2733
2734
ولی متاسفانه بعضی ها نمیخوان باور کنن که هدف این دسته چیه  اینهااصلا براشون چیزی جز پول معنی ن ...

دقیقا بعضیا واقعا ساده ان.

خدایا هوامون‌ رو داشته باش دمت گرم🤍🌾
دوستان میگن رفتن و تغییر میکنن و مثلا از نظر پوشش... یا میخواستن از بچه ها پول دربیارن و... یکی هم ا ...

من گفتم حتی شک دارم که بچه ها مال خودشون باشن میدونید چرا 

چون دیدم که این حرف رو زدم 

ندیدید  ادمهایی که بچه اجاره کردن  برای ایحاد حس ترحم و کمک رفتن از دیگران اینها هم از همون ادمها هستن فقط پوشش و لحن گفتارشون عوض شده مدرن شدن بلد شدن از کدوم در وارد شن 

شما هنوز تو فاز باور نکردن و بستن چشم هاتون رو واقعیت ها هستید خدا کنه دنیا انقدر خوب باشه و مردم انقدر پاک ونجیب باشن که ما شرمنده بشیم و حرف امثال شما درست باشه ولی متاسفانه تا الان هرچی پیش رفته دیدیم چیزی که حتی گاهی فکرش رو هم نمیکردیم درست بوده و در عجب موندیم از این ادم دوپا 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من گفتم حتی شک دارم که بچه ها مال خودشون باشن میدونید چرا  چون دیدم که این حرف رو زدم  ن ...

منم دیدم، مثلا اینک بچه رو تو سرما رو دست میارن برای گدایی... خب معلومه هیچ مادری اینکارو بچه ش نمیکنه....

ولی باز هم همه اینا احتماله. و اینکه اگ دور و برمون آدم بد هست، آدمای خوب هم هستن. و همین یعنی نمیشه قضاوت کرد.

🖤💚🇮🇷الهي رِضاً بِقَضائِكَ و تَسْليماً لِامْرِكَ وَ لا مَعْبودَ سِواكَ يا غِياثَ الْمُستَغيثين؛ ما را برای گریه سر آستین بس است...🍂 هی خوابیدم و بلند شدم، هر بار گفتم‌‌کاش خواب بوده باشه، اما واقعی بود...💔هنوزم صبح که بلند میشم، همه چی تو ذهنم میچرخه، و یادم میاد که  نیستین... تا کی قراره این ماجرا تکرار شه؟؟؟🥀 
بحث الان اینه، ایشون که گفتن بچه بیارید برای کشورتوووون فرزنداوری کنید برای کشورتووون،، چرا دست بچه ...

اینکه گفت بر میگردن، میتونه توجیه خوبی باشه.

چون بچه هاش هنوز به سن شغل و کار و... نرسیدن. 

🖤💚🇮🇷الهي رِضاً بِقَضائِكَ و تَسْليماً لِامْرِكَ وَ لا مَعْبودَ سِواكَ يا غِياثَ الْمُستَغيثين؛ ما را برای گریه سر آستین بس است...🍂 هی خوابیدم و بلند شدم، هر بار گفتم‌‌کاش خواب بوده باشه، اما واقعی بود...💔هنوزم صبح که بلند میشم، همه چی تو ذهنم میچرخه، و یادم میاد که  نیستین... تا کی قراره این ماجرا تکرار شه؟؟؟🥀 
2731
منم دیدم، مثلا اینک بچه رو تو سرما رو دست میارن برای گدایی... خب معلومه هیچ مادری اینکارو بچه ش نمیک ...

بله تو همه ی زمینها بد و خوب وجود داره

بین شما خانم های مذهبی یه حرف خیلی معروفه که زنی که نمیخواد ازش سو استفاده بشه و ازچشم بد ونگاه بد دور بمونه با پوشش نا مناسب بیرون نمیره وقتی پوشش مناسب نداشتی یعنی خودت با دست خودت راه رو برای

تعرض و نگاه و حرف بد باز کردی 

کار این افراد هم  مصداق همین حرفه اصلا کار ندارم طرف چه مدل پوششی داره یا چی رو تبلیغ میکنه وقتی از لحظه به لحظه ی زندگیت فیلم گرفتی و گذاشتی تو معرض دید عموم راه رو بازکردی برای خیلی چیزها که یکیش قضاوته قضاوت وقتی شدید تر هم‌میشه که حرف و عملت یکی نباشه 

دوستان میگن رفتن و تغییر میکنن و مثلا از نظر پوشش... یا میخواستن از بچه ها پول دربیارن و... یکی هم ا ...

نه ما کاری به پوشش و تغییر زندگیشون نداریم 

بعد هم به جز اینکه از تعداد بچه‌هاش بلاگر شده بود هنر دیگه ای داشت ؟

به هر حال فرد مهمی نبوده و الانم نیست 

اینم یکی مثل بقیه ی بلاگرا که حالا بچه دار شدن رو برای دیده شدن انتخاب کرده 

...
اینکه گفت بر میگردن، میتونه توجیه خوبی باشه. چون بچه هاش هنوز به سن شغل و کار و... نرسیدن. 

