2733
2734
عنوان

ویهان 33،امان از قضاوت

| مشاهده متن کامل بحث + 467 بازدید | 71 پست
چرا، ولی تو اول منظورم رو نفهمیدی فکر کردی رضا شاه رو میگم، نوش هم که رضا هست چون شاه نشده رضا پهلو ...

نفهمیدی یعنی چی؟😕 هر زمانی فرهنگش به اون زمان مربوطه پس نباید به الان ربطش بدی. میتونستی بگی فک کرده مثلا نسل دکتر سمیعی قرار منقرض بشه! شاه که پیشینه درستی نداره( کلا، کاری به جزییات ندارم) وارد سیاست هم نشیم که الان قطع میشیم

درمورد جشن پوریم، شخصیت اِستِر و هامان برید بخونید و بدونید کیا توی سایت فعالیت میکنن و تاپیکاتون رو میترکونن😐😐😐از آگاه شدن مردم هراس دارن😈فرخ نژاد تو روز روشن دروغ استوری کرده،تاپیک زدم، بعد همونا که تاپیک هامان رو زدن، تاپیک حمید جون هم زدن☹😂  مطالبی که نصفه بهمون گفته بودن: قبل از همه چی بگم که ارث و حقوق و هبه و ... که به دختر و زن برسه برای خودشه ولی برای مردها و پسرها برعکسه ارث: پدر و مادر در قید حیات هر طور صلاح بدونن میتونن در حالت صلح عمرانی اموال خودشون رو به بچه ها ببخشن ولی اگر به هر دلیلی این کار رو نکردن به قانون سپرده میشه و اونجا طبق قانون تقسیم خواهد شد!بازم پدر مادر اینطور خواستن که اموالشون تقسیم بشه🙂 پس بچه های خوبی باشید که خانواده هاتون چیزی ازتون دریغ نکنندیه: وقتی یه مرد کشته بشه چرا دیه اش ۲ برابر زنه؟ پولو با خودش تو قبر نمیبره که اونو به زن و بچش میدن🙄چند همسری:  شرطش عدالته، ولی چند آیه بعدش که "نکته مهمش اینجاست" گفته کسی نمیتونه عدالت برقرار کنه و بهتره به همون یهدونه همسر اکتفا بشه😊 این احکام جز احکامی هست که بر حسب شرایط جامعه میتونن تغییر کننحضانت: تا ۷ سالگی با مادر و از ۷ تا ۹ سالگیه دختر و ۱۵ سالگیه پسر با پدره و بعد از اون بچه خودش تصمیم میگیره کدوم وری بره، و البته خرج بچه توی تمام این سالها با پدره          طرف میگه حاضرم با دود ارتباط برقرار کنم ولی پیام رسان ایرانی نصب نکنم هنوز حرف قبلیش تموم نشده داخل نی نی سایت پست میذاره🤨😂
برعکس رو با این شدت هیچ وقت ندیدیم

من دیدم تو سایت

جمله ی چرا انقدر زود ازدواج کردی؟ به اندازه ی جمله ی چرا ازدواج نمیکنی؟ زشته! جمله ی سومین بچه رو میخواستی چیکار؟ به اندازه ی سوال چرا بچه دار نمیشی ناراحت کننده اس! به اسم روشنفکری در زندگی دیگران دخالت نکنید🙏

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

نفهمیدی یعنی چی؟😕 هر زمانی فرهنگش به اون زمان مربوطه پس نباید به الان ربطش بدی. میتونستی بگی فک کرد ...

خب رضا پهلوی مال الانه، پس به الان نسبتش دادم دیگه...

نگفتم انشتین و بتهوون و .‌.

چون منظورم نام خاندان های سلطنتی بود 

وگرنه اکثر دانشمندان کوچکترین اهمیتی به ادامه پیدا کردن اسمشان ندارن و نام نیکشون کافیه

2731
و من اگه به همین شدت ببینم که کسی دهتر میخاد و از بچه پسرش بیزاره باهاش همین قدر برخورد میکنم

کار خوبی میکنید همه مثل شما نیستن متاسفانه

جمله ی چرا انقدر زود ازدواج کردی؟ به اندازه ی جمله ی چرا ازدواج نمیکنی؟ زشته! جمله ی سومین بچه رو میخواستی چیکار؟ به اندازه ی سوال چرا بچه دار نمیشی ناراحت کننده اس! به اسم روشنفکری در زندگی دیگران دخالت نکنید🙏
برادر من زن داره بچه اشم 20سالشه

خب شما استثنا باشی دلیل نمیشه همه اینطور باشن الان همه اکثر فاصله سنی بچه هاشون با هم دوساله بعد یه پسر بزگتر از دختر که فقط دو سال بزرگتره چه حمایتی میتونه بکنه؟

من در این تاریکی فکر یک بره روشن هستم تا بیاید علف خستگی ام را بچرد (:
[QUOTE=92418183]بهتره بگیم اکثرا مردم دوسدارن بچه پسر داشته باشن، ولی بخاطر اینکه حق دخترها ضایع نشه ...

عالیه واقعا تحسین برانگیزه این کارت ،الان جنسیت بچه ات چیه ؟

یه دختر دارم شاه نداره 😍👸
2740

متاسفانه این فرهنگ از زمانه پیامبر بوده تا الان ما خودمون نمیخوایم که این فرهنگ و باور غلط رو تمومش کنیم ..هرکسی حق داره یه جنست خاص رو دوست داشته باشه اما ب همون اندازه حق نداره ب جنسیت خاصی توهین کنه اگه ما از خودمون شروع کنیم تا چند سال دیگه این باور و اعتقاد جا میوفته ک کسی دیگه نتونه بین دوتا جنسیت فرق بزاره من خودم دوتا دختر دارم اگه بتونم دخترامو درست تربیت کنم و بهشون عزت نفس بدم اونا قطعا چن سال دیگه درباره چنین مسائلی حتی فکرم نمیکنن در درجه اول مهمه ک انسان باشیم ...من هرچقد با خودم فکر میکنم نمیتونم ب اون خانوم حق بدم اینکه جنسیت بچش اونی نشده ک خودش میخواد اصلا دلیل نمیشه تا این حد ناراحت باشه  خیلی از خانومایه سایتو دیدم ک ناراحت بودم از جنسیت وخیلیایه دیگه هم اومدن و دلداریش دادن ولی این خانوم بدترین عنوان رو برایه تایپیکشون انتخاب کرده بودن پس حق میدم ب اونایی ک ناراحت شدن ولی ن ب اونایی ک توهین کردن....

ما بد،تو از خوبیات بگو شرمنده شیم..