2752
2734
عنوان

بیایید از رسوم هاتون بگید(برگ ریزون و جالب)

| مشاهده متن کامل بحث + 538 بازدید | 47 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

رسم نار آتماخ دوماد میره پشت بوم از اونجا میوه میندازه بعد اگه بتونی میوه رو بگیری بخوری بختت باز می ...

میخاستم بگما😁یا سیب پرت میکنن یا انار 

یه رسمی هم داریم شب قبل عروسی لباسای دومادی دومادو میپوشونیم تنش مامان دوماد پیراهن دومادو میپوشه و انعام میگیره 

رسم ساقدوش سولدوش😁❤️

یا مثلا عروس دوماد میرن داخل خونه جلو پای عروس نعلبکی میزارن با پا میشکنه و تخم مرغ هم میزارن 

رسما زیاده 😁وقشنگ

کجای کرمانی ماهم یکی از شهرستانهای کرمانیم نداریم ازین رسما

ساکن سیرجان اما پدرم مال ارزوئیه - صوغان میشن

که روستاشون در اصل زیر نظر جیرفته

- آخر بِدمد صُبحِ اُمـید از شبِ من ... »
2731
من بختیاریم مادر شوهرم تعریف میکرد زمان اونا توی روستا همون شب باید کارشونو انجام میدادن وقتی دیگه د ...

چه جالب ، تیر رو ما داریم ولی نه واسه حجله ..

ما عصر عروسی تیر میزنن هوا ولی خب یکی دوبار  هم ینفر قربانی شده ولی خیلیا هنوز انجام میدن ..

میخاستم بگما😁یا سیب پرت میکنن یا انار  یه رسمی هم داریم شب قبل عروسی لباسای دومادی دومادو میپ ...

چوخ گزل، البته تو منطقه ما دومادا نامردی میکنن گاهی وقتا تخم مرغ میندازن باید رد بدی😅

میخاستم بگما😁یا سیب پرت میکنن یا انار  یه رسمی هم داریم شب قبل عروسی لباسای دومادی دومادو میپ ...

من خودم بشخصه عاشق تورکام

یکی از با وفا ترین دوستای خانوادگیمون ترکه

عروسی برادرش اینکارو انجام دادن خیلی جالب بود

وقتی عروس میخواد برا اولین بار با لباس عروس بره تو خونش ی مخلوط روغن حیوانی و شیره انگور درست میکنن نوک انگشتاش میزنه توش و میزنه بالای چهارچوب در 

ی پارچه قرمز میزنن رو سر عروس، عروس تا خونش ی مقداری پیاده میره مردا میان میرقصن جلو و عروس دوماد و ی پول ب عنوان شاباش میزنن روی اون پارچه سر عروس زن هاهم با اسفند و گل میان و پول میزنن 

بدترین فصل سال هم ک باشیم بایددد انار واقعی بزنن سر عروس

اینم بگم عروس از صبح تا عصر برای فامیلاش و طرف عروس جشن میگیره غروب میان عروس و با کالسکه و اسب و رقص و ساز و دهل میبرن طرف دوماد عروسی 

ما رسم داریم موقع عقد عروس یه مبلغی حالا از ۳۰۰ میلیون شروع میشه خونه داماد واسه تهیه جهیزیه به خانو ...

کجا میشید؟

این همکاری و کمک خیلی قشنگه

2706