2733
2739
هنوزم دوست ندارم طبیعی زایمان کنم ولی دوست داشتم اگه سزارینم میشدم یه جوری میشد که بعد از اینکه بچه رو از تو شکمم درآوردن بندازن تو بغلم چون حالا که فیلمشو میبینم احساس میکنم بچم وقتی ازمن توشکمم جداشد خیلی ترسیده بود واحساس تنهایی وغربت میکرد خیلی دلم براش میسوزه عزیزمممممممم
اللـــهم عجل لولـــیک الفـــرج و العــــــافیه و النـــــــصر
من خوشحالم که دوسال و دو ماه شیر خودمو خورد.خیییییییییلییییییییییی ناراحتم که رو وزن بچم حساس بودم و یک عالمه کره بهش خوروندم به امید اینکه تپل بشه ... ناراحتم حرف دکتر رو گوش نکردم و به بچم یه بار ترنجبین دادم برای زردیش.
برای دوستم یه موضوعی رو 125698742 بار هم تعریف کنم بازم بادقت گوش می کنه 😍😍😍

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من اگه برگردم عقب و به اونروزا ،‌ با وجودی که بچم از شیر من سیر نمیشد حرف هیچ کس رو گوش نمیدادم و فقط شیرخودمو میدادم بهش تا یواش یواش زیاد شه
یکیو استخدام میکردم که برام غذاهای مقوی بپزه و یه چند ساعت در روز بچه رو نگه داره که بتونم یه چند ساعتی بخوام ،‌ ( شیر من با استراحت خیلی زیاد میشد ولی متاسفانه من هفت روز اول فقط 7 ساعت در کل خوابیدم و همین شیرمو بیرمق کرد!)
کاش می شد زندگی را هم عوض کرد٬ مثل «چایی» وقتی که سرد می شود…
2728
بمیرم مامی آرتی
منم به این خاطر طبیعی زایمان کردم تا هورمونها ی لازم تو بدن نی نی تولید شه و متوجه باشه داره اتفاقی براش میفته و اماده باشه. اومد بیرون چشمشو باز کرد و هموشیار بود و فقط نق میزد. گذاشتنش رو سینه ام. نازیییییییییی
نبودنِ تو فقط نبودن تو نیست، نبودنِ خیلی چیزهاست...کلاه روی سرمان نمی ایستد! شعر نمیچسبد...پول در جیب مان دوام نمی آورد! نمک از نان رفته!!! خنکی از آب.......ما بی تو فقیر شده ایم مادر💔
سلام فاطمه جون. تربت امام حسین رو با یه کمی آب زمزم یا آب فرات مخلوط کن. روز اول قبل از اینکه به بچه شیر بدی یه کمی با سر انگشتت بزن به کام بالای بچه. بهتره کسی این کار رو انجام بده که وضو داره. ان شاءالله که به سلامتی زایمان کنی جونم.

2740
پسرم به شیر و لبنیات گاوی حساسیت داره و من این را وقتی هشت ماهه بود با پیگیریهای خودم از طریق نی نی سایت و اطلاعاتی که دوستان اینجا بهم دادند فهمیدم و تا اون موقع علارغم پیگیریهای من متاسفانه هیچ کدوم از متخصصین اطفال متوجه مشکل نشدند!!!!!

و من الان وقتی یاد درد هایی هایی که پسرم به خاطر آلرزی متحمل شده خودمو سرزنش می کنم!!
با تــوام حــوا… تـــو مــگر سیــب را پــوسـت کنـده خـورده بــودی کــه دنیــا اینــــگونـه پــوسـت مــا را مـی کنــد…..؟؟؟
راستی حتما به شیشه خوردن هم عادتش میدادم.....یه وقتهایی واقعا لازم میشه

منم از اینکه تخت کودک و نوجوان خریدم پشیمانم....بهترین کار اینه که تا 5-6 سالگی با همون تخت کودک سر کنند تا بعد بزرگتر بخرید و براش تنوع هم داشته بشه.هم حمل و نقلش راحتره و هم اینکه کمتر فضای اتاقش را تو اون چند سال اول اشغال میکنه

خوشحالم که پستونک نخورد هر چند که به قول دوستان بعضی مواقع برای خوابیدن خیلی به کار میاد!!
با تــوام حــوا… تـــو مــگر سیــب را پــوسـت کنـده خـورده بــودی کــه دنیــا اینــــگونـه پــوسـت مــا را مـی کنــد…..؟؟؟
من خوشحالم که زیر 6 ماه هیچی به جز شیر خودم به دو تا نی نی هام ندادم.
خوشحالم که به حرف کسی برای دادن شیرخشت و ابلیمو شیرین گوش نکردم.
خوشحالم که تخت نوزاد نوجوان برای پسرم گرفتم چون تا حالا که 6 سالشه داره استفاده میکنه.
برای غذا و سوپ دادن خیلی تلاش کردم و میکنم.
همیشه لباس به اندازه گرفتم و شاید کلا 3 یا 4 دست لباس و 2 جفت کفش بدون استفاده موند.

