2733
2739

بچه ها میخام چندتا از راهکارهایی که خودم با تجربه به دست آوردم واسه جلوگیری از دخالت اطرافیان توی مسائل شخصیم بهتون بگم.

اول از همه بگم من بخاطر مشکلی که دارم فعلا نمیتونم بچه دار بشم.

الانم حدود 5 ساله ازدواج کردم.

توی این مدت خیلی ها بهم میگفتن بچه بیار یا چرا بچه نمیاری و ...

اوایل که بلد نبودم جواب درستی بدم همه چی رو توضیح میدادم و همین باعث میشد طرف مقابل بیشتر کنجکاو بشه و هربار منو ببینه ازم سوال کنه چی شد چرا بچه نمیارید و ...

تااینکه یاد گرفتم اولا واسه حریم شخصیم ارزش قائل بشم و هرچیزی رو واسه هرکسی توضیح ندم. دوما کاری کردم که طرف مقابل دیگه ازم سوال نپرسه.

اگه قبلا کامل توضیح میدادم، الان سعی میکنم یه جواب کلی و سربسته و با مکس بدم جوری که طرف بفهمه من از جواب دادن به این سوال خوشم نمیاد و در عین حال هم بی احترامی نکرده باشم‌.

مثلا چندوقت پیش که خیلی ها منتظر جواب آزمایش ژنتیک من و همسرم بودن. با اینکه آزمایشمون مشکل داشت و همین مشکل باعث شده من فعلا بچه دار نشم،  اما بعد از اینکه ازم میپرسیدن چی شد چکار کردید با یه کم مکس و خیلی سربسته و کلی فقط میگفتم مشکلی نداریم و بعد خودم بحث رو عوض‌میکردم جوری که طرف متوجه میشد دیگه سوال نپرسه و ادامه نده.

خلاصه هیچ وقت واسه هیچی به هیچ کس توضیح ندید.

سعی کنید سربسته جواب بدید...☺️✌️

بیایید از تجربه هاتون بگید اینجا، تا ما هم یاد بگیریم چطور از دخالت اطرافیان جلوگیری کنیم؟

هرکی روشی بلده بگه 👌

از زن داداشم اینو یاد گرفتم وقتی شب باشه و ازش بپرسی الان شبه میگه نمیدونم 

نی نی یار جان لطفا دیگه کاربریمو نترکون     کاربری دست من امانته تا دخترکم بزرگ بشه تحویلش بدم تاپیکهای بامزه مونو بخونه کلی کیف کنه چقدر بامزه و شیرین زبون بوده وروجکم       عزیزان دوست داشتین برای سلامتی و موفقیتش یه صلوات مهمونمون کنید  

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

چندوقت پیش من یه وسیله برقی واسه آشپزخونه گرفته بودم، مادر شوهرم تا دید گفت چرا این رنگی گرفتی و ورا سفید نخریدی؟ چرا از فلانی نخریدی؟ اینجور سوال هارو من واقعا اذیت میشم ازم بپرسن.

ولی سعی میکنم جوری جواب بدم که طرف مقابل ناراحت نشه .

بهش گفتم این رنگش به کابینت هام بیشتر میخوره( طوسی بود)

از فلانی نخریدم چون قیمت بالا میداد، از فلانی خریدم چون قسطی میداد،  این مارک خریدم چون تحقیق کرده بودم از بقیه بهتره.

نمیدونم چرا بعضی ها دوست دارن توی تمام‌مسائل دخالت کنن و‌نظر بدن...

ای کاش یاد بگیریم توی حریم شخصی دیگران دخالت نکنیم تا زندگی آروم‌تری داشته باشیم.

از زن داداشم اینو یاد گرفتم وقتی شب باشه و ازش بپرسی الان شبه میگه نمیدونم 

چه‌ جااب،اینجوری کم کم به طرف مقابلش میفهمونه دیگه‌ازش سوال شخصی نپرسن

البته نه در حد اینکه شب باشه و نگیم شبه 😅

ولی در کل بنظرم کارش درسته👌

یه روش تضمینی: کسی سوال بی ربط پرسید خودتونو متعجب نشوم بدید و بهش بگید چرا این سوالو میپرسی؟ امتح ...

آره دقیقا👌

یا اینکه سوال رو به‌خودش برگردونیم. بگیم چطور مگه؟ 

لحن گفتن هم خیلی تاثیرداره

2738
دوستان وقتی یه غریبه شروع میکنه به امارتون گرفتن ک ازدواج کردی چندتابچه داری خونت کجاست چجور بپیچونم ...

غریبه که جای خودش رو داره، ولی خیلی وقت ها دوست و آشنا پ حتی فامیل درجه یک سوال هایی میپرسن که واقعا نمیخاییم جواب بدیم.

اونموقع دیگه نمیشه مودبانه ر...د  😅

ادب حکم میکنه جوری جواب بدیم که دفعه بعد ازمون سوال نپرسه.

کاش دوستان راه حل بدن تجربه های خودشون رو بگن یاد بگیریم.

یه روش تضمینی: کسی سوال بی ربط پرسید خودتونو متعجب نشوم بدید و بهش بگید چرا این سوالو میپرسی؟ امتح ...

آره دقیقا👌

یا اینکه سوال رو به‌خودش برگردونیم. بگیم چطور مگه؟ 

لحن گفتن هم خیلی تاثیرداره

در کل بنظرم این سپال پرسیدن اطرافیان نتیجه صمیمیت زیادیه، پقتی یه حریم حفظ بشه و زیادی صمیمی نشیم اینجور سوال پرسیدن ها هم کم میشه.

من خودم‌دارم کم کم یاد میگیرم زیاد صمیمی نشم و سرم به کار خودم باشه. تا اطرافیان دخالت کمتری توی زندگی داشته باشن

من وقتی ازم قیمت وسیله ک خریدم میپرسن میگم باچندتاوسیله دیگ خریدم نفهمیدم چندشد

آره اینم میگم

الان که نه ولی اوایل ازدواج با خواهرشوهر میرفتیم فروشگاه خرید 

من میپیچوندمش میگفتم تو برو منم یه گشتی میزنم شاید خرید کردم واسه خودمو میزاشتم صندوق نبینه 🙈 

نی نی یار جان لطفا دیگه کاربریمو نترکون     کاربری دست من امانته تا دخترکم بزرگ بشه تحویلش بدم تاپیکهای بامزه مونو بخونه کلی کیف کنه چقدر بامزه و شیرین زبون بوده وروجکم       عزیزان دوست داشتین برای سلامتی و موفقیتش یه صلوات مهمونمون کنید  
چه‌ جااب،اینجوری کم کم به طرف مقابلش میفهمونه دیگه‌ازش سوال شخصی نپرسن البته نه در حد اینکه شب باشه ...

آره منم خوشم اومد یادگرفتم

ولی خدایی ما ازش سوال شخصی نمیپرسیدیم همین در  حد شب و روز 😁 

2706