2733
2739
عنوان

دوستان کسی با من پایه میشه؟؟؟؟؟؟؟

16808 بازدید | 581 پست
سلام دوستای گلم
منم چند وقتیه بایه تاپیک خیلی خوب اشنا شدم
که خیلی تاثیر داشته تو بهتر رسیدن به زندگیم/خودم/و...
خلاصه کلی فکر و ایده و انرژی گرفتم ازش
و که البته حتی باعث شده تو جنبه های دیگمم یه تحولی ایجاد کنم...
بیشتر بعد روحی و معنوی رو میگم

راستش تو این جنبه اصلا از خودم راضی نیستم!

یعنی زحمت میکشم فقط نمازهای واجب
اونم نه همیشه اول وقت
تازه خیلی هم تلاش کنم کاری کنم نماز صبحام قضانشه!

اونام نه توجهی
نه مقدمه و موخری
واقعا فقط رفع تکلیف!
اونم چیزی که انقدرتو دین ما مهمه وبه عنوان ستون دینمون یاد شده ،خلاصه بیشتر از هرچیز دیگه ای بهش توجه شده!
و ملاک قبولی سایر اعمالمونه!اماشاید تو کل 24 ساعت واقعا نیم ساعتم براش وقت نذاریم!
به خدا از خدا خجالت میکشم....

و یه وقتایی واقعا دلم به حال خودم میسوزه
میگم کاشکی یه کم هم به فکر اون دنیامم بودم
اخه برااینجا که خیلی عمر کنیم فکر نکنم بیشتر از 70/80 سال شه چه قدر هزینه میکنیم
وقت میذاریم و برنامه میریزیم و...
اما برااون دنیا که جای ابدیمونه ،نه!
ببخشید طولانی شد ولی خداییش گفتم بگم اگه کسی مثل منه و دوس داره باهم باشیم تا یه برنامه ای داشته باشیم خیلی خوشحال میشم خدایش

اخه ادم انگار به هوای هم بیشتر دلش به دست و کار میره
میخوام یه برنامه ای بریزم که هم خیلی سخت نباشه تا قابل عمل باشه چون یه کم تنبلم!
هم جامع باشه
یعنی به هر دوبعدم برسم
جسم و روح باهم

اخه چه اشکالی داره..
تعارف که نداریم
معمولا اکثریت افرادیا اینورین یااونوری!نمیدونمم چرا؟؟؟؟؟؟
جدابرام سواله
کسی اگه جواب اینم بدونه بهم بگه....
خلاصه حداقل من که شخصا کم دیدم کسی هم تر تمیز و مرتب باشه هم حداقل به همون مقدار حواسش به اون دنیا و اعمالشم باشه....
یعنی شیک و مرتب ولی بدون گناه.
براهمینم فکر کردم اینجا خوب جایی باشه برا تبادل نطر در این موضوع...
چون خودمم واقعا میخوام در هر دو زمینه در حد مطلوبی باشم...

از نطرات و پیشنهادات تک تکتونم استقبال میکنم
منتطرتونم دوستای گلم
بوووووووووووووس
//////////////////////////////////////////
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
یه راهکار خوب بیدن من هم هستمممممم

ولی بچه ها من یه هفته پیش شروع کردم یه کار کوچولو انجام دادم خیلی خوشم اومد

قبل از اذان من یه 20 مین یا کمتر و بیشتر حتی وقتی دارم وبگردی میکنم ...قران رو انلاین گوش دادم بعدش که اذن زد باور کنید خودم ناخوداگاه یه جورایی اماده بودم برای نماز خوندن ...بین دو تا نمازام هم تعقیبات نماز رو خوندم خیلی بهم کمک کرد حداقل تونستم یه هفته خوب نمازام رو بخونم
سلام عزیزان با فروش انواع کتابهای درسی،کمک درسی،کودک، تخصصی و...با ۲۰ درصد تخفیف در خدمتتون هستم.لطفا هر درخواستی که دارید توی تاپیکم  اعلام کنید در مورد کتابهای درسی سال و رشته تون رو بفرمایید.✨🌱
ولی واقعا کمن اینجور ادما
خداییش من خیلی حال میکنم بااین دسته
جلو نامحرم ادم سنگین رنگین باشه ..
ولی تو جمعای خودمونی و محرماش و جمعای زنونه راحتت
به خدا بعضیا یه کارایی میکنن که ....
بابا خداییش میشه گناه نکرد/شیک بود و شیک پوش/ خوش برخورد با مردم/ با کلاس و در عین حال مذهبی
مشکل اینه که خیلی هامون بلد نیستیم...

