2737
2739
عنوان

روز معلم و کادوها

| مشاهده متن کامل بحث + 3498 بازدید | 127 پست
اسی اتفاقا منم سوم ابتدایی بودم وضعمون خوب بود اما مامان بابام تو این باغا نبودن ک کادو روز معلم بدن ...

🤦واای باورم نمیشه! یه معلم آنقدر کوچیک باشه یه همچین حرفی بزنه و همچین رفتاری از خودش نشون بده!!

چه معلم نفهم و بی شعوری ‌. بابای من معلم بود تو یه منطقه خیلی محروم بچه ها براش یه جفت جوراب یا حتی ...

من امسال ماه رمضون قبل از اینکه برم دنبال پسرم واسه افطار بربری گرفتم ، دم مدرسه تصمیم گرفتم دو تا از اون بربری ها رو بدم به معاون مدرسه ، واسه دو تا بربری اونقدر ازم تشکر کرد و گفت شرمنده ام کردی که انگار چی براش برده بودم و چکار براش کرده بودم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من وضع مالی خانوادم اصلا خوب نبود 

تو منطقه ی به شدت محروم 

فک کنم ۱۶ سالم بود پایه دهم بودم . 

مدیر مدرسه همش پول سوخت میخواست و آخر سر هم معلوم شد نفری ۱ تومن از همه میگره  دو سوم از یه تومن رو واسه خودش ور میداره . 

یه بار اومد تو کلاس گفت همه پول آوردن ت چرا یه تومن نیاوردی ؟ 

منم گفتم بابام جور میکنه . بهم گفت بابات؟؟؟؟ بابات انقد تو رو بی ارزش میدونه ک یه تومن نمیده بهت واسه گرم کردن بدنت ک فردا پس فردا مریض نشی .

منم چون بی پولی واقعا بهم فشار آورده بود دلم سنگ شده بود . حتی گریه هم نکردم ک آروم بشم . 

کاش حداقل بین همکلاسیم نمیگفت همشون پولدار بودن 

🇮🇷🇮🇷🇮🇷❤زندگی رو دوست دارم حتی به غلط .همیشه اینطوری خدا رو صدا میزنم: خدایا تو رو خدا . میدونی یعنی چی؟ یعنی امیدم بعد خدا هم به خداست. حالا عزیزم تو هم امیدت بعد خدا باز به خدا باشه .عشق بورز به زندگیت . تاپیک خودکشی نزن تو هنوز واسه ی مردن خیلی جوونی حتی اگه ۹۰ ساله باشی باید بازم ب خودت بگی ۳۰ سال دیگه میخوام زنده بمونم این یعنی ۱۲۰ سال .  . یکم با خودت عشق و حال کن . غم و غصه رو رها کن . ببین دل چی میگه خب بسه دیگه . میگم بسههههه دیگههههه. خب بگذریم عقبیا حال میکنن؟از خدا میخوام ک برا ۱۲۰ سال زندگی شاد بهم انگیزه و تن سالم بده . فعلا هدفی واسه ازدواج ندارم .در حال حاضر فقط با خدا قدم میزنم . دلم با خداس.من ۱۲۰ سال عمر رو به این دلیل میخوام ک راه ۱۰۰ ساله رو یه شبه طی نکنم و۱۲۰ساله طی کنم. هیچوقت رنج نکش . درد اجباریه ولی رنج اختیاری . درد یه کلمه احساسیه ولی رنج بی رحمه . درد واسه رشد لازمه . درد رو انتخاب کن . یه بنده خدا فامیلمون بود هر موقع بهش میگفتن تا ببینیم قسمت چیه میگفت بگیرید این قسمتو پاره کنین . خودتون برید دنبال زندگی . بنده خدا اعصاب نداشتا ولی راس میگفت با تقدیرت بجنگ😍

زمان ما تازه یه چیز دیگه ام به زور میگرفتن، به اسم کمک به مدرسه، یه کاغذ و فیش میدادن، یه متنی توش بود که مثلا باید به مدرسه کمک کنید و زور میکردن به همه، مخصوصا به یه عده، حالا مدرسه مونم منطقه خوب تهران بود! نمی‌دونم اون چی بود دیگه !! 

2731
عزیزم حقوقش کم هم نیست...مثل بقیه مشاغل کارمندی، ساعت کاریش هم بعضا کمتره تا ظهر ، تعطیلات تابستون و ...

