2733
2734
عنوان

همه چیز درباره مو ...

| مشاهده متن کامل بحث + 159230 بازدید | 742 پست
عزیزم اگه بعد از زایمانت موهات وز تر شده این بدلیل ضعیف شدن پیاز مو بخاطر نرسیدن مواد غذایی به کل ساقه موهات هست و این دیگه چیزی نیست که به راحتی از بیرون بدن بخوای درمانش کنی واسه درمان این نوع خشکی مو بهتره که برنامه غذاییت رو تغییر بدی . مواد غذایی با سبوس و حبوبات ، شیر و انواع ویتامینی که از سبزیجات و شیلات تامین میشه رو بیشتر استفاده کن . استفاده از ماسکهای کراتین هم خیلی عالیه البته یکم هزینه بره . و ضمنا حتما از شامپوی مخصوص موهای خشک و رنگ شده استفاده کن. موهای خشک نیازی به شستن بیش از 2 یا برای جاهای گرمسیر 3 بار در هفته ندارند سعی کن موهات رو زیاد شامپو نکنی و اگر هم هر روز دوش میگیری فقط 2 بار از اون موهاتو خیس کن.
در طول مدتی هم که داری روی درمان خشکی موهات کار می کنی سعی کن زحماتت رو با دشمن اصلی موهای خشک " سشوار و اتو " به باد ندی . اگه می خوای موهات رو واسه رفتن به مهمونی حالت بدی از بیگودی بدون سشوار و حرارت استفاده کن . زمان بیشتری میبره ولی روش سالمتری هست.
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

مرسی صنم جون؛واقعا لطف کردی عزیزم؛خیلی توضیحاتت کامل بود؛در ضمن عاشق عکس کاربریتم....
وقتی می بینم بیژن بنفشه خواه این قدر پیر شده، به حسین کعبی میگن پیشکسوت فوتبال، الهام پاوه نژاد نقش مادر بازی میکنه، میفهمم چقدر پیر شدیم Smiley
2742
تو هم همین طور عزیزم؛بووووووس
وقتی می بینم بیژن بنفشه خواه این قدر پیر شده، به حسین کعبی میگن پیشکسوت فوتبال، الهام پاوه نژاد نقش مادر بازی میکنه، میفهمم چقدر پیر شدیم Smiley
دوستان من منتظرم که بیاید و کمک کنید که این تاپیک خیلی جامع و مفید باشه. تا هم بتونیم ایده های خوب زیباتر شدن رو به اشتراک بذاریم و هم به سوالات هم در خصوص مو پاسخ بدیم.
سلام صنم جون خواهش میکنم.
منم 4ماهه زایمان کردم.موهامو با شامپو سیر میشورم راضیم.بعد ماسک موی oliveکه خیلی ازش راضیم 17000 گرفتم بعد از حمام سرم کریستال میزنم.موهامو یه هفته قبل از زایمان یه رنگ تو مایه های عسلی زدم
خدایا شکرت بابت تمام داشته هایم
2740
سلام مریم جووون خوبی عزیزم ؟ خواهش می کنم گلم قابلی نداشت :) آره خانومی ماسک مو واقعا عالیه . بعد از زایمان کلا آدم باید خیلی بیشتر به خودش و خصوصا به موهاش برسه. واسه مو هیچی به اندازه پروتئین و ماهی و مواد سبوس دار ضروری نیست
امروز می خوام راجع به درست کردن مو توی منزل برای رفتن به مهمونی های ساده ، جشنهای کوچیک یا عصرانه و... صحبت کنیم. سعی می کنم همراه با توضیح عکس هم بگذارم که مفیدتر باشه
اول از همه - برای تمیز بودن کار در پایان، باید از ابتدا کارتان را درست و تمیز انجام دهید به این ترتیب که موهای تمیزو ترجیحا کمی مرطوب را با بیگودیهای درشت، لایه لایه از جلو بپیچید و اگر موهای پشت سر را خودتان نتوانستید از کسی کمک بگیرید.

IMG4UP

IMG4UP

پیچیدن موها با بیگودی جهت شینیون برای انواع موها مفید و خوبهچراکه به موهای خیلی لخت و صاف فرم و حالت بخشده و موهای فر و وز دار را صاف و خوش حالت می کنه.

IMG4UP

2-موهای فر و وزدار، همینطور موهایی که رنگ و مش شده و دارای خورده موی زیادی هستند را بعد از باز کردن بیگودی ها و زدن کمی واکس مو لابه لای آنها حتما سشوار بکشید و با سشوار نیز آنها را صاف کنید تا کار شینیون شما تمیز تر و بدون خورده مو شود اما در مورد موهای لخت و صاف سشوار لازم نیست.