به نطرتون باید چه کرد؟پیشنهاداتون چیه؟

باشه حتما گیسو جون..
2738
منم دوست دارم از نظر معنوی رشد کنم برای همین یه مدتیه دارم کتابهای خیلی قشنگی می خونم که دیدم را نسبت به زندگی تغییر داده مثلا چگونه خدارا بشناسیم نوشته دیپاک چوپراک ویک کتاب دیگر هم تازه گرفتم که هنوز شروع نکردم اسمش هست اندیشه های کوانتومی مولانا به نظرم خوندن کتابهای عرفانی کمک خیلی بیشتری به رشد معنوی میکنه تا پیروی از دستورات خشک مذهبی منظورم این نیست که مذهب را رها کنیم من هنوز هم نمازهام را می خونم ولی به این نتیجه رسیدم که عشق داشتن به موجودات دیگه وانسانهای دیگه خیلی در رشد معنوی ما ورسیدن به هدف غایی خلقت موثرتره چون متاسفانه من از اکثر کسانی که به شدت مذهبیند چیزی جز خودخواهی ندیدم که این بزرگترین حجاب برای رسیدن به خداست بگذریم من تصمیمم اینه واگر بخواهی می تونیم کتابها وسایتهای موثر را به هم معرفی کنیم وحتی گزیده ای از کتابها را برای هم بازگو کنیم
ای بابا
این سایت بازم قاط زد فکر کنم...
بیخیال

نوشین جون اون راهکارت خوب بوده ولی خب معلومه موقت کمکت میکنه
به نطرم اونجایی که واقعا حلال و حرومه ادم نباید تعارف داشته باشه ولی در نهایت کمال و ادب
نه یه طوری که طرف مقابل احساس کنه مثلا خودمونو گرفتیم
و اونو قبول نداریم و .. اینا

مثلا خیلی مودبانه ادم عذر خواهی کنه
ماایرانیها متاسفانه خیلی تعارفای بیخودی با هم داریم که کارمونو خراب میکنه
ولی تو خیلی از کشورای دیگه جدا اینطور نیست و همه به عقاید هم احترام میدارن
مثلا تو همین لبنان تو یه خانواده هم مسیحی هست هم شیعه هم سنی هم کمونیست!
اینو جدی میگما...
در عین حال همه با هم خوبن...
ولی ماها غیر خودمون و عقاید خودمونو اصلا قبول نداریم و
همین کلی روی تعاملات و دید دیگران نسبت به ما ها اثر گذاشته////////////////

ایلین جان با پیشنهاد شما هم بسیار موافقم
خصوصا بیان خلاصه مطالب مفید کتابها
البته باید جدا رو کتاب و نویسنده و . هم دقت ویژه داشت تا خدای نکرده یه وقت بیشتر سر در گم نشیم

میگم که هر چی میکشیم از نامسلمونیه خودمون
وگرنه دین ما واقعا دین جامع و کامل و خیلی قشنگیه..
به یه طرایفی توجه داره که انگشت حیرت میگیریم به دهان وقتی خیلیهاشو میفهمیم
ماها غافلیم ..
من عمه جانم خوشگل هم هست ولی واقعا اصلا دو روی کاملا جدا داره من این قدر دوست دارم من چادری بودم قبل ازدواجخیلی هم دوست داشتم بعد ازدواج شوهر جان کشف حجاب کردن باید بات برادر شوهرای ...... دست بدم یه چند وقت سعی می کردم در برم یه دعوای اساسی سر این قضیه پیش اومد که چرااااااااااااااااااااااااااااااا فلانی به ما احترام نمی زاره دست نمی ده منم دوباره ..... خدا خودش کمکمکنه
قبول دارم فطرس جان مرسی از حرفات
سلام عزیزان با فروش انواع کتابهای درسی،کمک درسی،کودک، تخصصی و...با ۲۰ درصد تخفیف در خدمتتون هستم.لطفا هر درخواستی که دارید توی تاپیکم  اعلام کنید در مورد کتابهای درسی سال و رشته تون رو بفرمایید.✨🌱
به نظر من دین ما کامل ترین دینه و دستوراتی رو هم که داده نقصی درش نیست و برای تکامل خودمونه و توی هرکدومش حکمتی نهفته است که شاید عقل بشری حالا حالاها بهش نرسه ولی این ما مسلمونها هستیم که به بعضی از احکام دین عمل می کنیم و به بعضیش نه و این باعث میشه که کمیتمون لنگ بزنه .اون کسی که ادعا داره مسلمونه نماینده واقعی دین نیست که ما دین رو از اون برداشت کنیم مطمان باشید کسی که هم به ظاهر دینداره هم مشکلات اخلاقی داره و بعضی کارهاش درست نیست فقط به اسلام گراییده در حالییکه مراحل زیادی تا سیر الی الله وجود داره ماها در مرحله اول و دومگیر کردیم بیرون هم نمیایم.

من که خیلی دوست دارم آدم شم ولی خیلی سخته از هرگونه پایه برای طی این طریق استقبال می کنم فطرس جان!!
2706