2737
2739
عنوان

تیزهوشان

| مشاهده متن کامل بحث + 45768 بازدید | 60 پست
برادر شوهر منو دوتا دختر خاله هام خوندن  خيلي هم زرنگن و اصلا هم مشكل نداشتن الان هر سه پزشكي ...

ببینید من خودم دارم تیزهوشان درس میخونم، 

چند تا مورد هست، 

1. به روحیه شخص خیلی ربط داره 

2. اگه که از دبستان به دبیرستان میرن بعضی از مشکل ها به خاطر تغییر مقطعه 

3. روحیه و رقابت های همکلاسی ها خیلی مهمه مثلا من کلاسم جو خوبی داره با بچه ها دوستیم خیلیم خوش میگذره 

4. شاید معلما خوب درس بدن ولی یه چیزی که خیلی واضحه اینه که خیلی خیلی خیلی خیلی بیشتر از سطح تدریس از دانش آموز میخوان ، مثلا نکته رو میگن ولی یه سری سوال عجیب و غریب از توی نکته در میارن که ادم میمونه. 

بستگی به روحیه ی بچه تون داره

ما خودمون خیلی وقتا کم میاریم ولی خب میگذرونیم.

اصلا بچه تون رو اذیت نکنین هی از این کلاس به اون کلاس نکنید، بزارید ارامش داشته باشه، نمرش بد شد هیچی بهش نگید سعی کنید کمکش کنید، خیلی از نمره ها مخصوصا نمره های مستمر بین بچه های کلاس زیر 15 هست و این کاملا طبیعیه چون واقعا سطح امتحانا بالاعه واقعا بالاعه 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بچه باید جایی درس بخونه که آرامش داشته باشه سطح مالی و هوشیشون در یه سطح باشه چون این تفاوتا اذیت می ...

ب نظرم اگه که بچه تون مشکل داره بفرستیدش کلاس

وگرنه خیلی خیلی گیج میشه اگه که چند جای مختلف بره

بعضی هستن همزمان 3 تا کلاس شیمی میرن برای اینکه به هر کدوم از دانش اموز کلاسا بگن ما بیشتر بلدیم و روحیه رو بهم بزنن 

سلام ما درحال حاضر داریم از یه شهر دیگه میریم تهران 

و دنبال یه مدرسه هستیم و درحال حاضر دارم از نهم میرم دهم و یکی از گزینه های ما مدرسه تیزهوشان هست خودم یکم تردید دارم چون توی سال هشتم که انلاین بود یکم درسم مخصوصا ریاضی افت کرد اما باز معدل نوبت اول نهم ام شد ۱۹.۷۲ و نوبت دوم هم که هنوز شروع نشده. 

یکی از بیشترین ترس هام این هست که عقب بیوفتم و نتونم به بقیه برسم و طرفی دیگه میترسم که دیگه وقتی برای تفریح و زندگی کردن نداشته باشم و از طرفی که میگم اگه مدرسهرمعمولی برم اینده دیگه ندارم. 

لطفا کمکم کنید که چکار کنم؟ 

2728

برای تیزهوشان ثبت نام کردم ولی اوایل تمایلی به رفتن نداشتم. تا اینکه دیگه تصمیم گرفتم با یک برنامه ریزی خوب و آزمون های آنلاین که به تازگی آشنا شدم شروع کنم به درس خوندن. پلکان خیلی بسته های خوبی برای تیزهوشان داره. استرس منو تا حدی کاهش داده.

https://peleyad.com

سلام عزیزم

من خودم در مدرسه تیزهوشان تحصیل میکنم و واقعا خوبه 

از نظر من اگر می‌خواید که اینده درخشانی داشته باشه فرزندتون بزاریدش تیزهوشان اما اگر علاقه نداره این کار رو نکنید چون ممکنه فشار عصبی بهش وارد بشه و اگر علاقه داره براش کتاب های «سمپادیوم»و«هوش کمپلکس» رو تهیه کنید و حالا در انتها براتون عکس چند تا از بهترین کتاب های تیزهوشان رو میزارن 

من الان کلاس 8 هستم و از ششم وارد تیزهوشان میشم 

مهمترین نکته برای موفقیت برنامه ریزی های روزانه و هفتگی هست سعی کنید روزی5 ساعت تست زدن رو در برنامه فرزندتون قرار بدید وبینش هر 2 ساعت 1ساعت استراحت به فرزندتون بدید و سعی کنید روحیه ی فرزندتون رو با حرف های منفی خراب نکنید 

امیدوارم که تونسته باشم کمکی کنم بهتون 

هر سوالی داشتید من در خدمتون هستم از جایی که خیلی کم پیش میاد که دانش اموزان تیزهوشان زیاد روی این موضوعات وقت بزارن چون واقعا در تیزهوشان رقابت تنگاتنگی وجود داره پس لطفا سوالاتتون رو بپرسید 

خدانگهدار

این کتاب بهترین کتاب ها هستن 👇

تیزهوشان فقط یکم سخت گیرن و گرنه آنچنان چیز خاصی نیست

و بستگی به روحیه دانش آموز داره که آدم حساس و خیلی عاطفی ای نباشه، از درس و رشته‌ش خوشش بیاد و درس بخونه.

