2733
2734
عنوان

حالم‌خیلی‌بده دعوا کردیم

| مشاهده متن کامل بحث + 306 بازدید | 28 پست
نمیشه سعی میکنم ولی نمیشه 

من هیچ وقت تو دعوا از انجام وظایفم شونه خالی نمیکنم

اتفاقا وقتایی ک قهرم هم غذای بهتری درست میکنم هم خونه رو مرتب میکنم فقط باهاش بگو بخند نمیکنم ک همین سکوت زجرش میده و پیش قدم میشه

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

قهر چقدر چیزه بدیه .با همسر اولم کارمون به طلاق کشید ولی قهر هرگز. با همسر دومم هم توی این دوازده سا ...

چجوری پس حرفایی که قلبتو به درد میاره رو تحمل میکنی به روی‌خودت نمیاری

دختر که داشته باشی خیال می کشاندت به بعد از ظهر گرم روز تابستانی که گوشواره های میوه ای از گیلاس های به هم چسبیده به گوش انداخته اید همان هایی که هر که بیاویزدشان از شادی لبریز می شودو خنده از ته دل امانش را میبرد.
ببین پس کتک نخوردی با چهارتا حرف دلت شکسته جای من اگر بودی اینجوری نمیگفتی سر چهارتا حرف دلگیرم

کتک‌ بزنه  یه لحظه هم پیشش نمیمونم 

دختر که داشته باشی خیال می کشاندت به بعد از ظهر گرم روز تابستانی که گوشواره های میوه ای از گیلاس های به هم چسبیده به گوش انداخته اید همان هایی که هر که بیاویزدشان از شادی لبریز می شودو خنده از ته دل امانش را میبرد.
2731

بعد اینکه زندگی میدون جنگ نیس ک یکی اون زد توهم بزنی

زندگی یعنی گذشت یعنی یبار تو کوتاه بیای یبار اون

من و همسرم بحث میکنیم مثل همه زن و شوهرا اصلا زندگی بدون بحث غیرممکن

اما توی بحث و دعوا وقتی اون داد میزنه سکوت میکنم وقتی حرف بدی میرنه سکوت میکنم انقدر ساکت میمونم تا اونم خسته بشه اروم بشه بعد میرم سراغ کارام بعد ک موقعیت صحبت پیش میاد بهش میگم سکوت کردم به حرمت رابطمون بخاطر احترام خودم ک بهم بی ادبی نشه سکوت کردم وگرنه منم میتونم حرف بزنم بچه ۲ساله ام میتونه!

من هیچ وقت تو دعوا از انجام وظایفم شونه خالی نمیکنم اتفاقا وقتایی ک قهرم هم غذای بهتری درست میکنم ه ...

منم عزیزم فقط گفتم‌نمیتونم‌صداش بزنم بیاد ناهار من اصلا اشتهام‌کور‌شده به خاطر دخترم به روی خودم نمیارم‌ سخته سخت

بعد اینکه زندگی میدون جنگ نیس ک یکی اون زد توهم بزنی زندگی یعنی گذشت یعنی یبار تو کوتاه بیای یبار ا ...

چقدر‌خوب‌من‌ نمیتونم ساکت بمونم  

چجوری پس حرفایی که قلبتو به درد میاره رو تحمل میکنی به روی‌خودت نمیاری

بستگی داره چی میگه و ایا وقتی هم جالش خوب اون حرفارو ب شوخی هم میگه؟

بعد باید برا زندگیتون قانون و حدو مرز بزارید و بگید هیچکدوم از دونفر حق نداره این خط قرمزارو رد کنه.

مثلا توهین و بی ادبی

توهین و قاطی کردن خانواده ها

شخم زدن مسائل گذشته

منت گذاشتن و تحقیر کردن

بستگی داره چی میگه و ایا وقتی هم جالش خوب اون حرفارو ب شوخی هم میگه؟ بعد باید برا زندگیتون قانون و ...

دقیقا همه اینا رو گفتیم  دیگه خط قرمزی نموند

چقدر‌خوب‌من‌ نمیتونم ساکت بمونم  

خب مشکل همینجاست وسط دعوا شما هردو شروع می کنید به فریاد!!!

شاید بگید چرا من ساکت باشم اون ساکت نشه!

چون زندگی چرا نداره یا گذشت یا جنگ ادامه پیدا میکنه

من توی دعوا خ کم پیش اومده حرف زشتی ازهمسرم بشنوم

شاید فکر کنید حتما همسر من خودش رعایت میکنه

اما پشت این خوب بودن 

منی هستم که تا حالا حتی یکبارم به شوخی بهش نگفتم غلط کردی یا بیشعور یا هر حرف زشت دیگه ای!

هیییچ وقت تو دعوا بهش توهین نکردم حتی اگه  ازون شنیدم!

هیچ وقت وسیله ای رو بسمتش پرت نکردم بلند شدم و براش اون وسبله رو بردم

هییچ وقت جلو خانوادش یا خانوادم حتی اگه قهر بودم بی ادبی نکردم بهش 

هیچ وقت نشده ب خانوادش توهین کنم 

همسر من در قبال این رفتارها شده ادمی ک اونم توهین نمیکنه اما قبل من اینطوری نبود 

من احترام خودمو اینطوری حفظ کردم توی دعوا دهن ب دهن نمیشم چون میدونم اگه الان بهم بگه ...... و من جواب بدم حرف بعدیش زشت تر و سوزاننده تر! پس برای اینکه شان و شخصیتم حفظ بشه خودم رعایت میکنم

دقیقا همه اینا رو گفتیم  دیگه خط قرمزی نموند

اشکال نداره گذشته گذشته از الان سعی کنید زندگیتون اینطور پیش نره

شنیدی کمال همنشین درمن اثر کرد!!!

بزار همسرتون از همنشینی با شما ادب و احترام رو یادبگیره نه اینکه شما توهین و بی ادبی همسرتون رو یادبگیرین!

خب مشکل همینجاست وسط دعوا شما هردو شروع می کنید به فریاد!!! شاید بگید چرا من ساکت باشم اون ساکت نشه ...

افرین به شعور و تربیتتون 

افرین به شعور و تربیتتون 

ممنون محبت دارید

من شک ندارم شما هم مبادی اداب هستید اما عصبانیت و خشمتون رو فقط نمیتونید کنترل کنید

قدم اول برای سکوت اینه که کنترل خودتون از دست ندید 

دربرخورد با همسرتون و چه هر شخص دیگه ای اگر بدونید ۹۰درصد ادم ها از روی جهل و نادانی یا سوتفاهم توهین می کنند یا رفتار زشت دارند تا از روی بدجنسی کمتر عصبانی میشید

براتون ارزوی لحظه های خوب دارم❤