برگشتنشون مهم نیست، خیلیا نمیتونن مثل ایشون فرزنداوری کنن ومهاجرت کنن تا شرایط پیشرفت برا بچه هاشون فراهم کنن، که شاید یه روز هم برگردن!! 

باید همینجا بمونن و بتونن ازامکانات و پیشرفت برا بچه ها استفاده کنن!!! 

برگشتنشون مهم نیست، خیلیا نمیتونن مثل ایشون فرزنداوری کنن ومهاجرت کنن تا شرایط پیشرفت برا بچه هاشون ...

ایشون وقتی داشتن به بچه زیاد فکر میکردن..

یا حتی وقتی داشتن دهمی رو باردار میشدن نمیدونستن قراره همچین موقعیتی براشون بیاد.

و بر اساس اینگه قراره تو یه کشور دیگ بچه هاشون از امکانات اونجا استفاده کنن بچه نیاوردن، بلکه با علم به اینک قراره همینجا بمونن فرزند زیاد آوردن.

حالا چرخ زندگی شون چرخیده و یه موقعیت شغلی براشون پیش اومده. و تصمیم گرفته از این موقعیت مقطعی استفاده کنه.

نه ما کاری به پوشش و تغییر زندگیشون نداریم  بعد هم به جز اینکه از تعداد بچه‌هاش بلاگر شده بود ...

خب پس اگ مثل بلاگرای دیگ س چرا انقد بزرگش میکنن. منم معتقدم یه بلاگره ک فرزند زیاد داره و تو طیف مذهبی قرار میگیره همین، و حالا یه تصمیمی برای زندگی ش گرفته، اینکه انقد بلمبشو نداره ک همه بزرگش میکنن و جبهه گرفتن براش...

بله تو همه ی زمینها بد و خوب وجود داره بین شما خانم های مذهبی یه حرف خیلی معروفه که زنی که نمیخواد ...

این وسط یه نکته ای رو جا انداختید. درسته یه خانومی با پوشش نا مناسب باعث میشه بقیه نگاهش کنن، اما این توجیهی برای نگاه نامناسب بقیه نیست. اینم اشتباهه اونم اشتباه.

اونی ک زندگی شخصی شوجلوی دید میزاره یا اصطلاحا بلاگری میکنه، 

درسته ک این غلطه، ولی توجیهی برای قضاوت کرذن من درمورد قسمت پنهان زندگی ش یا هر چیز دیگ درموردش نمیشه.

این وسط یه نکته ای رو جا انداختید. درسته یه خانومی با پوشش نا مناسب باعث میشه بقیه نگاهش کنن، اما ای ...

بله کاملا درسته 

من اگر هم قضاوتی که در مورد ایشون کردم  

در مورد تضاد بین حرف و عملشون بوده 

من به به سبک زندگیشون یا پوششون یا هر چیز دیگه ای به قبل یا بعد این و بعد از خروج از کشور کاری ندارم اصلا به من ربطی نداره میخوان بمونن یا برگردن زندگی خودشونه و طبق شرایط زندگی خودشون باید تصمیم‌بگیرن 

من بحثم اینه که چرا کسی که کلی سخنرانی میکنه که اینجا شرایط از همه لحاظ خوبه  هم برای زندگی هم برای تربیت بچه چرا خودش تو این اوضاع و شرایط نمونده 

اگر همه چی گل و بلبله چرا رفت 

اگر هم شرایط جوریه که بالندگی و رشد برای خودش و بچه هاش رو جای دیگه دیده چرا این همه توصیه  و تشویق میکنه 

خوب قشنگ میگفت اینجا خوبه برای کسی که نمیتونه از این شرایط و اوضاع فرار کنه 

وبرای کسی که میتونه

برای رشد و بالندگی وپیشرفت رفتن و  نموندن از واجباته 

همین جور که خودم تا تونستم و دست و بالم باز شد نموندم و رفتم 

بعد اون موقع چهار تا مثل من غلط میکردن در موردشون قضاوت کنن 

ایشون وقتی داشتن به بچه زیاد فکر میکردن..  یا حتی وقتی داشتن دهمی رو باردار میشدن نمیدونستن قر ...

ولی به نظر من اگر شرایط اقتصادی وزیستی و اجتماعی افراد اوکی باشه، هیچوقت کسی مهاجرت نمیکنه، 

معمولا آدما بخاطر بهتر بودن شرایط تو کشور دیگه مهاجرت میکنن، چون مهاجرت خیلی سختی داره که آدما به امید بهترشدن شرایط، تن به اون میدن

نظر من البته

ایشونم شرایط مناسب ندیدن که حاضر ب پذیرش مهاجرت شدن