قصدم اصلا جداسازی شغلی نیست ، کلا قشر کارمند دریافتی شون برای گذران زندگی کمه ، اصلا توی ذهنم نمیگنجه که کسی اونم نیروی آموزشی که آموزش و تربیت اینده سازان مملکت رو به عهده داره بتونه با ده تومن زندگی خوبی داشته باشه ، توی مدارس غیر انتفاعی و کسایی که رسمی هم نیستند که بماند 

شاید هم نظر نباشیم ، ولی هم وطنیم، هم جنسیم، و شاید همدرد پس همدیگر رو با احترام بدرقه کنیم.                                         
وای این یه پله هم بدتر معلم من بوده

تو کل دوران تحصیلم فقط ی معلم خوب داشتیم تو دبیرستان ک اونم فقط چند ماه به جای یکی از معلما ک زایمان کرده بود اومده بود.دبیر ادبیات بود انقد از شعرام تعریف میکرد و تشویقم میکرد با همه خیلی خوب بود بچه ها کلی غصه خوردن وقتی شنیدن دبیر خودمون میخواد برگرده.‌.....یادش بخیر.بقیه واقعا عقده های زندگی خودشونو رو سر بچه های مردم خالی میکردن

اون دبیر خوبم وقتی پیش دانشگاهی بودم تو مدرسمون تدریس میکرد اما برای رشته انسانی،انقد ذوق زده شدم دیدمش،دوباره تشویقم کرد به نوشتن شعر،انقد شعرام قشنگ میشدن می‌گفت چاپشون کن و از چندتاشون رونوشت برداشت

هر جا هست شاد و سلامت باشه

من وضع مالی خانوادم اصلا خوب نبود  تو منطقه ی به شدت محروم  فک کنم ۱۶ سالم بود پایه دهم ...

الهیییی عزیزم میفهممت کاملا

باز یه خاطره دیگه از دبستان یادمه

یه بار به دانش آموزای نیازمند کاپشن میدادن تو مدرسه بعد به من چون جلوی بقیه دادن با گریه رفتم خونه بعدم مامانمو مجبور کردم ببره پس بده حالا دبستانی بودما ولی واقعا زود بزرگ شدم به غرورم برخورد واقعا

2740
عزیزم معلماتون خوب بودن 

والله منم تو 12سال تحصیل خودم هیچ وقت کادو نبردم ، هیچ معلمی رفتارش با هم فرق نکرد که من کادو نبردم 

واسه بچه هام هم جز کلاس پنجم که اونم پسرم گفت برای معلمم هدیه بخیر هیچ وقت کادویی نبردم

امسال که پسر دیگه ام کلاس اوله با مامان های دیگه شریکی هدیه تهیه کردیم

🤦واای باورم نمیشه! یه معلم آنقدر کوچیک باشه یه همچین حرفی بزنه و همچین رفتاری از خودش نشون بده!!

بخدا راست میگم تازه انقد ناراحت شدم چون خیلی سررسید رو دوست داشتم تو دلم گفتم کاش نمیدادمش🙄😅

تو کل دوران تحصیلم فقط ی معلم خوب داشتیم تو دبیرستان ک اونم فقط چند ماه به جای یکی از معلما ک زایمان ...

نه ما دبیر خوبم داشتیم

دوران راهنمایی واسه مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان ثبت نام میکردن اون زمان ۱۵ هزار تومن پول میخواست من ثبت نام نکردم تا روز آخر

دبیر پرورشیمون کشیدم کنار گفت اگه به خاطر پولشه خیلی حیفه که ثبت نام نکردی و منو با بابای مدرسه فرستاد خونه عکس بیارم و خودش ثبت نامم کرد

سال بعد من قبول شدم نمونه دولتیو و خب خیلی رو سرنوشت و آیندم اثر گذاشت مدرسه ی دبیرستانم خدا انشالله براش همیشه خوب بخواد

عزیزم حقوقش کم هم نیست...مثل بقیه مشاغل کارمندی، ساعت کاریش هم بعضا کمتره تا ظهر ، تعطیلات تابستون و ...

شما خودت معلمی؟ هر گز از نزدیک سختی شغل معلم ها رو دیدی؟ مخصوصا ابتدایی و کلاس اول 

تا امسال که نماینده ی کلاس پسرم بودم و خیلی با مدرسه و کلاس ارتباط نداشتم نمی دونستم سر و کله زدن و تدریس به 30بچه ی کم سن و سال چقدر سخته 

امروز باهاشون رفتم نمایش عروسکی به معنای واقعی کلمه اذیت شدم و سرسام گرفتم

نه ما دبیر خوبم داشتیم دوران راهنمایی واسه مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان ثبت نام میکردن اون زمان ۱۵ ...

حالم خوب شد از خوندن پستت♥️چقد خوب ک‌ آدمای خوب و انسان سرراهت قرار گرفتن♥️الهی ک اینجور آدما تو دنیا و تو‌ زندگی شما بیشمار بشن♥️

2706