و اینکه برای راهنمایی خیلی خوب نیست دانش آموز بره تیزهوشان، چون وقتی برای انجام فعالیت های دیگه واسش نمیمونه و از دوران نوجوونیش نمیتونه خوب استفاده کنه، ولی برای دبیرستان طبیعتا چون به کنکور نزدیکه مجبوره از کارهای دیگه برای درسش بزنه (البته این نظر منه که توی این سنم، ممکنه شما اینطور فکر نکنین)

2740

به نام خدا سلام به همگی 

من درحال تحصیل در مدارس تیزهوشان هستم 

اون دانش اموزانی که از ششم به هفتم در این مدارس پذیرفته شدند ممکنه اوایل مدرسه ، خودشون رو خیلی با بقیه مقایسه کنند و دنبال نمره 20 باشند و به همین دلیل کمی روحیه شون متزلزل میشه اما اینا مقطعی هستش و اسمش افسردگی نیست 

کمی که بگذره دانش اموز خودش می فهمه و به عمق این جمله که درس رو باید یاد گرفت نه اینکه حفظ کرد ، می رسه و کم کم به شرایط روحی عادی اش بر می گرده .

من افسرده نشدم ولی همینطور که گفتم اوایل خیلی خودخوری می کردم که چرا 20 نمی گیرم چرا فلانی گرفت و ... که این هم همین طور که گفتم به خاطر ورود ششم به هفتم و وجود نمره به جای نتایج کیفی توصیفی هستش .

بعضی از بزرگواران گفته بودند که زیاد امتحان می گیرن و درس می پرسن و... که همه اینا به خاطر این هستش که از اینکه دانش اموز درس هاش رو حفظ کنه جلوگیره بکنند و دانش اموز شده 5 ساعت وقت بذاره عمق درس رو بفهمه تا دیگه برای همیشه اون مطلب رو یادش بمونه و هی لازم نباشه سر هر امتحان اونو دوباره بخونه ؛ نه اینکه نیم ساعته بیاد جز به جز رو حفظ کنه بعد بیاد امتحان بده و سر امتحان بعدی دوباره و دوباره هی اون درس بخونه ...

فضای این مدارس کاملاااا درسی هستش و تا حالا من چیز غیر اخلاقی یا صحبت های منحرفانه در مدرسه از زبون کسی نشنیدم . درواقع در این مدارس ادب از معدل درسی مهمتره ، جوری که یه بی احترامی کوچیک کارت رو به دفتر و تعهدنامه می کشونه . موقع ثبت نام تو مدرسه که من هستم ، اول مدرسه  سه تا تعهد نامه به همه دانش اموزان دادن که هم خودشون هم والدینشون باید امضا کنند 

ما تو مدرسه خیلی شر و شیطون هستیم ، شوخی می کنیم ، با معلم هر درسی چه پیر چه جوون بگو بخند می کنیم ، هر زنگ بازی های مختلف می کنیم اماااا درسمون رو هم می خونیم . 

معلم ها هم مطالب خیلی خوبی می گند و برای ما مدرسه خودش چندتا معلم دیگه هم اورد تا درس های اختصاصی مثل زیست و فیزیک رو خیلی خوب کار بکنند . 

معلم ها کتابکار معرفی نمی کنند اما خود مدرسه تیزهوشان برای سه درس فارسی و ریاضی و علوم کتاب تکمیلی دارند که اونا هم بیشتر فعالیت و متن های درسی اضافه بر کتاب هستند . مطالبی که باید بخونی زیاد میشه اما اگه درس ها رو تلمبار نکنی برای یه شب  ، و بتونی خلاصه نویسی و برنامه ریزی بکنی همه برات راحت و اسون میشه . 

و اینکه دانش اموزان تیزهوشان با بقیه بچه ها فرقی ندارنددد... فقط اونا بیشتر به درس علاقه و توجه نشون میدند همین ...

اینطور نیست که بچه های تیزهوشان هوششون در حد  فیلسوف و دانشمند باشه . نه  فقط اونا بیشتر می خونند . اینکه بگیم  کسایی تیزهوش هستند و IQ بالایی دارند می تونن برن این مدارس فقط به شرکت کنان این ازمون انرژی منفی میده و اعتماد به نفسشون رو میاره پایین.لازم نیست 13 ساعت بشینی درس بخونی منظورم این نیست معمولی درست رو بخون عادی

هیچ بشری تو این دنیا خنگ نیست فقط انواع هوش ها با هم فرق داره . یکی هوش ریاضی داره یکی هوش اجتماعی داره و انواع هوش های دیگه ، که متاسفانه الان در جامعه به هوش اولی باهوش و به دومی خنگ می گند ..

