2733
2734
عنوان

مامانایی که نی نی 😍اردیبهشتی😍 تو دلشون دارن بیاین باهم باشیم

| مشاهده متن کامل بحث + 51004 بازدید | 7348 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
پسر من هفت ماهش داره تموم.میشه اما هنوز خیلی بد میخوابه. منو بیچاره میکنه . هر نیم ساعت بیدار میشه . ...

دکتر بردیش؟ وزنش چقدره؟ آخه میگن بچه خوب نخوابه خوب هم رشد نمیکنه

نه دکتر نبردمش. دخترم هم خیلی کم می خوابید به بردمش دکتر بهش شربت فلوکسیتین داد . من هم بهش ندادم . یه بار که سرما خورده بود بردمش دکتر  تا نسخه قبلیش را دید خیلی دعوام کرد گفت اگه به بچه یه ساله فلوکسیتین بدی تموم سیستم عصبیش را می ریزی به هم . اینه که دل خوشی نداشتم که ببرمش دکتر

و زنش بد نیست . وزن موقع تولدش 2900بود آخر شش ماه 7800 شده بود 

سلام مامانا😍

خوبین؟نی نی ها خوبن؟

الان دیگه همه جوجه ها بزرگ شدن و ۲ سال رو رد کردن

یاد اون روزا بخیر

بعد از مدت ها اومدم نی نی سایت گفتم یه خبر بگیرم ببینم در چه حالین

خیلی دلتنگتون بودم

هرکی دوباره نی نی دار شده دستش بالااااا؟؟😄

معجزه یعنی بعد از ۱۶ ماه انتظار دقیقا همون ماهی که نوبت عکس رنگی داری که بری واسه آی یو آی باردار بشی😍خدایا هزاران بار شکرت ازت میخوام به همه ی منتظرای نی نی معجزتو نشون بدی😊دوست مهربونم یه صلوات واسه نی نی دار شدن منتظرا و سلامتی همه نی نی های تو دلی بفرست ممنونتم😘مهربونا واسه دوباره مادر شدنم دعا کنید دو ساله منتظرم بچم خیلی تنهاست😔اللهم عجل لولیک الفرج🌱
2740
سلام مامانا😍 خوبین؟نی نی ها خوبن؟ الان دیگه همه جوجه ها بزرگ شدن و ۲ سال رو رد کردن یاد اون روزا ...

سلام خوبی ؟ من چندبار اومدم سر زدم ولی خبری نبود تویه تاپیک ، اره خداروشکر بچه ها دوسال رو رد کردن ، از همه بی خبری ؟ مگه گروه نداشتی واتساپ ، مشغول از پوشک گرفتنم😁

سلام خوبی ؟ من چندبار اومدم سر زدم ولی خبری نبود تویه تاپیک ، اره خداروشکر بچه ها دوسال رو رد کردن ، ...

قربونت خوبیم خداروشکر

منم مشغول از پوشک گرفتنم دخترم فقط واسه پی پی کردن میاد دستشویی وگرنه خیلی همکاری نمیکنه☹

چرا گروه هست ولی دیگه همه مشغول بچه داری شدن خیلی کم فعالیت میکنن

معجزه یعنی بعد از ۱۶ ماه انتظار دقیقا همون ماهی که نوبت عکس رنگی داری که بری واسه آی یو آی باردار بشی😍خدایا هزاران بار شکرت ازت میخوام به همه ی منتظرای نی نی معجزتو نشون بدی😊دوست مهربونم یه صلوات واسه نی نی دار شدن منتظرا و سلامتی همه نی نی های تو دلی بفرست ممنونتم😘مهربونا واسه دوباره مادر شدنم دعا کنید دو ساله منتظرم بچم خیلی تنهاست😔اللهم عجل لولیک الفرج🌱
دقیقن پسر منم پی پی رو میگه ولی با جیش مشکل داره 😂😂😂😂

شوهرم میگه کلا ولش کن دو سه ماه دیگه امتحان کن😄

داشتم فکر می کردم، شیخ عباس قمی صاحب مفاتیح، می توانست در آخر هر کدام از اعمال، بابی باز کند با عبارت «و اما مادران...»

اجر هر عمل را که می‌گوید، دستور هرکدام را که توضیح می‌دهد، زیرش بنویسد: اما برای #مادران، این چنین است که ....

👌مثلاً همین شب قدر!

سخنی هست دربارهٔ زنی که سجاده‌اش را پهن می‌کند و قرآن و مفاتیحش را می‌گذارد گوشه‌اش

و بعد

شروع می‌کند

مدام می‌رود به آشپزخانه؛ چای می‌گذارد، میوه تکه می‌کند، سقا می‌شود،...

و اشک‌هایش، با زمزمه‌ی جوشن، می‌چکد پای گاز، وقت چشیدن نمکِ سحری و نهار فردای بچه‌ها؟

گفتیم اشک و گریه

اصلاً چه می‌گویید دربارهٔ زنی که تا شانه‌اش تکان می‌خورد و می‌خواهد کمی اشک بریزد، کودکش سرش را خم می‌کند زیر چادرش و ملتمسانه می‌گوید «گریه نکن 😯😢»؟

بگویید اجر این خنده‌های اجباری تلخ و شیرین چند؟

زنی که عادت ندارد تنها، جامهٔ نور بپوشد

و بچه‌هایش را یکی یکی می‌برد غسل شب قدر بدهد، تا طهارتِ مضاعف شود برایشان تا سال بعد،

و از خستگی این غسل‌ها، خوابش بگیرد و کمی چرت بزند،

بهره‌ای از این لحظات ناب از دست رفتهٔ لیلة القدر، دارد؟

نمی‌دانم........

فقط.... اگر این دقت هاواعمال سادهٔ این مادرهانبود

و شب های قدر، به جای خواباندن کودکان‌شان

و نشستنِ فارغ بال تا خود سحر بر سر سجاده

آنان را با پاشیدن آب به صورتشان و هزار وعده و سرگرمی بیدار نگاه نمی‌داشتند،

به گمانم نه شیخ مفیدی در این دنیا یافت می‌شد، نه شیخ صدوقی، نه سیدرضی، نه طباطبائی، نه امینی نه...!

راستش… فکر می‌کنم

سهم قابل توجهی از ثواب تمام اعمالی که ما عاملین به مفاتیح‌الجنان، تا خودِ صبحِ قیامت، انجام می‌دهیم،

ثواب تمام جوشن‌ها، کمیل‌ها، نمازها، توسل‌ها، زیارت‌ها،صاف می‌رسد به مادرانمان!

✍خانم دکتر موحد

تقدیم به همه مادران