2733
2739
عنوان

دعوت مادر خواستگارم

792 بازدید | 45 پست

مادر خواستگارم منو برای شام دعوت کردن خونشون. بنظرتون چجوری رفتار کنم اونجا؟ کمک کنم؟ اصلا چیزی با خودم بخرم ببرم؟ کت و شلوار بپوشم یا پیراهن؟

خودت رو تنها دعوت کرده؟ یاباخانوادت؟ 

کار نکنی ها. باراول اونم تو اشنایی بشین لطفا! عاقل باش! 

اصلی‌ترین نقش یک زن از نظر اسلام همین نقش خانه‌داری است منتها مهم این است که خانه‌داری به معنای خانه‌نشینی نیست. بعضی اینها را با هم اشتباه میکنند؛ وقتی میگوییم خانه‌داری، خیال میکنند میگوییم داخل خانه بنشینید، هیچ کار نکنید، هیچ وظیفه‌ای انجام ندهید، تدریس نکنید، مجاهدت نکنید، کار اجتماعی نکنید، فعّالیّتهای سیاسی نکنید؛ معنای خانه‌داری این نیست. خانه‌داری یعنی خانه را داشته باشید؛ در کنار داشتن خانه، هر کار دیگری که از عهده‌ی شما برمی‌آید و میل به آن و شوق به آن را دارید میتوانید انجام بدهید؛ منتها همه در ذیل خانه‌داری است. دیدار رهبر انقلاب با اقشار مختلف بانوان. 14دی1401

یعنی جواب مثبت دادی؟

این قدر نگوییم باید به عقاید هم احترام بگذاریم    آنچه قابل احترام است حقایق است نه عقاید...!!   هیچ عقیده ای محترم ومقدس نیست    زیرا می‌تواند ریشه در جهل وخرافه ودروغ داشته باشد...میتواند گفتمانی از داعش یا شری سازمان یافته باشد...احترام به بسیاری از عقاید می‌تواند توهین آشکار به شعور خودمان باشد...!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
2740

اگه دفه ی اوله که میری یه جعبه شیرینی یا شکلات یا یه گیاه تو یه گلدون خوشکل ببر 

لباسم هرچی که فکرمیکنی بهت میاد شیک و تمیز باشه 

زیاد هم لازم نیست کار کنی مثلا تو پهن کردن سفره و جمع کردنش کمک کن نه که همشو خودت بیاری تو اشپزخونه کنارشون باش یه چندتا وسیله از دستشون بگیر بزار تو سفره و بعدش بشین

خودم رو

اصصصصصلا نرو.  تحت هیچ شرایطی نرو. 

مگه بی خانواده ای؟ 

ساده نباش. 

به خودت ارزش قائل شو و بگو بدون خانوادم این مدل دعوتهارو قبول نمیکنم و نمیرم. 

اصلی‌ترین نقش یک زن از نظر اسلام همین نقش خانه‌داری است منتها مهم این است که خانه‌داری به معنای خانه‌نشینی نیست. بعضی اینها را با هم اشتباه میکنند؛ وقتی میگوییم خانه‌داری، خیال میکنند میگوییم داخل خانه بنشینید، هیچ کار نکنید، هیچ وظیفه‌ای انجام ندهید، تدریس نکنید، مجاهدت نکنید، کار اجتماعی نکنید، فعّالیّتهای سیاسی نکنید؛ معنای خانه‌داری این نیست. خانه‌داری یعنی خانه را داشته باشید؛ در کنار داشتن خانه، هر کار دیگری که از عهده‌ی شما برمی‌آید و میل به آن و شوق به آن را دارید میتوانید انجام بدهید؛ منتها همه در ذیل خانه‌داری است. دیدار رهبر انقلاب با اقشار مختلف بانوان. 14دی1401

براشون یه گلدون یا دسته گل ببر

نیازی نیست شما کاری انجام بدی

اگر خودشون به تنهایی میز رو جمع کردن در حد بردن ظروف به آشپزخونه کافیه

لباس هم بستگی به عرف و فرهنگ خودتون داره

ولی یه لباس ساده مرتب که توی لباس معذب نباشی بهترین انتخاب هست

2706