2733
2734

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

منم گذاشتم برای خودش تصیمیم بگیره . والا به ما چه آخه پوست بدن یکی دیگه رو بکنیم. در مورد تمیزی هم مشکلی نیست من همیشه تمیزش میکنم براش. عفونت برای همه هست. اصلا ثابت شده هیچ فرقی ندارم در این موارد .
من در مورد ختنه برای پسرم خیلی خیلی شک داشتم و به جرات میگم هر چی مقاله در اینترنت پیدا شد خوندم و به زحمت ترجمه کردم. اونقدر در این زمینه آگاهم که همه زیر و بم کار دستمه. به طور خلاصه نتیجه اش رو میگم: هیچ دلیل علمی و پزشکی برای ختنه وجود نداره. بیشتر جمعیت مذکر جهان این کار رو نمیکنند و مشکلی ندارند فقط از بچگی یاد گرفتند چه جوری خودشون رو بشورند!!! که اصلا قضیه پیچیده ای نیست. فقط جنبه فرهنگی و مذهبی داره. مسلمانها و یهودیها این کارو میکنند و کسانی که نگران هستند مبادا بچه شون نتونه خودش اون محدوده رو تمیز نگه داره. شخصا این کار رو تجاوز به حقوق بچه معصوم بی دفاع میدونم که دیگران براش تصمیم می گیرند به دلیل شرایط اجتماعی. با این حال کاملا آگاهانه این کار رو کردم چون نگران بودم در آینده در این جامعه که همه مردها ختنه شدند احساس کنه که متفاوته و اینموضوع اذیتش کنه. به خاطر این کار رنج خیلی زیادی کشیدم چون میدونستم کار غلط و بی اساسیه. مارال جون تو رو درک میکنم و خوشحالم که دنبال دلیل علمی اش هستی. کاش اینایی که مینویسم رو بخونی. در جامعه ما متاسفانه میشه گفت مردی وجود نداره که ختنه نشده باشه و به دیگران بگه که زندگی و ارتباط جنسی اون با داشتن اون پوستی که همه به اشتباه اضافی میدونندش چه جوریه. و بدبدختانه همون پزشکی هم که بچه ها رو ختنه میکنه خودش یه قربانیه. امان از جهل مردم و خرافات بی پایه. به هر حال من به روش حلقه و با کمترین درد ممکن به وسیله یه پزشک اورولوژ که حواسش به مجرای ادراری باشه این مار را کردم و به خاطرش تا ابد خودم رو نمی بخشم. شاید پسرم در آینده پیش خودش بگه که پدر و مادرش حق نداشتن این کارو باهاش بکنن و شاید ترجیح میداد که دست نخورده باقی بمونه. امیدوارم مادرش رو ببخشه.
این هم اضافه کنم که مساله عفونت ادراری برای دخترها خیلی حساسه و اگه میشد راه حلی برای اون پیدا میکردن. این عفونت در پسرها فقط تا شش ماهگی ممکنه شایع باشه و بعد از اون بسیار احتمالش کم میشه. در مورد سرطان الت تناسلی و عفونت که موافقان ختنه بسیار روی اون مانور میدن کسی امار ارایه نمیکنه چون ختنه خیلی خیلییییییییی کمک ماچیزی به جلوگیری از این مشکلات میکنه. اونقدر کمه که به لحاظ پزشکی فاقد ارزشه. اینم اضافه کنم که حدود صد و پنجاه هزار رشته عصبی همراه پره پوس در طی ختنه قطع میشه که تاثیر احساسی اون غیر قابل انکاره.
2706