2737
2739
عنوان

مصرف حبوبات در شیردهی

| مشاهده متن کامل بحث + 16560 بازدید | 28 پست
والا من کولیک دخترم از هجده روزگیش شروع شد دکتر گفت لبنیات حبوبات ترشی سردی موز پسته جگر تخم مرغ گوج ...

سمنو بخور برای شیر معجزه میکنه.

و برو عطاری پودر مالت بگیر یه روز در میون بخور نذار شیرت خشک شه خدای نکرده

وای دیوانمون کردن که منم مث تو زردو ضعیف شدم باورکن ۲۷ روزه راییدم رسیدم به وزن قبل حاملگیم

منم برگشتم به قبل بارداریم😁داشتم خودمو میکشتم دستمو گرفتن گفتن نکش خودتو غذا نخوری میمیری😂منم دیدم شیرم خشک بشه به بچه خودم ظلم کردم الان دیگه مبخورم مثلا قرمه سبری قیمه از شب قبلش خیس میکنم لوبیا اینا ابشو میریزم تازه یکم بهتر شدم ولی دخترم همچنان درحال جیغ زدنه سه بارم دکتر بردم انگار باید این دوران بگذره

و... تو را چقدر دوست دارم عاشقانه تا پای جان🌹💕

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

میگذره این روزا،بچه سه ماهه بشه همه گی تموم مبیشه راحت میشین. اگر خواستین غذای نفاخ بخورین حتما نیم ...

وای کوتا سه ماه من دیوانه میشم تازه دخترم چهل وسه رپزشه😞

و... تو را چقدر دوست دارم عاشقانه تا پای جان🌹💕
منم برگشتم به قبل بارداریم😁داشتم خودمو میکشتم دستمو گرفتن گفتن نکش خودتو غذا نخوری میمیری😂منم دیدم ...

اره عزیزم باید بگذره،

ولی بعضی جیزا که میفهمی خیییلی بچتو اذیت میکنه نخور.

تخم مرغ و لبنیات برا بعضی بچه ها خیلی ضرر داره.امتحان کن،بقیه چیزا روبخور.

2728

بچه من تا ۷ ماهگی هر شب گریه کرد

من که میگم به غذای مادر مربوط نیست

این دوره باید بگذره

یه برادرزاده داشتم اصلا کولیک نداشت 

بستگی به دستگاه گوارش بچه داره اگه کامل باشه کولیک نمیگیره

بنظرم همه چی بخورین مخصوصا اگه پرهیز میکنین کلی ویتامین و کلسیم و ویتامین دی بخورین بدنتون کم نیاره

چندوقتشه؟

۶۴ روزش

اگه واسه رفع عطش آب بخوری کلی لذت میبری و حالت خوب میشه.اگه مسابقه آب خوردن باشه دو لیوان که بخوری دلت درد میگیره و هیچ لذتی هم نمیبری.زندگی هم همینه... زندگی‌تون رو به مسابقه و مقایسه تبدیل نکنید. میشه از لحظات، از همین حالا لذت برد...
2740
رازیانه دارم ولی نی نی پسره ازشیرمون بخوره بدنیست چون شنیدم رازیانه واس پسرا خوب نیس

زنیان بخور 

اگه واسه رفع عطش آب بخوری کلی لذت میبری و حالت خوب میشه.اگه مسابقه آب خوردن باشه دو لیوان که بخوری دلت درد میگیره و هیچ لذتی هم نمیبری.زندگی هم همینه... زندگی‌تون رو به مسابقه و مقایسه تبدیل نکنید. میشه از لحظات، از همین حالا لذت برد...
زنده باشه

مرسی عزیزم 

من خودم چندتا غذا اختراع کردم!

بااینکه دخترم اوایل کولیک داشت شکر خدا این غذاها اصلا اذیتش نکرد

شامی مرغ: سینه مرغ + ران مرغ و سیب زمینی پخته و یه پیاز خیلی کوچولو رو با فقط نمک، تو غذاساز میکس و چرخ میکردم. با زرده تخم مرغ(سفیده گوگرد داره و نفخ)، حالت شامی ، تو روغن کم سرخ میکردم.

(ادویه ممنوع، سفیده تخم مرغ ممنوع)

.

آش سبزی و گوشت: کمی ماش و کمی جو(سایر حبوبات ممنوع)از دو روز قبل میخیسوندم تو آب و نمک.

ماش و جو رو می پختم و اولین سری تا کف کرد، آبش رو دور میریختم.

گوشت گوسفند رو هم با یه پیاز کوچک پخته و ریش میکردم

آب قلم هم همیشه تو فریزر آماده داشتم.

سبزی آشی، ماش و جو، گوشت گوسفند، آب گوشت گوسفند، آب قلم، کمی پیاز سرخ کرده، کره محلی رو بار میذاشتم حدود ۲_۳ ساعت. 

هم مقوی و چرب بود هم لذیذ.

.

کوکو مرغ: گوشت مرغ پخته ریش شده، سیب‌زمینی پخته، شوید زیاد، زده تخم مرغ

.  کوکو گوشت گوسفند : گوشت گوسفند ریش شده، سیب زمینی ، شوید ، زرده تخم مرغ

.

کباب جوجه، کمی برنج با زیره فراوان ، کره محلی

.

کباب گوشت گوسفند، کمی برنج با زیره فراوان ، کره محلی

.

کباب کوبیده گوسفندی: گوشت گوسفند چرخ شده، کمی پیاز و نمک .

یا 

کباب کوبیده مرغ: گوشت مرغ چرخ شده، کمی پیاز و نمک

مثل کوبیده به سیخ می‌کشیدم رو‌ زغال کباب میکردم. . رو زغال یا تابه چرب کباب میکردم. یا یه صورت کباب تابه ای 

.

سوپ مرغ: کمی جو از قبل خیس خورده، مرغ، یه تکه کوچک هویج،سبزی خیلی کم، کره، رشته سوپی خیلی کم.

پخت آب قلم با کمی شکمبه گوسفندی و یه پیاز کوچک

.

کوکو سیب زمینی: سیب زمینی پخته+مقدار فراوان شوید(باد شکن هست)+نمک+ زرده تخم مرغ

.

چای کمرنگ شیرین یا لیدی میل + نان شیرمال، یا نان و کره و مربای هویج یا خرما و گردو