2737
2734
عنوان

بخونید ایا پسرم مشکل ذهنی داره

548 بازدید | 42 پست

دوستان مادرای عزیز 

من چند نمونه از،کارای پسرمو میگم خودم میترسم واقعا ولی،بگم ببینید ایا طبیعی هست یا نه 

پسرم متولد مرداد ۱۴۰۰ هست 

تقریبا سه سالش تمومه دو سه ماه دیگه 

تا حالا مثلا پتو ننداخته روی خودش 

از پله پایین نمیاد فقط بالا میره 

توی جمع اول بغلم رو ول نمیکنه بعد پنج دقیقه یخش باز میشه و ....

سلام نمیگه حرف زدنش رو فقط خودم به زور میفهمم 

وقتی پارک کودک میبرم نمیدونه با وسایل چه جوری باید بازی کنه 

بچه های دیگه مثلا بهش دست میزنن یا میزنن فقط نگاه میکنه 

میریم بیرون هر کاری میکنم دستمو نمیگیره 

اصلا دنبالم راه نمیاد هر طرف دلش بخواد میره 

به بچه م فکرمیکنم،به حس بارداری ، حس شیر دادن به یه تیکه از وجودخودت و عشقت ، حس نفس کشیدن های ریز ریزش تو بغلم خیلی اوقات تو درونم حمل میکنم . با خودم میگم خدایا میشه من بچه خودم رو ببینم!  🌷   دوستان گلم این امضای من بود سالها ...بعد معجزه خدا رو دیدم دلتون خواست سر بزنید به تاپیک خاطره زایمانم ...امیدوارم خدا به هر کس دلش میخواد به حکمت و مصلحت خودش ببخشه...🥰

خیلی چیزا هست میبینم حس میکنم عقب افتاده تر از بقیه هست ولی،تمرکز ندارم براتون بگم‌

به بچه م فکرمیکنم،به حس بارداری ، حس شیر دادن به یه تیکه از وجودخودت و عشقت ، حس نفس کشیدن های ریز ریزش تو بغلم خیلی اوقات تو درونم حمل میکنم . با خودم میگم خدایا میشه من بچه خودم رو ببینم!  🌷   دوستان گلم این امضای من بود سالها ...بعد معجزه خدا رو دیدم دلتون خواست سر بزنید به تاپیک خاطره زایمانم ...امیدوارم خدا به هر کس دلش میخواد به حکمت و مصلحت خودش ببخشه...🥰
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2742

اسباب بازیهاش رو ردیف میچینه بازی میکنه 

یه چیز عجیب فقط اینکه 

من پازل ۳۰ تایی خریدم 

فقط مربع و دایره رو یادش دادم 

ولی تمام پازل رو چید بدون اموزش 

2740
شما بهش یاد دادی؟تمرین کردی؟

چیو یاد بدم مثلا

بیشتر بنظر میاد خجالتی باشه و غیراجتماعی 

شایدم اضطراب داره ... مثلا ممکنه بخاطر اینکه از پله نیفته بغلش کردین موقع پایین اومدن و الان عادت کرده و چیزای دیگه 

به اسمش واکنش نشون میده ؟ 

تاحالا دیدین کارای تکراری رو پشت سر هم انجام بده؟ 

درکی از درد و اسیب دیدن داره؟مثلا اگه به یه چیز داغ دست بزنه متوجه میشه دیگه بهش دست نزنه؟

خودتون خیلی ادمای محتاطی نیستین که بچه هم اضطراب حادثه داشته باشه؟

بنظر منکه چیزیش نیست 

احتمالا یکم اضطراب داره که اول‌تو‌بغل‌شماست تا یخش باز شه 

در مورد وسایل بازیم‌ خودتون برید باهاش بازی کنید تا یاد بگیره بهرحال از اول که بلد نیستن 

صحبت هم باید براش کتاب بخونید اهنگای بچگونه پخش کنید برنامه کودک بذارید باهاش حرف بزنید تا دایره لغتش گسترده شه و‌بتونه حرف‌ بزنه 

هیچ بچه ای از پتو خوشش نمیاد من خودم شبی سه چهار‌دفعه از خواب میپرم میرم تو‌اتاقش میبینم پتو رو‌زده کنار 

بالا رفتن از پله برای بچه ها راحتتره پایین اومدن براشون سخته دستشو بگیر تشویقش کن بیاد پایین یاد میگیره 

اینکه از پله پایین نیاد یا اینکه بلد نباشه بازی کنه غیرطبیغی نیست؟

مثلا ماشین چهار چرخ داشت پارک کودک 

باید سوار بشه 

به جای سوار شدن ماشین رو هول میداد 

دراز کشیده بود زمین ماشین رو عین یه اسباب بازی هول بده عقب جلو 

درکل توی این سن نمیشه هیچ تشخیصی گذاشت چون خیلییی کوچولوعه هنوز 

خودتون بهش مسئولیتای ریز ریز بدید راه میفته

و اینکه با بچه هایی که خواهر و برادرای دیگه ای دارن مقایسش نکنین تک فرزندا معمولا مهارتای اجتماعی و‌ زبانیشون ضعیف تر از بچه های دیگس

از ی بچه ی ۳ساله چ انتظارایی دارین 

مامان: بله.....!میدونستی عشق یه مرد مال زنه؟!خب اونوقت اون زن از نظر تو کیه؟مامانم، عشق من مال توئه😍🌱🌻واینگونه من مردم واست💫🧿 پسررررم🧿💫
2706