2733
2734
عنوان

حالا ک حرف از برق شد.. میخام یه چیزی بهتون بگم در مورد ادیسون

| مشاهده متن کامل بحث + 3223 بازدید | 149 پست
😂😂😂😂 وای اقا یه جوکی خوندم ینی سه ساعته دارم زمینو گاز میگیرم از خنده‌.‌‌ مک گونگال : البوس با ...

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂هزار حیف که اگه قهقهه بزنم مادرم فکر میکنه دیوونه شدم.

دارم منفجر میشم😆😆😆😆این دیگه چه سمی بود.

یا_مرلین_کبیر#  

«مرد را انسان معنی می‌کنند و زن را مونث؛ و هرگاه زنی مثل انسان‌ها رفتار کند، می‌گویند از مذکر تقلید کرده است.» سیمون دوبووار♀️=♂️پاترهد🧙🏻 جان من است او♥️⁩مولانا♥️⁩حامی طبیعت🌱🌍صدای دن رینولدز ریتم ضربان زندگیه🐉I am a Firebreather🔥فدایی قلم به دست یعقوب لیث صفاری، حکیم ابوالقاسم فردوسی، علامه دهخدا و دکتر معین📝«بزار» نه و «بذار» (عکسا رو میگم)❌ مرگ ‌بر هکسره🤬 حمایت از راجع‌به_نه راجب_✌🏻
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂هزار حیف که ...

😂😂😂😂😂😂😂یکی دیگه هم بود خیلی خوندم.

من موقع دیدن فیلمای هری پاتر : واااایییییییییییییی خدای من اینجااااااااااش

_هوم...ببخشیدا ولی این فقط لگوی برادران وارنره..

_میدونمممممم

😋😂😂😂

بعد چندماه برگشتم😍❤فدای @bellatrixlstrang بشم ک پشتمو خالی نکرد💋پاترهدم  ادمک خرنشوی گریه کنی ؛ کل دنیا سراب است بخند🍃

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

😂😂😂😂😂😂😂یکی دیگه هم بود خیلی خوندم. من موقع دیدن فیلمای هری پاتر : واااایییییییییییییی خدای م ...

آره اینو خوندم. 

«مرد را انسان معنی می‌کنند و زن را مونث؛ و هرگاه زنی مثل انسان‌ها رفتار کند، می‌گویند از مذکر تقلید کرده است.» سیمون دوبووار♀️=♂️پاترهد🧙🏻 جان من است او♥️⁩مولانا♥️⁩حامی طبیعت🌱🌍صدای دن رینولدز ریتم ضربان زندگیه🐉I am a Firebreather🔥فدایی قلم به دست یعقوب لیث صفاری، حکیم ابوالقاسم فردوسی، علامه دهخدا و دکتر معین📝«بزار» نه و «بذار» (عکسا رو میگم)❌ مرگ ‌بر هکسره🤬 حمایت از راجع‌به_نه راجب_✌🏻
آره اینو خوندم. 

هری درحال خوردن شکلات قورباغه ای..

رون : هی هری نخورش..

هری : بیخیال بابا خودم میفهمم اینا واقعی نیستن

_نه موضوع اینه ...نویل..

_دوباره وزغشو گم کرده؟

_ارههههه

_پس ینی...ای خاک تو سرم عووووق

😂😂😂😂

بعد چندماه برگشتم😍❤فدای @bellatrixlstrang بشم ک پشتمو خالی نکرد💋پاترهدم  ادمک خرنشوی گریه کنی ؛ کل دنیا سراب است بخند🍃
2731
هری درحال خوردن شکلات قورباغه ای.. رون : هی هری نخورش.. هری : بیخیال بابا خودم میفهمم اینا واقعی ن ...

خاک به سرم😯

عووووووووق😛😛😛

بیچاره هری😑😂

اگه دوست داری سریال دارک رو ببین توش ماشین زمان بود خیلی بد میشد اگه میتونستی به آینده یا گذشته سفر ...