IMG4UP

3- اگر دوست دارید موهایتان در جلو حالت پف و گرد داشته و بالا بایستد بهتر است آنها را از نیمه ی سر خوب پوش دهید به این ترتیب که فرقی از یک گوش تا گوش دیگر باز کرده و موهای جلوی سر را از قسمت پشت جدا کنید و موهای قسمت جلوی سر را با گرفتن لایه های نازک و پوش دادن با شانه ی پوش خوب بالا نگه دارید و سپس بین آنها کمی فیکساتور یا همان تافت بزنید تا بماند .ترجیحا پوش را برای موهای خیلی لخت و صاف و بی حالت انجام دهید .
روی موهای پوش شده را با شانه ی دندانه دار ریز خوب مرتب کنید و کمی هم تافت بزنید تا تمیز دیده شود سپس همه را در یک قسمت جمع کرده و با گیره یا پنسی محکم کنید.

IMG4UP

چند شاخه از موها را نیز می توانید آزاد دو طرف صورت بیندازید و یا همه را کامل بالا بزنید.

IMG4UP

برای جمع کردن موهای پشت سر می توانید آنها را کامل پیچانده و به شکل گرد یا همان گوجه ای جمع کنید.

IMG4UP

IMG4UP

یا از گوشه ای به طور عمودی لوله کرده و با گیره محکم کنید. قسمت بالا را، هم می توانید کامل جمع کنید و هم مقداری را شلوغ در بالای سر نگه دارید.

IMG4UP

4- اگر دوست ندارید همه ی موهای قسمت جلوی سر و پیشانی را کامل بالا بزنید می توانید مقداری از آنها را جدا کرده و با فرق کج به سمت پیشانی مایل کنید و از پشت گوش با گیره ای به موهای جمع پشت سر وصل کنید.

IMG4UP

5- برای موهای خیلی بلند و البته خیلی هم صاف که مدل دادن و جمع کردنشان توسط خوذتان کار زیاد آسانی نیست بهتر است موها را در وسط دم اسبی محکم با کش ببندید و سپس اگر می توانید حصیری ببافید در غیر اینصورت یک بافت ساده انجام دهید و آن را در انتها با کش همرنگ موها ببند و بعد آن را دور قسمت بسته شده حلقه کرده و با گیره محکم کنید.

IMG4UP

6- برای موهای نه چندان بلند و کم پشت نیز می توانید آنها را در مرکز سر با کش محکم بسته سپس آنها را به چهار تا پنج قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را بعد از اینکه خوب شانه زدید و با تافت خورده موهای آن را گرفتید دور انگشتان حلقه کرده و در مرکز و دور جایی که با کش بسته شده، در چهار طرف با گیره مثل گل وصل کنید و چون این کار را خودتان انجام می دهید حتی اگر کمی نامنظم هم در کنار هم چیده شوند باز هم مثل سبدی پر از گل زیبا خواهند بود .

IMG4UP

7- اگر روش قبلی برایتان کمی دشوار است موها را با کش در مرکز و البته کاملا بالا ببندید سپس یک سوم آن را جدا کرده و در گوشه ای جداگانه نگه دارید، بقیه ی موها که قسمت بیشتر آنهاست را با دو دست به سمت پایین سر گرد کرده و از زیر با چند گیره خوب محکم کنید و بعد موها را از هم باز کرده و روی آن فیکساتور بزنید و با شانه خوب صاف کنید تا کار تمیز دیده شود . در پایان یک سوم باقیمانده ای که کنار گذاشته بودید را روی کش وسط سر بخوابانید و در طرف دیگر داخل موهای جمع شده محکم کنید.

IMG4UP

امیدوارم خوشتون اومده باشه دوستای خوشگل
وفتیکه موهاتون رو بیگودی بپیچید امکان باز درست کردن مو رو هم دارید به این ترتیب که بعد از باز کردن بیگودیها به آرامی یکم تافت روی موهای هنوز باز نکرده می زنید و بعد از 1 دقیقه آرام آرام حلقه های مو رو از هم جدا و رشته های پهن رو به رشته های باریکتر تقسیم می کنیم. و در صورت نیاز با ژل مو یا کمی فیکساتور تثبیت می کنیم. جلوی مو رو هم به دلخواه می تونید درست کنید. یا فرق کج و وسط یا چتری بزنید یا با یکم پوش بزنید بالا.
در خصوص پوش دادن موهای جلو دقت کنید که جلویی ترین لایه رو که از روبرو پیداست به هیچ وجه پوش ندید بلکه برای کاور کردن و پوشاندن لایه های پوش داده زیرین ازش استفاده کنید. از مدل درست شده با بیگودی موی باز هم چند نمونه عکس میذارم.

IMG4UP

IMG4UP

IMG4UP

IMG4UP

من یه سوال داشتم
من موهام فندقی با هایلات مسیه
حالا میخوام موهامو تیره کنم.یه قهوه ای خوشرنگ که قرمزی نداشته باشه.تا حالام خودم رنگ نکردم همیشه آرایشگاه بوده
میشه بهم بگید چیکار کنم
ممنون
2706