2737
2734

نظرات بعضیاتون برام عجیب بود مثلا گفتین ۴تومن قسط میدی و داری با یه تومن زندگیت میگذره!سوال اینجاست که کجا میگذره من گفتم چند ماهه لباس نخریدم ارایشگاه نرفتم و یخچالم نسبت به پارسال خالی تر شده تمام خوراکی های اضافه حذف شده.پول ادامه تحصیل نداشتم بدم پول نداشتم دوره های تخصصی کارمو برم و ....چرا!فقط به خاطر خرید یه خونه قدیمی کوچیک تو تهران.یعنی از همه چی زدیم فقط برای یه سرپناه!حالا قضاوتهای غلط بماند که خدا بگذره ازش اما دلم میخواد بودید همتون و من خرج یک ماه از مشابه سال گذشته رو براتون میزاشتم و تازه زمانی که گرونی نبود هنوز به این شدت که میدیدید باز با وجود اینکه قسطها از نصف الان کمتر بود اما باز نتونستم به کارهایی که همشون پول لازم داشت اختصاص بدم و فقط امورات زندگی رو باهاش گذروندم.شهرای کوچیک و فرهنگای دیگرو نمیدونم ولی قطعا تو تهران قیمت مسکن با شهرای دیگه قابل مقایسه نیست.من صاحبخونم سال اول ۲۵ میلیون رو اجارم کشید مجبور شدم وام بگیرم و امسال درخواست کرایه ۲میلیونی داشت یعنی ۱۵۰۰ گذاشت رو اجاره و ۵میلیون هم رو پول پیش یعنی ۱۰۰میلیون.خب با این تفاسیر اگر من وام نمیگرفتم که با زحمت بتونم یه خونه بخرم باید مشابه این پولو اجاره میدادم به صاحبخونه و نه تنها ارزش پول پیشم با تورم ۱۰۰درصدی میومد پایین بلکه دیگه تا آخر عمرمم نمیتونستم خونه بخرم وعروسک دست صاحبخونه میشدم که هرسال هر رقمی عشقش میکشید میزاشت رو اجاره.آره دوستان اینجوری بود که خودمو انداختم تو سختی .که حالا اینجا یه عدتون با تمسخر نیش و کنایه بزنید.حداقل تونستم بدون حمایت خانواده با تحمل سختی یک قدم بردارم.پس کسی که میگه با یه تومن میتونم زندگی کنم ولی پدر مادرش حمایت کردن بهش خونه دادن و عروسی گرفته نیاد باد بندازه تو غبغبش که آره ما میتونیم زندگیو بچرخونیم.در ضمن کسی گرسنه نمونده ولی زندگی هم نکرده.هروقت تونستی با ارامش بدون حساب بچتو ببری اسباب بازی بخره بیا اینجا و بگو من میتونم با یه تومن بهترین زندگیو کنم.