دیدم دارکو اتفاقا، راس میگی واقعا، ادم برگرده ب عقب بعد جلو چشم خودش،ببینه داره اشتباهاتشو انجام میده دوباره و نمیتونه جلوشونو بگیره😕خیلی بده

اهل زیباترین کلانشهر ایران، رشت😍کاربریم برای سال ۹۸هس😐😵آی ام یک تعلیقی
2740
اره از شب یلدا باز شروع شده شبکه اموزش ساعت ۱۱ 

ایول مزسی که گفتین

عروسکدوزم،  لطفا پیج gisoo.arusk رو تو اینستا دنبال کنیدونمونه عروسکام همراه باقیمت رو تو پیجم ببینید😍😍😍  میتونید تو تاپیکای قبلیم هم ببینیدکلاس خاصی نرفتم واینم ادرس کانالمه @roosidolls حمایت شما انگیزمو برای ادامه تضمین میکنه،
والا کاش یکمی واقع بینانه تر نگاه کنیم ادیسون مخترع خوبی بود و تسلا هم پژوهشگر خوبی بودش و البته این ...

نیکلا تسلا یه نابغه ی به تمااام عیار بوده 

جوری که بهش میگفتن موجود فرازمینی 

اما ادیسون تاجر بوده و تو اینترنت اومده که اختراعات کارمند هاش مثل نیکولا تسلا رو با پول میخریده 

اما تسلا هیییچ کدوم از مبلغ هایی که پیشنهاد داد رو قبول نکر و از فقیری مرد 

نیکلا تسلا یه نابغه ی به تمااام عیار بوده  جوری که بهش میگفتن موجود فرازمینی  اما ادیسون ...

ببینید این مطالب بیشتر در اینترنت پیدا میشه و از نظر علمی درست نیست 

علم و صنعت هرگز دستاورد یک نفر نبوده و زمانی که ادیسون و تسلا سر موضوع AC-DC با هم اختلاف نظر داشتند عده ی دیگه ای هم همراهشون بودند و یک تیم بودند . قبلا هم عرض کردم مثل استیو جابز و گیتس 

ادیسون یک مهندس بود و با پایه ی علمی که داشت یک شرکت تاسیس کرده بود و تسلا یک پژوهشگر بود ؛ اگر کتاب زندگی تسلا رو مطالعه کنید میبینید که ایشون اصلا خودش هیچ علاقه ای به دریافت پول نداشته و یکی از دلایلی که پشتش این همه حرف هست همین بوده

به هیچ عنوان فرازمینی یا چیزی شبیه این هم نبوده چون اگر بود همان زمان به نتیجه می رسید فقط و فقط دید وسیع تری نسبت به دیگران داشته امروزه هم پر هستن از این افراد که اسمشون رو هیچکس نشنیده و همین امروزه یا در سالهای پیش تعداد زیادی از همین ایده های آقای تسلا اصلاح ، رد و  یا تکمیل شدن و به مرحله ی تجاری سازی نزدیک شدن   

ولی توی این سال ها افراد برای پربازدید شدن پیج و سایت هاشون دست به نشر اکاذیب و اخبار زرد و بزرگ نمایی تسلا میکنن 

ببینید این مطالب بیشتر در اینترنت پیدا میشه و از نظر علمی درست نیست  علم و صنعت هرگز دستاورد ی ...

من نگفتم فرازمینی هستن که

گفتم که انقدر نابغه بودن که فکر میکردن فرازمینی هست ، مثل صفت هایی که ما برای هم میزاریم ، ایشون هم لغبشون این بوده 

گفته ی شما هم صحیحه 

فکر می‌کنید چرا علاقه ای به پول نداشت؟

تسلا میخواست برق رو رایگان به اشتراک بزاره 

تسلا میخواست تمام اختراعاتش رو رایگان به اشتراک بزاره 

ایشون حتی لامپ هم اختراع کردن اما ادیسون رضایت نداد و پس از انصراف تسلا ادیسون خودش لامپ رو بر عهده گرفت 

اره ادیسون هم آدم خوبی بوده ، اختراعات زیادی داشته ، ولی تو اینترنت میگن که همون اختراعات هم از کارمندان میخریده 

تسلا به پول علاقه نداشت و دوست داشت اختراعاتش رو رایگان به اشتراک بزاره ، اما ادیسون هرچی اختراع کرد رو وارد تجارت کرد 

به نظر من ادیسون یه تاجر بود و روی مخترع بودن ایشون خیلی نظرات هست که به هیچکدوم نمیشه اعتماد کرد اما تسلا یه نابغه بوده ، یه پژوهشگر ، یه عالم 

من نگفتم فرازمینی هستن که گفتم که انقدر نابغه بودن که فکر میکردن فرازمینی هست ، مثل صفت هایی که ما ...

