردم 

2706