2733
2734
عنوان

مامان های کودکان پسر و دختر

480 بازدید | 15 پست

سلام عزیزان چون روان شناسی میخونم خواستم این مطلب رو واستون بذارم ❣️

در رابطه با سن ۳ تا ۵ سالگی دختر و پسر ها 👧👦

خب عزیزان، ما تو روان شناسی دوتا عُقده داریم که مربوط به کودکان هستش 

یکی عقده اُدیپ و دیگری عقده اِلِکترا

ادیپ برای پسر ها اتفاق میوفته و الکترا برا دختر ها

عقده اُدیپ و الکترا میان از سن ۳ تا ۵ سالگی روی کودکان تاثیر میذارن و بعدش کاملا به دست فراموشی سپرده میشن 

عقده الکترا که گفتم مربوط به دختر ها هستش، از سن ۳ سالگی دختر احساس و یک میل جنسی به پدرش پیدا میکنه، به طوری که تو سن ۴ یا ۵ سالگی حتی دوست داره از پدرش باردار بشه و اما پس از ۵ سالگی این مسئله کاملا به دست فراموشی سپرده میشه و دیگه یادش هم نمیاد، اما تو اون دوره از لحاظ جنسی و عشق بیشتر به پدرش داره و نباید نگران این موضوع بود و کاملا طبیعی هستش 

در رابطه با عقده اُدیپ هم اونا که پسر دارن باید بدونن که این موضوع در رابطه با مادرش هست، پسر به مادرش احساسات و میل جنسی پیدا میکنه و دوست داره اون حس به ارضا شدن توسط مادرش برسه و حتی پدر خودش رو رقیب عشقی و جنسی در رابطه با مادرش میبینه و یه ترسی هم از پدرش داره که پدرش باهاش لج کنه و بخواد ازش انتقام بگیره با دوری کردن اون از مادرش ، اما این موضوع هم کاملا طبیعی هستش و بالاخره بعد از ۵ سالگی فراموش میشه و بعد از اون سن هم دختر هم پسر بیشتر به ارگان و اندام های جنسی خودشون توجه میشه و درباره خودشون و دنیای اطرافشون کاوش می‌کنند 

چیزی که جالبه اینکه همه ما این دوران رو گذروندیم و الان یادمون هم نمیاد 😊

امیدوارم خوشتون اومده باشه 🌹

همانا که خودمان باعث رنج یا خوشبختی هستیم❣️

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

حرف ها زیاده ولی اونایی که ثابت شدن خیلی کم اند...

از خانه قدم به دنیای بیرون بگذارید در حالی که زنانگی تان پشت در جامانده است، تا انسانی در جمع حضور یافته باشد و اندیشه و گفتار و رفتار او مورد توجه و احترام قرار بگیرد نه جلوه‌های زیبای جسم و زنانگی‌اش.(امام موسی صدر)                                                                            
اینا فقط نظریه ست 

نظریه پرداز های مهم و سرشناس اینارو گفتن 

شما درباره فروید بخون، زیگموند فروید پدر علم روانکاوی و این عقده ها در کودکی هستش 

زیگموند فروید به قدری از نظریه هاش تو ایران طرفداری میشه و دنبال میشه واسه درمان، روانکاوی و ... که تو ایران معروف شده به پدر درمان و ..‌. 

هر روان شناسی باید نظریات یک یا دو تا از نظریه پرداز هارو در حیطه کاریش قرار بده و در دوره هایی که نظریات اون نظریه پرداز آموزش داده میشه شرکت کنه که تو حیطه کاریش از اونا استفاده کنه و الکی نیست

2740
این چرت و پرتا چیه ؟؟؟؟؟ بچه های ۵ ساله اصلا این چیزارو نمیفهمن  

نمیفهمن؟ بهتره بگم متوجه میشن

من واقعا واسه طرز فکر شما نمیدونم چی بگم 

انسان از زمانی که هنوز جنین هستش این چیزا درش وجود داره و هست واقعا طرز فکرتون خیلی عجیبه

درسته نظریه فرویده ولی ابعاد خیلی گسترده ای داره در حد دو خط شما نوشتید نیست

خب معلومه که خیلی گسترده هستش 

من یه چیز کلی دربارش گفتم طوری که منظورمو رسونده باشم 

الان شما میخواستی من هنوز دانشجو هستم کل ابعاد فروید رو بگم عزیزم ؟

نمیفهمن؟ بهتره بگم متوجه میشن  من واقعا واسه طرز فکر شما نمیدونم چی بگم  انسان از زمانی ...

خودت بچه داری ؟؟؟؟ یا فقط از روی چندتا نظریه داری حرف میزنی؟؟؟؟؟ 

من خودم دوتا بچه ۵ ساله دختر و پسر دارم 

اصلا و ابدا نمیدونن بارداری ورقیب عشقی و .... چی هست 

فقط گاهی یه ذره ممکنه کنجکاوی خیلی ساده بکنن درمورد شکل جای خصوصیشون و‌... فقط همین 

نه ولی اینجوری گفتنش هم درست نیست  اینجوری همه رو نسبت به علم و روان شناسی بدبین میکنید

چرا بد بین ؟ 

این طرز تفکر شماست اگه بدبین شدید 

چیزی هست که تو غریزه همه ما هستش و وجود داره به غریزه اعتقاد دارید ؟

انسان اگه دوست داشته باشه به علمش و اطلاعات عمومیش اضافه بشه به خصوص روان شناسی که دیگه هرروز باهاش تو رفتارمون سرو کار داریم 

خوده موضوع روان شناسی هم میشه علم بررسی رفتار و فرآیند های ذهنی 

چیزی هست که هر رفتاری که الان داریم از ناخودآگاه ما شکل گرفته 

این واقعا چیزی نیست آدم رو بترسونه و بدبین کنه، اتفاقا به نظر من ندونستن حقایق بدتره و سخت تره، قرار نیست چون نمیدونستیم حالا که میدونیم بدبین بشیم 😊

2706