میدونید بنظر من ؛ تسلا در اواخر مدتی که زندگی میکرد دچار یکسری توهمات شده بود مثل اقای ایلان ماسک(( البته نوع توهماتشون متفاوته 😅)) که میخواست مثلا برق رسانی بدون سیم به همه جا رو تحقق ببخشه که ۱۰۰٪ با تکنولوژی اون زمان غیرقابل انجام بوده یا همین پول نگرفتن خب جز ایراد ایشون بوده الان همه میدونن برای هر پروژه ای باید پول و سرمایه گذار وجود داشته باشه و در غیر اینصورت شکست میخورن 

این شایعه هست که اختراعات رو ادیسون میخریده به این خاطر که شما هرکاری که انجام بدید ماحصل تلاش یک تیم هست  ولی نهایتا به یک اسم شناخته میشه الان مثلا شما یک دستگاه از زیمنس میبینید فقط روش زده زیمنس اسم تمام مهندس ها رو نزده یا وقتی میگید توسعه دهنده ی سیستم مخابراتی- فقط اسم نورث تلکام یا هواوی میاد نه اسم تک تک برای اقای ادیسون هم این موضوع صدق میکنه

ولی یک چیزی اصلا اقای تسلا به لامپ کاری نداشت تاجاییکه من میدونم ؛ و قبل از ادیسون گوبل لامپ اختراع کرد که ثبتش نکرد بعدش ادیسون که تفاوت های کمی با کار گوبل داشت و در اخر اقای سوان بود که یک مدل جدید رو ارائه داد و بعد ها هم خیلی دیگه طرح رو کامل کردن 

میدونید بنظر من ؛ تسلا در اواخر مدتی که زندگی میکرد دچار یکسری توهمات شده بود مثل اقای ایلان ماسک(( ...

خیر شما برید تو نت ببینید زندگینامه رو

تسلا لامپ قوسی رو اختراع کرد اما درسته ثبتش نکرد 

و اینکه ایشون قطعا یه چیزای رو بلد بوده و میدونسته که میخواسته برق رسانی بدون سیم اختراع کنه

قطعا یه فرضیه ای داشته 

و اونموقع برق هم قابل اجرا نبوده اما ایشون اجرا کردن ، تمام مخترع ها چیزایی که نمیشه رو ممکن کردن اگه متوجه شده باشین

خیر شما برید تو نت ببینید زندگینامه رو تسلا لامپ قوسی رو اختراع کرد اما درسته ثبتش نکرد  و ای ...

نه عزیزم ایشون روی جریان AC تاکید داشتن و اقای ادیسون روی DC  که قبلا هم به روش دی سی انجام میشده کسی این وسط چیزی کشف نکرده ایشون یک سیستم بهینه برای AC طراحی کردن تا الان هم صرفا چیزی که از ایشون مونده کمک به مخابرات بیسیم بوده و از دست نوشته ها و باقی مانده ی اطلاعات ایشون هیچ چیزی هیچ چیزی مبنی بر اینکه اصلا چجوری میخواسته برق رو بصورت بی سیم انتقال بده دیده نشده و نمونده نهایت حدس اینکه نظرش روی القای الکترومغناطیس بوده  و فقط یک ایده بوده حالا کاری ندارم که این کار انجام شده ولی صد سال بعد ایشون در محیط ازمایشگاه و حالا هم powerco- emrod  ؛ در حال ازمایش بومی؛  ولی چیزی که مشخص هست اینکه اقای تسلا با تکنولوژی زمان خودش اصلا روش هایی که این استارتاپ ها و شرکت ها دارن کار میکنن به ذهنش نمیرسیده