ناراحتم که زیادی روی وزن بچه حساس بودم و الان سعی کردم برای دومی اینقدر حساس نباشم.
گاهی اوقات برای دادن قطره های ویتامین تنبلی کردم که ناراحتم.
اینکه تو درست میگی، معنیش این نیست که من اشتباه می‌کنم، فقط زندگی رو اونجوری که من دیدم ندیدی!!!
خوشحالم که با اصرار زیاد شیر خودمو دادم....
خوشحالم که به پستونک و شیشه هم عادت داره...مخصوصا پستونک موقع خواب خیلی کمک میکنه....
خوشحالم عضو نی نی سایت شدم و یه عالمه لحظات خوب رو در کنار دوستام تجربه کردم....
خوشحالم که پسرمو زود ختنه کردم و زیاد اذیت نشد...
خوشحالم که به دکترش اعتماد کردم و گفته هاشو مو به مو اجرا کردم....
خوشحالم که بجز یه سری از لباسا که زود کوچیک شدن هیچ چیز اضافه ای تو سیسمونی نگرفتم ....
خوشحالم که از لحظه به لحظه ی زندگی پسرم عکس و فیلم دارم.... همچنین از بارداری....
خوشحالم که پسرم رو از 40 روزگی خودم حموم میبرم..... هر وقت با مامان شوشو میره حموم کلی نق میزنه و خسته و کوفته میاد بیرون.... ولی وقتی با خودم میره کیف میکنه....حمام کردن بچه ها خیلی لذت بخشه.... خیلیییییی
خوشحالم که به روش اسپاینال سزارین شدم.... و تمام مراحل عمل رو بدون ترس دنبال کردم . ... و بلافاصله جوجمو بوییدمو بوسیدم.... البته تا 12 ساعت هم زیاد تکون نخوردم و حرف نزدم... اصلا سر درد و کمر درد نگرفتم....
خوشحالم از اتاق عمل و سزارین فیلمبرداری کردم.... واااای لحظه ی بیرون کشیدن بردیا از شکمم خیلی هیجان داره.... لحظه ی دیدار من و برردیا رو هم که نگووووو
خوشحالم که براش زیاد وقت میذارم... از کم خوابی و بقیه محدودیت ها گله شکایت نمیکنم... این روزا بران تکرار نشدنیه...
خوشحالم که به خیلی از باورهای غلط و خرافات در مورد بچه داری توجه نکردم... اول به گفته های دکترش اعتماد مردم و بعدش از مادرای با تجربه دور و برم...

پشیمونم که لباسای زیادی برای سیسمونی خریدم و همشون الان براش کوچیک شدن...
پشیمونم که چرا انقدر تو حاملگی و بدو تولد پسرم استرس سلامتی و نگهداری بچه و کلا مادر شدن رو داشتم....توکلم به خدا کم بوده ...
ناراحتم که الان اضافه وزن دارم...
پشیمونم که چرا اوایل تولد پسرم رفتار و نظرات مردم در مورد پسرم انقدر برام مهم بود!!! خودم و پسرم و شوشو مو عشق است....ههههههه
از اینکه 2 روزش بود و از توهم سیر نشدن بچه با سرنگ بهش شیر خشک دادم ناراحتم و اینکه بعدش تنبل شد و سینمو نمی گرفت و گشنه می موند و من نمی دونستم از گرسنگیشه که گریه میکرد طفلی تو 2 هفته به وزن تولدش نرسید.(هنوز یادگریه هاش میفتم خیلی ناراحت میشم)
از اینکه بعدش هم شیر خشک میدادم هم شیر خودمو میدوشیدم و نذاشتم خشک بشه .و بعد 1/5 ماهگیش فقط شیر خودمو خوردبا اینکه خیییییییییییلی اذیت شدم .خوشحالم
از اینکه تخت نوزاد نوجوان خریدم منم ناراحتم واز اینکه خییلی هزینه لباس کردم
و از اینکه هم شیشه دادم و هم پستونک خوشحالم بااینکه بعد یک ماه که اصلا شیشه بهش ندادم دیگه نمی گیره ولی خیلی بدرد میخورد چون میتونستم بدون استرس از گرسنگیش یکی دو ساعت برم بیرون و رفرش بشم
الانم شبا موقع خواب پستونک بهش میدم در حد 10 دقیقه که میخوره میخوابه

و خیییلی ناراحتم که از دوران بارداریم خیلی کم عکس دارم گریییییهههههههه

2706