اما در مدارس تیزهوشان می تونی خودت رو با هر استعدادی که داری نشون بدی . برای مثال من به ادبیات و تاریخ و عربی و اینجور درسا علاقه و توانایی داشتم اما در ریاضی و فیزیک اصلااا و ابداا علاقه نداشتم و ندارم اما تونستم با علاقه و توانایی خودم بشم نویسنده پایه فلان مدرسه تیزهوشان شهر فلان یا مثلا تونستم در مسابقات تفسیر قران رتبه اول شهرستان و استان رو بیارم . اما درس هایی که علاقه نداشتم رو هم برای اینکه تو رتبه ی کلاسیم و نمره ی درس هایی که دوست داشتم گند نزنند و همه تلاشم رو برباد ندن می خوندم ، مثلا درس ریاضی رو من تنهایی نمی تونستم بخونم حوصله ام نمی شد . با یکی از بچه های یه مدرسه دیگه که دوستم هستش رفتیم کتابخونه درس ریاضی رو خوندیم . مطالبی رو هم خارج کتاب بود رو هم با هم کار کردیم . اگه چیزی رو بلد نبودیم این به اون یاد میداد و این خودش به ما تو یادگیری اون مطلب کمک می کرد . اینم بگم اون دوستم تو مدرسه غیر انتفاعی هستش اما اطلاعاتش در حد دانش اموزان مدارس تیزهوشانه چون خودش می خواد پیشرفت کنه و عقب نمونه ! 

تو اگه دوست داری بری تو این مدارس اینکار رو بکن به حرف های بقیه توجه نکن . پدر مادر من مخالف بودن من برم تیزهوشان اما من تونستم قانعشون کنم و رفتم و ازمون دادم . اگه هم قبول نشدی فدای سرت . قبول نشدت رو برای خودت پتک نکن که هی بکوبی تو سرت ، بکنش انگیزه برای پیشرفت بیشترت در زمینه های علمی...

اگه یکی از دوستات تو مدارس تیزهوشان بود باهاش ارتباط برقرار کن و هی اطلاعاتتون رو تبادل کنید . 

مدارس تیزهوشان خیلی خیلی مسابقات و المپیاد دارند که تو باید سمت موضوعی بری که مورد علاقت هست . از هر موضوعی تو مدارس تیزهوشان المپیاد هست ؛ هر موضوعی ...

یکی دیگه از مزایاش تعداد کم و یا متعادل دانش اموز ها هستش . در این مدرسه که من هستم هر پایه یه کلاس داره که بیشترین تعداد 26 نفر هست در هر پایه ، که البته منظورم پایه های متوسطه اوله و صد البته  در پایه های متوسطه دوم تعداد دانش اموز ها کم هستش .  

و موضوع دیگه اینکه با تمام درس خوندن ها جای اردو رفتن و ...هم محفوظه ( ; 

در رابطه با شهریه ، شهریه فرزندان فرهنگیان با بقیه فرق می کنه و کم تره 

و در اخر سر بگم که ، مهم معدلت نیست معم یادگیره هستش . شاید به من بخندی و بگی این حرف کلیشه ای هستش و نمیشه و بلاخره بعضی از درس ها حفظ کردن می خواد و غیره اما بدون اگه از الان به این مطلب گوش کنی قطعا تو اینده تحصیلیت حداقل در این مورد ضربه نمی بینی 

یا علی 

گلم به نظرات منفی گوش نده همه چیز بستگی به دانش اموز داره اگه هدفمند و علاقه مند به یادگیری بیشتری قطعا تیزهوشان بهترین مدرسه است و قطعا در مسیر کنکور در موفقیتت نقش داره اما اگه حال درس نداری تیزهوشان نرو

من تو مدارس سمپاد درس خوندم و خیلی هم راضیم چون واقعا مسیر زندگی من رو عوض کرد و باعث شد که الان خلب ...

منم مشاورم که از که از گروه آموزشی مهرشاد سبطی بود سمپاد درس خونده بودن خیلی عالی و با تجربه بودن 

سلام تیزهوشان عالیه من خودم اونجا میخونم

مدیر و ناظم ها برا بچه ها خیلی ارزش میزارن

زنگ تفریح ها 10دقیقه است و کلی حال میده

هی نمیگن حجابو فلان

مسابقات شونم عالیه

من که راضیم هرکیم میگه بده خودش قبول نشده زر میزنه که بقیه هم نرن  

خواهرم میخواد بکوب میخونم میگه ساعت۶صبح بیدار میشم ۹میخوابم 

قراذ بابام هوش کمپلکس بخره با تست خالی نمیدونم چه کتابی باشه تست داشته باشه بیشتر از۱۰۰۰تا تست روزی ۵۰۰تا بزنه

چه کتابایی بخریم

و بیشتر چی بخونه

از چی بیشتر میاد

کسایی که تیز هوشان قبول شدن میشه پی دی افارو بفرستین

سالای قبلو زده 🥺❤

ممنونتون میشم

ششم به هفتم

دیر نیست؟؟  شروع کرده

بچه من از تابستون ورود به پایه ششم به موسسه موفقیت رفت و کاملا با برنامه اون ها پیش رفت و تونست توی آزمون قبول و موفق بشه. درباره جو درسی هم اگر بچتون تلاشگر و اهمیت به درس بده میتونه گزینه مناسب و خوبی باشه.

2706