2733
2734

شکایت هاتون از آندومترویوز کمتر شده؟ تاثیری روی اندازه شون داشته؟  درد ندارید؟ این درد های زیرشکمی روی اعصاب و روانم تاثیر بدی گذاشته ، هر روز چندتا ایبوپروفن میخورم یا شیاف استفاده میکنم. 

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

جالبه میگن برای کنترل اندومتریوز شکر و شکلات و اینا حذف! این در صورتی هست که مشکلات من از زمانی شروع شد که شروع به رژیم لاغری اصولی کردم که تحت نظر متخصص تغذیه بود و شکر سفید و کیک و شکلات و … رو کاملا قطع کرده بودم!!!!  میدونم که ممکنه از قبل دچار شده باشم و این مدت عود کرده باشه ولی خوب زمانی که رژیم گرفتم عود کرد و هربار یه جور اذیتم میکنه، و یکی از مشکلات دیگه ام به غیر از درد خستگی مفرط هست ، خسته شدم از بس که خسته م و یهو مثل شلمان زنگ خابم زده میشه و میفتم

دردام خیلی کمتر شده نودول هم سایزش هیچ تغییری تکرده . بزرگتر هم نشده . 

خونریزی رو خیلی خیلی کم میکنه 

دردای من فبلش  زیاد بود ولی نه در حدی که شما میگید . فقط توی پریودی چند تا مسکن میخوردم . البته من خیلی مقاوم به درد هستم . خود اندو باعث افسردگی میشه . ای یو دی هم احساس میکنم خیلی کم تاثیر خلق و خو داره 

من احساس میکنم مشکلم از وقتی شروع شد که از کاپ استفاده کردم 

2731

من از اون موقع سوسیس کالباس رو حذف کردم . گرچه قبلش هم تغذیه خیلی سالمی داشتیم . شکر و شیرینی هم حذف که نه وای کلا زیاد مصرف نمیکنم دوست ندارم . روغن رو سالهاست کنجد و زیتون استفاده میکنم 

یکی از دوستام از دکتر البرزی علت اندو رو پرسیده بود . گفته بود اصلا مشخص نیست تو بعضی مقالات نوشته مصرف گوشت قرمز شانس ابتلا رو بالا میبره